Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy szinte nincstelen srácnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy szinte nincstelen srácnak és egy középosztálybeli csajnak lehet jövője?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok, a barátnőm 24. 4 éve vagyunk együtt, akkor még egyetemista volt. Én raktárosként dolgozom egy áruházban. Szakképzett minimálbért keresek. Ő egy jól menő irodában dolgozik, a fizetése az enyém háromszorosa. Soha nem volt köztünk probléma, mert én segítettem végig az egyetemen, nálunk lakott (mert ő amúgy szegedi), szüleim és én "tartottuk el", hogy csak a tanulással kelljen foglalkoznia.


Soha nem szégyellt engem, büszke volt rá hogy örömmel végzem a munkámat, értek a barkácsoláshoz. Viszont az utóbbi időben lettek olyan igényei ami nem az én pénztárcámhoz való. Például a semmiből mondta hogy milyen jó lenne elmenni egy 3 napos wellnessre. Amire hogy kifizessem a felét (olyat nézett ahol 120e Forint a három nap) két-három hónapot kéne spórolnom. Azt nem hagyom hogy ő fizesse (és nem is mondta hogy akarná) mert így is most az ő lakásában élünk, már ez is sok. Úgy állapodtunk meg az elején hogy mindent közösen fizetünk. Igaz hogy így az én fizetésemet szinte felélem, neki meg marad 200e forintja csak úgy de a későbbi viták miatt ez így korrekt. Eddig is vittem nyaralni, bevállaltam plusz munkákat és simán elmentünk egy hétre Horvátországba például.


Csak nekem nincs úgy pénzem hogy csak úgy fogam magam és elmenjek egy puccos wellnessbe. Ezt próbáltam vele megbeszélni de valahogy már olyan elvárásai lettek hogy ... Felvetettem azt is hogy akkor átképzem magam, beiratkozok egy egyetemre (azért nem lettem egyetemista, mert nagy tragédia történt a családomban és azonnal munkába kellett állnom hogy ne haljunk éhen), elvégzek valami tanfolyamokat, nyelviskolát. De ez mind nem tetszik neki. Azt mondja hogy ő erre nem ér már rá, találjak ki valamit.


Irreális elvárásokat támaszt már felém, rágja a fülem hogy az amúgy szuper, karbantartott 15 éves autómat ideje lenne egy ÚJra kicserélni, stb. Ém úgy tudom hogy min. 2 millió egy új autó, de még 1-2 éves használt is borsos. Néztem a Suzuku Swifteket, kiszámoltam mennyit kéne spórolni, de arra kijelentette hogy azt NEM, ő minimum Volkwagen Golfot szeretne. Ami 3 millió .... Felvetette hogy vegye meg magának, de arra azzal vágott vissza hogy a férfi feladata lenne hogy házt és autót, ételt biztosítson a családjának.



Mit gondoltok? Mit csinálnátok a helyemben? Eddig jól eléltünk, de most meg ...


2014. márc. 17. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kicsit képzavarban van a csajszi. Vagy dobjad vagy add a tudtára erényesen(jelentsen a szó bármit is) hogy neked erre nincs kereted.
2014. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezek már súlyos dolgok, és ezt meg kell beszélnetek. Így ahogy elmondtam. És ha ő nem tágít akkor bizony lemondani róla, mert nincs közös jövőtök. :/
2014. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Húha... Szerintem nagy a baj. A kisasszony elkezdett megváltozni. Megjegyzem, a helyedben nekem se tetszene a stílus.

Neki honnan van a lakása? Ő dolgozott meg érte vagy anyuciék adták neki?

Nyilván fontos a pénz, meg az életszínvonal, hogy mit engedhet meg magának az ember ésszerű keretek között és mit nem. És nyilván jó elmenni hétvégére, de ez a stílus amit a barátnőd felvett, nekem nagyon kivagyi és pökhendi. ("neki arra nincs ideje"... ?????????)

Ha jó és megbízható az autód, akkor nem kell lecserélni (egyébként nem 2M egy új autó, hanem sokkal több), és a réghi autódból csak buktával tudsz kiszállni. Ha nincs magas karbantartási költsége akkor tartsd meg amíg kihullik alólad. Egyébként meg vegyen magának a kedvesed, ha nem tetszik neki.

Szerintem nem illetetek már össze ezzel a lánnyal, lehet, hogy régebben jó volt, de ez most az a kor, amikor elválik el, hogy ki melyik irányba megy. Nekem úgy néz ki, ti nem ugyanarra.

Egyébként téged arra buzdítanálak, hogy tanulj vagy próbálj ki mást is, és nem a pénz és nem a lány miatt, hanem azért, mert eléggé úgy látom, hogy értelmes, ambíciózus fiatal férfi vagy, ne szorulj be a raktárakba (amivel egyébként a világon semmi bajom nincs).

2014. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a helyzet..... a barátnőd más környezetbe került az egyetem után....az új környezet új élethelyzetet teremtett, új férfiakat és kinyílt a csipája!!!

