Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitévő legyek, hogyan gabalyod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitévő legyek, hogyan gabalyodjak ki ebből?

Figyelt kérdés

Ez a történet nagyon bonyolult. 1 éve kezdődött az egész. Nekem 2 éve és 7 hónapja van barátom , nagyon szeretjük egymást de sokat is veszekszünk. Volt nálunk egy "rossz szokás" hogy kidobtuk egymást kb. havonta 2x de csak pár óráig vagy max 1 napig voltunk külön. Erről hálistennek sikerült leszokni. De én 1 éve megismertem egy másik fiút. Ő 100%-ban az ellentéte a mostani páromnak. Egy ilyen "kidobósdi" alkalmával mikor már nem voltunk együtt, én csókolóztam ezzel a fiúval. Az 1 év alatt úgy megismertük egymást hogy szinte lelkitársak lettünk. Bármiben számíthatok rá, megnyugszok mellette, meghallgat, türelmes hozzám..

A mostani barátommal nagyon sokat veszekedtünk az elmúlt 1 hónapba, elmérgesedett a kapcsolatunk , és ő is azt mondta hogy halott ez az egész.

Nagyon szeretem őt és majdnem 3 évet nem tudnék egy hamar elfelejteni, viszont boldog akarok már lenni végre. De vele nem lehet leülni és megbeszélni a párkapcsolati problémákat mert szerinte hülyeség és felesleges... Tehát ha baj van akkor inkább lesz*rjuk és hagyjuk.. :/


Nem tudom mi tévő legyek, jó lenne a (haver)barátommal lenni de a régit nehezen felejteném el. Millió kis emlék fűz hozzá.


2014. ápr. 20. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

mivel már van-lett új, akkor a régi felejtős különben nem mentél volna bele

zárd le ezt a halott ügyet állj össze a normálissal,ő majd segít elfeledni ezt a káoszt és végre emberi kapcsolatban élsz

2014. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem a helyzetedet. Nálam is majdnem ez volt a szitu. Ellaposodott a kapcsolat 3 és fél év után és jött közben egy másik akivel régóta barátok voltunk. (Nem csaltam meg a páromat, hanem szakítottam vele feltéve mindent egy lapra, hogy ha a másik sráccal nem úgy alakul akkor egyedül maradok.) Nagyon nehéz döntés volt, hogy szakítsak a párommal és vágjak bele egy új kapcsolatba. Engem is rengeteg emlék fűz az exemhez és régebben tényleg nagyon szerettük egymást (ő még mindig szeret). Én sem vagyok még teljesen túl rajta hiába már mással járok. Ez nem azt jelenti, hogy visszamennék hozzá vagy ilyesmi, de még mindig sokszor eszembe jut. Azóta sem vagyok biztos abban, hogy jól döntöttem de úgy éreztem, hogy ezt kell tennem... Mindenesetre sokkal boldogabb vagyok most ebben a kapcsolatban mint a régiben voltam már a végére. Szerintem ne szalaszd el a lehetőséget, ha már úgysem működik a mostani kapcsolatod. Viszont ne is kapkodj el semmit ne ugorj rögtön egyik kapcsolatból a másikba, hagyj egy kis időt magadnak. Ez nem azt jelenti, hogy ne is találkozz az újjal, csak nem kell semmit elkapkodni. Emlékek miatt semmiképpen sem szabad senki mellett ott maradni, ha érzelmek már nincsenek vagy csak minimális. De ezt már neked kell tudnod.
2014. ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat !

De az a baj hogy nem vagyok elég erős hozzá hogy ezt lezárjam... :( nagyon gyenge , érzékeny természetű vagyok, meg a kötődés.. :(

2014. ápr. 22. 14:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Na, történt azóta valami? :)

Én is megértem a helyzeted, én most egy 3 éves kapcsolatban vagyok, ami nagyon nehéz és tele van veszekedéssel. Nálam már nincsen másik fiú, mert aki volt, kilépett az életemből, szóval jól döntöttem, hogy nem hagytam el érte a párom. (Nem csaltam meg, és tud róla, hogy volt ez a fiú, akibe belezúgtam a kapcsolatunk alatt) Nekem talán kicsit könnyebb a helyzetem, mert ugye már nincs másik fiú, és a mi kapcsolatunk messze nem olyan zilált, mint ahogy te a tiédet leírtad. Mi megbeszéljük a dolgokat, csak néha elmérgesedik egy-egy vita, és abból nálunk is ilyen egy napos "szakítás" lesz. (De azért nem havonta 2x, inkább csak úgy 3 havonta egyszer)

Szerintem mondd meg a párodnak, hogy ha nem beszélitek meg, akkor te készen állsz továbblépni a saját és az ő érdekében is. (És állj is rá készen, mert nem kínozhatod magad életed végéig egy halott kapcsolatban, mert nem mersz ellene tenni) Ha hajlandó megbeszélni, akkor mérlegelj, ha pedig nem, akkor hagyd ott, nem éri meg 3 év emlékéért még X évet szenvedni. Lehet, hogy nem is ez a másik fiú lesz az igazi, de az esélyt meg kell adnod magadnak. :)

Remélem, hasznos volt egy kicsit, amit írtam, és kíváncsi vagyok, mit teszel és mi fog történni.

2014. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

azóta megint szétmentünk pár napra. de ez most más volt, családi buli volt, és egyáltalán nem gondoltam rá és jól éreztem magam!

20 éves, de az anyja nem engedi hozzám mert sokat veszekszünk :O ..nagyon ideges voltam, ezen a héten 1 napot találkoztunk, mindig otthon kell segítenie, ha meg nem akkor a haverjaival van :( (legalábbis eddid mindig igy jött ki)

folyton azzal a másik fiúval álmodok és sokat gondolok rá de mégsem érzem elég erősnek magam hogy lépjek :(

2014. máj. 18. 21:37
 6/6 A kérdező kommentje:

azóta szakítottunk barátommal, pont "hónapfordulónkon" 2 év 8 hónap volt.. azzal az indokkal hogy nem szeret :) nem vagyok szomorú , nem sírok.. csak rossz mert kitudja mióta kihasznált.

azóta találkoztam ezzel a másik fiúval..:)

2014. máj. 31. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!