Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem szeretnének manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem szeretnének manapság az emberek gyereket vállalni, családot alapítani, még akkor sem, ha lenne rá módjuk?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ilyet olvasok itt is a gyakorin, meg az ismerőseim körében is hallok nem egyszer ilyet, hogy nekik nem kell gyerek, meg minek a házasság, tök felesleges az esküvő, hiszen nem a papíron múlik a kapcsolat, stb, pedig jó anyagi körülményekkel rendelkező és stabil kapcsolatban élő párokról van szó.


Ha anyagilag minden adott, tehát van saját lakás, autó, és biztos munkahely, plusz évek óta bombabiztos kapcsolatban él együtt két ember, akkor általában mi az oka annak, hogy mégsem szeretnének tovább lépni a következő lépcsőfokra? Félnek az elkötelezettségtől, amit egy gyerek vagy egy házasság jelentene?


Puszta kíváncsiságból kérdezem.



2014. ápr. 12. 17:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert ma már szabad dönteni. Régen mondhatni kötelező volt a házasság és gyerekszülés, nekem ne mondja senki, hogy minden nő olyan boldog volt ettől, csak hát ezt várták el tőle, na meg mást úgyse néztek ki belőle és kuss volt a neve is. Ma már bátran ki lehet jelenteni, hogy igen, én nem szeretnék gyereket mert ez és ez és ez. Vagy mondjuk később szeretne szülni és nem akkor amikor kikerült az egyetemről, vagy épp letudta az érettségit.


Az anyagiak megléte pedig nem jelenti egyből azt, hogy akkor legyen is gyerek, csak egy jó nagy plusz löketet arra, hogy egy pár be merje vállalni. Tudod, ha most belegondolok abba, hogy hirtelen lesz jó pár millióm, én se rohannék egyből gyerekszobát berendezni, hanem mondjuk inkább utazgatnék, új dolgokat próbálnék ki, stb, pedig mindjárt 30 leszek. A koromból adódóan "illene" már szülnöm, de jelenleg egyszerűen nem vágyom rá. Lehet azt mondani hogy önző vagyok, viszont nem szeretnék a bizonytalanra szülni, vagyis csak azért, mert elvárják tőle, viszont én magam nem vágyom rá. Ezzel nem csak egy ártatlan életet tennék tönkre, de akár a sajátomat is.

2014. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
92%

Mint az utolsó előtti is,vannak egyesek,akik nem tudják felfogni,hogy vannak akik jól érzik magukat család nélkül,sőt csak úgy érzik magukat jól.


Számomra ez hihetetlen butaságra vall,hogy ezt nem tudják felfogni.

2014. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Felfogom, ismerek én is olyan embereket. Lehet félreértettem, de mintha általánosítottál volna, ezzel hogy "Ha pedig valaki megteheti az is minek tegye meg,ha valakinek jól megy,annak meg végképp jobb a hobbijának élni,ha van miből. " Tehát nem mindenki gondolja úgy, hogy a hobbi többet ér a családnál, mint ahogy fordítva sem, nincs ezzel semmi gond.
2014. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Mert csak az alsóbbrendű fajok szaporodnak.
2022. aug. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!