Abból,amit leírtál, arra következtetek, hogy megromlott a viszony köztetek...szerintem a leányzó kifelé kacsingat a kapcsolatból, de nem akar Téged kidobni, csak szépen lassan megfojt. Addig fog baszogatni a pénzes ötleteivel míg megunod és továbblépsz.

A legnagyobb probléma a viselkedésében, hogy nem a probléma megoldásán gondolkozik....csak felveti őket, hogy oldjad meg. Azt nagyon jó ötletnek tartom, hogy felvetetted a továbbképzésed lehetőségét, mert azzal, hogy ezt elutasította finoman közölte Veled, hogy hosszú távon nem tervez Veled és ez több mint intő jel.

2014. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

sokkal egyszerűbb lenne a helyzet egy szinte meztelen srác és egy középtájt ruhátlan csaj esetében.


elfogadhatatlan, amit csinál.

2014. márc. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Költőnő? ***** válasza:

"kissé" elszaladt a kisasszonnyal a ló. Ha nem tudsz vele dűlőre jutni, lapát, mert ez így sokáig nem fog menni.

Ülj le elé, mondd el őszintén, határozottan h mit érzel, mit gondolsz és ha nem partner: keressen maga mellé egy királyfit.

A jó lelkű "parasztlegényt" meg hagyja meg a normális csajnak

2014. márc. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

sajnállak, mert voltam ilyen helyzetben.

egy egyszerű emberként, összejöttem egy felső tízezerbe tartozó lánnyal, iszonyatosan tele volt, ezt értsd úgy h napi 5-600 ezrek voltak nála...egy hétköznapi embernek ez felfoghatatlan...

mindketten középkorúak voltunk...

az elején sztem tetszett neki, hogy bepróbálkozik egy ilyen ember nála, aztán több lett belőle.

Már az eleje fura volt, nem akarta h hozzá menjünk fel, elvitt szállodába...bp belvárosa, egy olyan hely, ahova életembe nem mennék be, na ő ott ki vett egy szobát, és azt mondta ő fizeti, itt volt az első momentum, amikor tudtam, h ez nem lesz hosszútávú.

aztán meghívott vacsorára, szintén ő fizetett, majd közölte, az nincs rendjén, h a nő fizet mindent, a pasi is fizessen, menjünk el fagyizni, nos a körúton találtunk egy drága cukrászdát, persze oda kellett bemenni, hát leizzadtam, mikor fizetni kellett, de odaszólt, ha nincs nálam elég lové, ő kisegít szívesen, legszívesebben otthagytam volna.

aztán jöttek az unalmas hétköznapok, shopping bécsben, berlinben, laza hétvégi kirándulás milánóban és persze shopping...

egyszerűen szégyelltem magam, hogy ezt a társadalom megengedheti h egyes állampolgárok, minimálbérből éljenek, mások meg napi szinten 100 ezreket költsenek.

egyszer elment délelőtt valahova és leléptem tőle, kicseréltem a mobilszámom,és azóta sem tudom mi van vele.

soha nem ismerkednék, más osztálybeli lánnyal, nem hiába van kitalálva , h mindenki a saját háza táján nézzen szét.

2014. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A '4' válaszoló vagyok.

Nekem is volt egy hasonló barátnőm, egy ruházati boltban volt eladó és nem keresett rosszul...200 körül vitt haza.

Az elején nagyon jól indult a dolog, de kb 2 hónap elteltével jöttek az igények....kéne egy új hűtő és neki nincs rá pénze. Megvettem. Majd tönkrement a laptopja...kéne egy új és már ki is nézte magának...megvettem. Minden szórakozóhelyen természetesen fizettem a számlát (kb 50000 havonta), eleinte a kaját ő vette meg, de idővel már arra is megkért....mondván vett pár új ruhát és elköltötte a pénzét.

Egyik este ülünk egy étteremben a névnapomon és eljátszottam, hogy a másik kabátomban hagytam a tárcámat és megkértem, hogy fizesse ki a számlát.....megállt benne a vér...Én csak mosolyogtam mintha mi sem történt volna. Este felhozta a témát, hogy meg van-e tárcám.....mondom igen a másik kabátomban volt. Fél órát kattogott majd megkérdezte, hogy oda tudom-e adni a vacsi árát, szó nélkül odaadtam majd következő nap fogtam a motyómat és odébbálltam.

2014. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

azért bízom benne, hogy van, akinek nem annyira fontos ez az életmód, csak mondjuk beleszületett, és szokatlan neki, hogy másnál ez nem így megy. és akkor még lehet egyensúlyozni.

nem voltam még ilyen emberrel amúgy.

2014. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Költőnő? ***** válasza:
sztem ez nem feltétlenül "kaszt", mint inkább emberség kérdése. Aki tudja értékelni a pénzt vagy a semmibe nem kerülő gesztusokat, az minden "kasztben" tudja. Én találkoztam már ilyennel és remélem nem egyedi eset volt
2014. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!