Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van így értelme folytatni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van így értelme folytatni a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve alkotunk egy párt, viszont azt még elöljáróban leszögezném, hogy előtte senki mellett nem éltem át ilyen érzéseket, senkivel nem voltam még ilyen boldog.


Nincs érettségije a páromnak, viszont van több szakmája, én pedig büszke is vagyok rá, hogy jó szakember, ért a munkájához. De úgy látom, hogy ő már rég nem akar fejlődni, nem látom, hogy új céljai lennének ilyen téren. De úgy másban se igazán. Mármint.. elég kevés dolog érdekli sajnos. A filmnézésen, tvzésen, a kocsiján meg 1-2 netes játékon kívül szinte semmi. Nem szeret olvasni, se újságot, se hírportálokat, könyveket pedig végképp nem. Emiatt pedig sok dologban nem is járatos, eléggé tájékozatlan. Más, a mindennapokkal kapcsolatos dolgokban viszont igen, gyakorlatias ember. De sok dolog van, amihez nem tud érdemben hozzászólni.

Nem is rendelkezik olyan szókinccsel, mint például én. Meg ahogy én látom, nem jár feleannyi dolgon se az esze, mint nekem napról napra. Engem sokszor elgondolkodtat egy film, egy baráti beszélgetés, vagy éppen egy gyk-n feltett kérdés :D

A romantikus programokat is hiányolom, mikor kimozdulunk valahová, de csak mi ketten. Mondtam már ezt neki, meg is ígérte, hogy majd változtatunk rajta, de eddig még nem vettem észre belőle semmit. Egyedül rutindolgok elintézése miatt szoktunk kimozdulni (bolt, posta, orvos), amúgy meg csak otthon ülünk, pedig huszonévesek vagyunk. Néha még kimegyünk a haverjaival, de az se olyan, mintha csak kettesben elmennénk egy kávézóba, vagy csak sétálgatni. Nem is értem, hogy nincs rá igénye.

A telefonbeszélgetéseink is időnként úgy néznek ki, hogy én csacsogok egy csomót a napomról, a gondolataimról, a terveimről. Az ő részéről pedig annyiból áll a dolog, hogy megkérdezi, mit csináltam ma, meg elmondja, hogy szeret és hiányzom neki, meg max 1-2 mondattal reagál arra, amit mondtam. Persze nyilván, ha vele is történik valami fontosabb dolog, akkor én vagyok az első, akinek elmeséli. De kevésnek érzem ezt időnként.


Másrészről viszont nagyon szeretjük egymást. Csak szeretettel tudok ránézni, az ölelő karjaiban érzem biztonságban magam, és a világ egyik legjobb dolga mellette elaludni, reggel pedig felkelni. Jól érzem magam vele. Én se vagyok tökéletes, hisztizek időnként, ő viszont már teljesen jól kezeli a kirohanásaimat, és most már alig veszekszünk. Ráadásul elhalmoz a szeretetével, rengeteget puszilgat, ölelget, becézget, és elfogad olyannak, amilyen vagyok. Bármikor számíthatok rá, és persze ő is rám. Látom benne a társat, akár a jövendőbelimet is, de ez a pár dolog aggaszt. Ti mit gondoltok? Ez nem olyan vészes és boldogok lehetünk egymással hosszútávon? Vagy inkább mást kéne keresnünk, mindkettőnk érdekében?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


2014. ápr. 27. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Saját magad fogod megmérgezni a kapcsolatot.
2014. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az élet. Szinte az összes ember átesik ezen, annyit tudok hozzá mondani, hogy picit próbáld nyomatékosabbá tenni ezt a dolgot benne, mert lehet nem gondolja ilyen komolynak a dolgot és neki minden így tökéletes, ahogy most van. Sok sikert mindenesetre a kapcsolatotokhoz én szurkolok nektek!
2014. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nézd ,ha kétségeid támadtak akkor baj van

beszéld át vele ezeket a dolgokat és hogy téged mi zavar

hátha tudtok valami kompromisszumot kötni

de ha megengedsz egy véleményt: egy megbízható-szerető társ az mindennél többet ér, még ha egy picit egyszerű is

