Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati tanács. Kit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati tanács. Kit válasszak? Komoly dilemma.

Figyelt kérdés

Adott egy lány (22), akivel közel 8 hónapja együtt vagyok. Már az elején kicsit fura volt, és olyan érzésem van, hogy azért jöttem össze vele, hogy egy azelőtti, nagy érzelmi csalódásomat kiheverjem (még ha nem is tudatosan jöttem vele össze ezért). Jól megvoltunk, szerettem a személyiségét, és a külsejét is, de nem mondhatnám, hogy nagyon utánanéznék az utcán. Szóval ez inkább egy olyan kapcsolatnak indult, ahol a személyisége miatt szeretem, és nem a külseje miatt. Azt meg kell említeni, hogy igazság szerint semmi közös nincsen bennünk, nem is volt, nem hasonlítunk egymásra. És ez idővel egyre inkább megjelent. Egyetemre jár, de ha teljesen őszintén kell fogalmazzak, nem mondanám, hogy túl okos lenne. Engem nagyon sok dolog érdekel, olvasok is sokat. Nagyon érdekel a politika és a történelem, de alapjáraton természettudósnak tanulok. És ezekről nem tudunk beszélgetni, mert általában veszekedés a vége, mivel frusztrálja, hogy nem tud érdemben hozzászólni, és "utálja" a pártválasztásomat, de persze észérvekkel nem tud ellene érvelni. Minden ilyen összekapás azt sugallja, hogy mit keresünk mi egymásban. És már szinte minden területen, úgy veszem észre, hogy mindent jobban szeretne tudni nálam, és már nem is nagyon szoktam ellenkezni vele, mert amikor bebizonyosodik az igazam, akkor az már nekem kellemetlen. És emiatt a legapróbb dolgon is képes ellenkezni velem, hogy ezt így kell, és nem úgy.


Viszont itt van egy másik lány, akivel nem olyan rég ismerkedtem meg tök véletlenül, és a múltkor elmentünk beszélgetni. A találkozásunk 11 órán át tartott, és túlzás nélkül állíthatom, hogy nem telt el fél perc anélkül, hogy ne beszéltünk volna. Vele rettentő sok dologban hasonlítunk, szinte nincs olyan, amiben nem, nagyon megértjük egymást, és a világ-, politikai nézetünk is passzol, emiatt nagyon sokat tudunk beszélgetni erről is. Nagyon határozott, ambíciókkal teli, intelligens lány. Még ugyanazokat a 2. Világháborús politikai könyveket is olvasta, amiket én. Amin a szívén, az a száján, minden helyzetben feltalálja magát, és bárhol megáll a saját lábán: már 16 éves kora óta dolgozik, mert nem akar függni anyagilag a szüleitől (most 24 éves).

Én imádok sportolni, és ő is: most is azt várom, mikor ír vissza, hogy melyik nap jó neki a kirándulás.


Nem tudnak egymásról, és nem is szeretnék semmi ilyesmit művelni senki háta mögött: úgy gondolom, hogy pár napon belül döntést kell hoznom. 22 éves vagyok egyébként.

Köszi, aki elolvasta.



2014. máj. 5. 17:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Már választottál, a kérdés az, hogy feladd-e a biztosat a bizonytalanért. Szerintem ezt is el tudod dönteni...
2014. máj. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Hallvass a szívedre!
2014. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, add meg magadnak a lehetőséget az igaz, naaagy szerelemre, aminek komoly alapja, hogy folyamatosan tudtok bármiről beszélgetni. 22 éves vagy!!! Hihetetlen fiatal! Lépj tovább, hisz a mostani párodnak is meg kell adni a lehetőséget, hogy valaki majd rajonghasson érte. Az első barátommal ugyanez volt a probléma, én fél évig bírtam, a mostani párommal pedig, 3 évvel ezelőtt az első randink 13 órás volt, és be nem állt a szánk:)))

Sok szerencsét! 23/L

2014. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Hallgass*
2014. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

:) Én a helyedben az utolsó lányt választanám, szerintem már te is tudod, hogy őt fogod :) Hát igen az egyetemi "tudás" nem minden sőt! Látod a második lány nem "tanult" ember mégis tanultabbnak látszik papírok nélkül is :) És hát ahogy írtad szinte mindenben passzoltok egymáshoz!

Ha nem gond én előre sok boldogságot kívánok nektek! :)

22/N

2014. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A leírás alapján egyértelmű, hogy második. Szakíts tisztességesen az elsővel, aztán hajrá.
2014. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Neked 2 ilyen eltérő személyíségű nő között dilemmázni kell és még pár nap is??, ráadásul úgy, hogy az egyik kimagasló egyéniségű, míg a másik egy (hagyne írjam ki amit gondolok) akkor egyiket se válaszd, hanem nézz egy 3. után, ahol nem fogsz dilemmázni, mert nem érdemled meg az egyéniséget, maximum egy kis huszadrangú zsarnokot.
2014. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Olvasd végig amit írtál, és teljesen egyértelmű lesz a dolog. Bár szerintem anélkül is érzed..:D
2014. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
az egy dolog,hogy nem tudsz vele beszélgetni politikáról meg történelemről az én pasim politológus és én se szoktam vele beszélni ilyenekről nem is várja el mert tudja,hogy engem nem érdekel de ezen kívül minden jó nektek úgy látom más sem nagyon jó a 2. lányt válaszd miért is maradnál olyannal akivel nem jó és nem is jön be külsőre annyira?!
2014. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, kedvesek vagytok :). Igen, ahogy leírtam, tudatosult is bennem a választás.


De bennem van mindig egy kis bogár: egy kapcsolat nem a szeretkezésre épül, de tagadhatatlan, hogy elengedhetetlen része, és ha az nem jó, akkor semmi sem lesz jó.

Az a helyzet, hogy a mostanival ez nagyon meg van, mivel 1 percbe telik nekem, hogy kielégítsem, és én is élvezem, mert foggátlót szed. És nekem vannak gondjaim az óvszerrel, eléggé frusztrál az érzése. Ha ezt le akarom győzni, akkor szakemberhez kell forduljak, pszichológushoz.

De igazából mindegy is, valahogy meg lesz oldva, csak én nagyon előrelátó vagyok, és már erre is gondolok. Ettől függetlenül nem érzem magamat nagyon boldognak a mostanival, előbb-utóbb úgyis vége lenne, 1 hónapja ő is érezte, hogy valami van, nem úgy viszonyulok hozzá, mint addig, de ezt azóta elfelejtette, és számára minden visszatért a régi kerékvágásba. Nem akarom megbántani, nem akarok fájdalmat okozni senkinek. Még soha senkivel nem szakítottam.

2014. máj. 5. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!