Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Srácok, volt már keresztény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Srácok, volt már keresztény barátnőtök?

Figyelt kérdés
Ha igen, hol jöttetek össze vele és milyen volt a kapcsolatotok?
2014. ápr. 12. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit számít a vallás? Én még megkeresztelve se vagyok. :D
2014. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vallásos, megkeresztelve sem vagyok.


Eddig két barátnőm volt, mindegyik meg volt keresztelve, jártak hittanra, bérmálkoztak is. Az egyiknél kb itt meg is állt a dolog, szóval általános suli után már nem járt templomba, nem volt élete része a vallás.

A másik viszont kb havi egyszer elment misére, néha gyónni is, meg pl. ünnepeknél fontos volt neki a vallási vonatkozás. De nem akart rámerőltetni semmit, és le is feküdtünk 3 hónap után. Szóval ő vallásos volt, de nem tartotta szigorúan a "szabályok", nem is böjtölt, meg ilyenek.


Tehát nekem két keresztény barátnőm volt, és ez semmilyen gondot nem jelentett nekem egyik esetben sem. Tiszteletben kell tartani a másikat, meg nem ráerőltetni a nézeteinket, és akkor semmi gond.


De pl. egy erősen vallásos, "házasságig még csak nem is alszunk együtt", "minden vasárnap mise, ehhez igazítjuk a programot" - típusú lánnyal lehet hogy nem működött volna.

2014. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is keresztény vagyok - legalábbis állítólag. De ilyen hittel-bélelt csajjal inkább nem jönnék össze, azoknál általában a gógyi nincs teljesen rendben.
2014. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia

keresztények vagyunk a párommal mindketten. Hiszünk Istenben, hiszünk a tanításaiban, és hiszünk abban, hogy minket egymásnak teremtett. Nagyon szeretjük egymást, lelkileg is társak vagyunk és az első naptól fogva hisszük, hogy együtt fogjuk leélni az életünket. Közel 2 éve vagyunk együtt. Sokat gondolkoztunk és beszéltünk már a házasságról és imádkoztunk is sokat a kapcsolatunkért. A mi álláspontunk, hogy Isten lát minket, tudja, hogy mit érzünk, így az ő szemében gyakorlatilag házasok vagyunk. Egyetemre járunk, a szüleink pedig nem milliomosok, így "valódi" esküvő még csak évek múlva jöhet szóba. Mivel azonban ez csupán technikai akadály, élünk szexuális életet. Persze nem egy hét után feküdtünk le, szépen lassan haladtunk lépésről lépésre. Mindkettőnknek ez az első, így a varázs is megvolt a dologban. Bocsi, hogy kisregényt írtam, csak gondoltam, hogy jobban érthető a dolog, ha elmondom a hátteret, ne gondold, hogy csak "látszat"-hívők vagyunk, és azt se, hogy "bigottak". Szóval, összefoglalva, mivel a viszonyok már nem olyanok, mint régen, amikor 16-17 évesen egymásba szerettek a párok és rögtön összeadták őket, mi így értelmezzük az evangéliumot. Szerintünk az a fontos, hogy megtaláld életed párját és ne "próbálgasd", hogy kivel jobb a szex, meg ilyenek. Ne legyél felelőtlen, és teljes szívedből hidd, hogy a Jóisten áldását adja rátok. Akkor teljes lesz a boldogság. Kívánom, hogy Veled is így legyen ;) 19/L

2014. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én keresztény fiú vagyok és van egy keresztény lány aki nagyon tetszik. :-) Lehet, hogy összejövünk. Mind a kettem karizmatikusak vagyunk.
2020. jún. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!