Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen eltérő érdeklődési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen eltérő érdeklődési kör, hobbi, szokások. Legyen vége?

Figyelt kérdés

Egy több éves kapcsolatról van szó. Amikor megismerkedtünk, nem terveztünk hosszútávra. Netes ismeretség volt, távkapcsolat, de bejöttünk egymásnak. Amikor a nagy távolság miatt 2 hetente hétvégeken találkoztunk, örültünk, hogy együtt vagyunk, kettesben. Ki sem mozdultunk, otthon voltunk stb.

Így telt el pár év. Aztán rájöttünk, hisz öregedünk,szeretjük egymást, komolyabbra kellene fordítani. Ekkor jöttek a problémák: melyikünk lakhelyén. Ezt kitaláltuk. Aztán jött a többi kérdés: milyen is lenne együtt. Kiderült, hogy egész mások vagyunk: a párom szereti a társaságot, barátokat, haverokat, van egy csomó női barátja is. Bulikba, koncertekre járni. Ő bpi. Én vidéki vagyok, szeretem a természetet, állatokat. Kertészkedni, túrázni, állatokkal foglalkozni. Tudom, hogy nehezen elhihető, de tényleg meglepetésként ért bennünket, mert nem gondoltuk volna , hogy ezek annyira fontosak, hogy később elválaszthatnak bennünket.

Mi a megoldás? Csak a szakítás?:( Keressünk mielőbb másik párt magunknak? Szeretjük egymást, de akkor sem kényszeríthetjük egymásra, hogy olyan helyzetekbe hozzuk a másikat, amiben ő nagyon nem érzi jól magát.

(Pl. én nagyon rosszul érzem magam társaságban, ő meg irtózik az állatoktól.)

Annak meg ugyancsak nem örülnék, hogy együttélünk majd, de esténként eljárna barátokhoz, haverokhoz.


2014. ápr. 27. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt senki nem dönthet helyettetek, ezt nektek kell megbeszélni, hogy mennyire tudjátok egymás dolgait tolerálni, hisz bizonyos fokig a párkapcsolat a kompromisszumokról is szól, hisz nem egyforma minden ember, mindig lesznek eltérő érdeklődési körök, hobbik. Beszéljétek meg közösen és hozzatok közös döntést afelől, hogy mit szeretnétek és őszintén beszéljétek meg, hogy melyikőtöket mi zavarja a másikban. 32N
2014. ápr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A puding próbája az evés, mondják. Meg kellene oldani valahogy, hogy együtt éltek. Csak így derülhet ki, hogy mennyire tudjátok összeegyeztetni az eltérő életviteleteket. Szerintem így sikerülne - ha mindketten tényleg akarjátok - olyan rendszert kialakítani, ami mindkettőtöknek megfelel. Sok sikert hozzá!
2014. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a döntést várom másoktól, hanem inkább tapasztalatokat. Okos ember más kárán tanul. :) (Másrészt nem igazán tudtunk még dönteni, ezért érdeklődöm.)
2014. ápr. 27. 09:03
 4/6 anonim ***** válasza:
én azzal a lánnyal jöttem ki a legjobban eddig, aki tökéletesen az ellentétem volt, nem passzoltunk semmiben és mégis évekig együtt voltunk, aztán szakítottunk, arra hivatkozva hogy tök másak vagyunk és már nem tudunk mit kezdeni egymással, elhittem neki, mondtam jó, aztán most pár év múlva rájöttünk hogy eléggé elcsesztük, azóta ő is csak váltogatja a pasijait, én se találok senkit. szóval ti is gondoljátok meg.
2014. ápr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: ha együtt vagytok, olyat csináljatok, amit mindketten szerettek. Ha meg külön, akkor mindenki foglalkozhat azzal, ami őt érdekli. Szerintem ezért kár lenne szakítani. Amíg ő a barátaival van, te tudsz foglalkozni az állatokkal.
2014. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos eldőlt. Igen, vége.
2014. máj. 9. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!