2014. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem van értelme.De dontened neked kell,te vagy az aki elégedetlenkedik.Ha te elfogadod ilyenek,kinek mi köze hozzá.Ha meg nem,máris megvan a válasz.
2014. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem sértésként, de élő példája vagy annak, hogy a nőknek semmi se elég jó. Lehet, hogy egy egyszerű ember a párod, de más két kezét összetenné érte szerintem.
2014. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kolosszus22 ***** válasza:
Túlspilázod az egészet, nagyon tökéletest akarsz minden téren, de aki sokat markol, keveset fog, egy hangyányi kompromisszumot neked is kötnöd kellene, ilyen felfogással mindenkivel lesz gondod. Senki nem hibátlan, egy új pasiban akiben meglenne az amit most a párodból hiányolsz, jó eséllyel lenne más gond, ami most még fel sem merül benned.
2014. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy ilyen téren (is) hajlamos vagyok kicsit túlbonyolítani a dolgokat. Éppen ezért írtam ki az aggályaim, kíváncsi voltam olyan emberek válaszára, akik párkapcsolati téren tapasztaltabbak nálam. Igaz, kort nem írtatok, de a válaszokból ítélve úgy gondolom, nagyjából azért ilyen emberek reagáltak.


Nem tudom, miért vagyok ilyen. Hogy miért nem tudok felhőtlenül boldog lenni. Már a párom is mondta néhányszor, hogy bizonyos dolgokban túl negatív vagyok, ha nincs lényegi gond, én akkor is találok valamit.


Másrészről ez a bizonytalanság a párommal kapcsolatban talán abból is fakad, hogy anya nem igazán szívleli őt. Egyrészről szerinte nem illik hozzám, mert kb. egymagasak vagyunk, és a férfinak magasabbnak kell lenni a nőnél. És mikor veszekszünk, időnként kibukik belőle, hogy ő butának tartja, meg bunkónak, csak mert apával hamarabb elbeszélget, mint vele, meg ha esetleg húsvétra, vagy valami ünnepre átjön, nem öltözik ki. Meg azt is hozzám vágta párszor, hogy szerinte a párom nem fog tudni jól elbeszélgetni a haverjaimmal, akikkel az egyetemen isnerkedtem meg, mert egyszerűen nem jártas semmi ilyesmiben, és kevés dologhoz tud hozzászólni. És hogy milyen kellemetlen lesz így nekem, hogy fogok vele társaságba menni, ilyesmik.

2014. ápr. 27. 23:08
 8/10 kolosszus22 ***** válasza:

Ilyen anyával nem csodálom, hogy te is problémás lettél. Eléggé felszínes a kedves anyuci. Nem neki kell megfelelned, hanem saját magadnak. Az egyetemről meg annyit, hogy manapság egyáltalán nem számít nagy durranásnak egy diploma megszerzése, főiskolák, egyetemek is tele vannak tahó, idétlen emberekkel, nekem is van diplomám, tudom miről beszélek. Ne hidd azt se te, sem anyuci, hogy ott majd hirtelen egy más dimenzióba kerülsz ahol szuper intelligens, felsőbbrendű közegbe kerülsz! :D

27F

2014. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

20/L 21/F vagyunk, hajszalpontosan ugyanezzel a problemaval.

Nagy a szerelem, csak attol felek ez a dolog lassan megmergezi a kapcsolatunkat.

Nekem eddig annyi valt be, hogy en probalom iranyitani a kommunikaciot, kikerem a velemenyet sok dologrol, ha pl filmezunk, utana megbeszeljuk a latottakat, stb. Rossz hogy igy eroltetni kell de a semminel ez is jobb.

2014. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8

Azért ne ess túlzásba. Azt gondolom, hogy a kommunikáció mindenféle kapcsolat alapja, nem csak a párkapcsolatoké. Ha ezt hiányolom, vagy ennek a minőségét keveslem, akkor azért elég durva, és egyáltalán nem helytálló a kijelentés, hogy én emiatt "problémás" lennék.

Az egyetemmel kapcsolatban pedig csak annyit, hogy a szüleimnek talán vannak tévhitei az ide járó emberekkel kapcsolatban, én viszont tisztában vagyok a dolgokkal, már itt tanulok egy ideje. Igaz, hogy vannak tahók, stb.. ahogy te fogalmaztál, de az mindenkiről elmondható, aki ide jár, és nem esik ki az első évben, hogy azért nem esik nehezükre többet olvasni, kicsit választékosabban beszélni, vagy éppen helyesen írni.

2014. ápr. 28. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!