Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Fog majd keresni?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a barátommal. Az elején minden jó volt, de mostanában nagyon elvetette a sulykot, mert hétvégente állandóan a haverjaival jár inni. Ez örök vitatéma. A helyzetet súlyosbítja, hogy csak hétvégente tudunk találkozni. Ráadásul ha iszik akkor mintha nem is ő lenne... másnap meg nem emlékszik semmire. Eljárni már nem akarok vele, mert nagyon égő amit ilyenkor csinál. Múlt héten megígérte, hogy nem megy el sehova csak velem lesz. Elmentünk vásárolni, fagyizni, sétáltunk. Mire hazaértünk én már elfáradtam, de ő kb 15 perc után már nyavajgott, hogy unatkozik, hadd menjen be a haverjaival... Végül nem ment, de kb egész este a nyavajgását kellett hallgatnom. Ezután szólt nekem, hogy a következő hetekben ő ide megy meg oda megy mert ilyen koncert lesz meg amolyan buli, stb. Na itt elegem lett és megmondtam neki, hogy vagy befejezi ezt vagy vége a kapcsolatunknak. Persze mondta, hogy jó oké, ő bármit megtesz értem, mert szeret, de nem 40 éves hogy otthon üljön (25 amúgy). Végül abban állapodtunk meg, hogy ezen a héten és a jövő héten még megy, utána lecsökken a bulik száma havi 1-2 alkalomra.

Közben én, hogy ne üljek otthon mint ahogy eddig szoktam, lebeszéltem egy barátnőmmel, hogy akkor a héten elmegyünk mi is, de ő csak szombaton ér rá. Ezt mondtam a barátomnak, aki erre azt reagálta, hogy hát ők pénteket beszéltek a fiúkkal, de akkor megy szombaton is, mert nem fog otthon ülni amíg én bulizok. Vagy mondjam le a találkát a barátnőmmel, akivel kb 3 hónapja találkoztam utoljára... Na ezen annyira mérges lettem, hogy elmondtam mindennek, olyan szinten dühös lettem, hogy azt elképzelni sem lehet... Azzal zártuk le, hogy nekem ebből elegem van, én ezt így nem bírom. És erre még azt feleli, hogy "nem tudom mi bajod van, de akkor legyél egyedül". Azóta nem keres.


Most mihez kezdjek? Fog keresni? Szakítani nem szeretnék, legalább azt meg szeretném tudni, hogy valóban képes-e tartani magát ahhoz, hogy csak havi 1-2x jár be.


2014. ápr. 29. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

miért akarsz egy alkoholistával együtt lenni?

én ha elmegyek szórakozni iszok ugyan de nem iszom le magam a sárga földig és a nőmet is vinném magammal szórakozni ha van kedve...

eléggé gyér a barátod...

2014. ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne is akard, hogy keressen...Szerintem ennek a kapcsolatnak lőttek!
2014. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj.. tény, hogy ha még most per pillanat nem is alkoholista a srác, de elég erősen megvan benne a hajlam, és nem is veszi észre magát. Sőt, rád sem hallgat. Nem akarlak elkeseríteni, de ez így csak egyre rosszabb lesz. Nem is az a legnagyobb baj, ahogy részegen viselkedik, vagy az, hogy nem tudja, hol a határ.. Hanem az, hogy ilyen sűrűn szüksége van az ivásra (vagy bulira, lényegtelen, hogy hívjuk.

Már önmagában ez is nagy probléma. De ami igazán felteszi az "i"-re a pontot, hogy téged már jó ideje hátrébb sorol, mint a haverjait és az iszogatást. Ráadásul az sem hatja meg igazán, hogy emiatt akár el is veszíthet.

Én azt mondom neked, hogy ha hiányozni fogsz neki, keresni fog. És akkor már nagyobb valószínűséggel fogjátok tudni megbeszélni ezeket. Ha viszont nem keres, felesleges várnod tőle bármit is. Fel se fogja majd, hogy mi a konkrét bajod, és úgy fogja elkönyvelni az egészet, mint a te buta kis hisztidet. És csak megerősíted benne, hogy neki volt igaza. Pedig nagyon nincs!

Szóval ha próbálkozik nálad, még lehet esély. De ha ilyen könnyen elenged, akkor sajnos jobb, ha elfelejted.

2014. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!