Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért lett 'divat' nem házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett 'divat' nem házasodni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem a csak egy papír dumát, meg az anélkül is megkapok mindent mentalitást. Meg azokat sem értem, akik csak halogatnak, hogy ha esetleg, mégis jönne egy jobb, könnyebb legyen kiszállni, mert ha nem a másik az igazi, miért húzzák az idejét?

2014. ápr. 8. 19:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Mert felelősség jár vele. Legalábbis szerintem.
2014. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Mert egy házasságból kilépni nagyobb horderejű mint otthagyni az élettársat. Nagyobb felelősség, akkor már nem csak úgy együtt van két ember, hanem hivatalosan is egymáshoz tartoznak. Sokan pedig rettegnek hogy megfosszák őket a függetlenségüktől.
2014. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy ez nem divat, csak egyre több a felelőtlen ember.
2014. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Épp ezaz, miért nem vállalnak felelősséget a választásukért?

Olyan, mintha nem mernék úgy tényleg felvállalni a párjukat.

2014. ápr. 8. 19:10
 6/25 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, vagy legalábbis szerintem az illető személyt akivel van nem szeretheti úgy istenigazán. Vagy voltak már korábbi tapasztalatai házassággal kapcsolatban ami nem sült el valami jól és félnek attól hogy a következővel is így járhatnak. Valljuk be azért hogy sokkal egyszerűbb csak együtt élni valakivel ,mint összeházasodni, de mondjuk anyagi oka is lehet hogy nem kötik össze magukat.
2014. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
én pont azt vettem észre, hogy újra reneszánszát éli, persze csak bizonyos körökben! nem gondolom, hogy csak egy papír, de ahhoz elég komoly döntés, hogy csak úgy belevágjak... szerintem aki 5-6 év után nem mer, nem akar stb... házasodni, vagyis elvenni a párját az később sem fogja és kétlem, hogy igazán megbízna benne.
2014. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Mert a házasság is csak hagyomány, szokás!

Nekem pl. nagyon tetszik a dolog, szeretnék mindenképp gyermeket vállalva házasságban élni felnőttként! Engem pont, hogy a ,,papír" része nem érdekel!

2014. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A csak papír, meg hogy anélkül is szeretik egymást csak duma, és kifogás...


Akik nem akarnak megházasodni azzal akit elvileg szeretnek, ott valami nincs rendben. Nem biztosak a kapcsolatban, az egymás iránti érzéseikben...

Vagy akár várnak arra hogy jöjjön egy jobb, szebb, és könnyebb lelépni ha nem kell válni. Az macerás. Nagyobb visszhangja van. Felelősségvállalás stb... sokkal kényelmesebb, ha csak összebútoroznak.


Én meg úgy voltam vele, hogy össze sem költöztem volna azzal, aki nem kért meg előbb, és nem is szültem volna házasságon kívül. Meg apasági nyilatkozat....pf... azt bizonygassam hogy ki a gyerekem apja? Ki van zárva....


Remek példa erre egyik barátnőm, meg a párja. Imádják, szeretik egymást, de 6 év együttlét ellenére sem akarnak összeházasodni. A lánnyal beszéltem erről. Mondtam, hogy nem piszkálni akarom, csak érdekel hogy miért...és ha nem akarja elmondani, azt is megértem. Ő elmondta, úgymond bevallotta, hogy szeretik egymást, de félnek az elkötelezettségtől. Hát ennyi...

Meg mondta hogy van ismerőse akik sok év meg családi nyomás hatására eldöntötték hogy akkor összeházasodnak...de bepánikoltak, és megcsalták egymást....aztán szakítás lett a vége.

Viszont erről meg az a véleményem, hogy aki így reagál az elköteleződésre, az nem szereti igazán a párját.


Barátnőm legalább elmondta az igazat, és ezt becsülöm is benne.


A legtöbben takaróznak mindenféle hülye kifogással, mert bizony mind kifogás... még akkor is, ha a családban sok volt a válás... Attól hogy pl ez így van, még nem törvényszerű, hogy akkor majd a család minden egyes tagja el fog válni....én sem vetítettem ki a szüleim válását a saját kapcsolatomra, mert semmi értelme... ég és föld az apám és a férjem közt emberileg és mindenhogyan....na olyan pasit tényleg nem választottam volna mint az apám... mindketten dolgoztak anyuval, de egy szalmaszálat nem tett keresztbe otthon....folyton parancsolgatott anyámnak... engem is nagyon tönkre vágott lelkileg évekre... Aztán szerencsére megszakadt a kapcsolatunk és nem is láttam már 2 éve. Nem is áll szándékomban.


Ha mindketten tesznek a kapcsolatba és valóban szeretik egymást, igazi az elkötelezettség, akkor abból nem lesz válás.


Amúgy pl egy közös gyerek sem elköteleződés egymás felé..csak a gyerek felé az. Hisz ha belegondolunk, 2 embernek akkor is lehet közös gyereke, ha nincsenek együtt mint egy pár.


Viszont ha valaki mellett elkötelezzük magunkat véglegesen, akkor azt a házasság adja. Minden más csak duma.

2014. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

"Akik nem akarnak megházasodni azzal akit elvileg szeretnek, ott valami nincs rendben. Nem biztosak a kapcsolatban, az egymás iránti érzéseikben... "


B#romság.


Sosem értettem, egyesek miért akarnak ilyen görcsösen házasodni, mégis miért olyan életbevágóan fontos ez? Miért kell pláne még piszkálni is másokat, hogy ha x éve együtt vannak, és nem házasok? És? A házasság egy hagyomány, nem kötelező. Szerintem felesleges is.

2014. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!