Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mihez kezdnétek ilyen heylzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mihez kezdnétek ilyen heylzetben?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem külföldre a páromhoz. Az eredeti terv az volt, hogy megkapja a munkát, amit ígértek neki, és abból a pénzből szépen megélünk, még nem találok én is valamit. A próbaidő letelte után a főnöke úgy döntött, mégsem tart igényt a munkájára, így pénz nélkül maradtunk.

Jelenleg 300€ (100 000Ft) a havi bevételünk (állami támogatás), de az albérletért nem kell fizetni (szobakonyha).

Engem a nagymamám és az anyukám támogat anyagilag, még én vagy a párom nem kapunk munkát. Ez havi 6000Ft-t jelent.

Én szegényebb családból származom, be tudom osztani a pénzt, tudom, milyen az, amikor nincs.

Ruhákat nem vásárolok, ami jó volt rám 5-6 évig, az még két évet biztosan kihúz.

Abból a pénzből, amit kapok, havonta veszek egy sampont és egy tusfürdőt (együtt 600-700Ft), két havonta hajápolókat (3000Ft), 3-4 havonta arcápolókat (3-4000Ft), ami megmarad, abból háztartási cuccok (mosogatószer, mosószer..), vagy ha az épp nem kell, megy a spórolásba vagy a páromnak, mikor hová kell jobban.

A párom vegetáriánus, és elég sokba kerül a hús mentes bio étrend, amit követ. Sajnos én is kénytelen vagyok ezt enni, mivel nem tűr meg húskészítményt a hűtőben.

Már milliószor kértem, ne járjunk étterembe heti kétszer, mert olcsóbban kijövünk, ha én főzök (tudok főzni, nem a főztöm elől menekül). Valamint, legyen olyan kedves, ha főzök neki kávét, teát, akármit, ne hagyja ott a felét, mert ez pénzkidobás. Már mondtam, hogy ezentúl csak félig fogom tölteni a csészét, és akkor nem lesz mit kiönteni.

Megkaptam, hogy a felét akkor is ki fogja önteni, mert csak. Most ott tartok, hogy akkor magamnak nem főzök, megiszom azt, ami egyébként menne a lefolyóba.

Azelőtt a szüleivel élt, nagyon jól kereső munkahelye volt tehát nem sok fogalma van róla, mennyi pénz és munka van egy háztartás ellátásában.

Már arra is gondoltam, hogy én megyek el dolgozni elsőként, de amíg nem vagyok itt regisztrálva és nem jártam nyelvtanfolyamra legalább egy évet (szeptembertől kezdenék), egyedül a Mc Donald´s-ban kapnék állást, oda meg a párom nem enged, mert az rabszolgamunka (napi 8-10 óra, minden 10. nap után egy nap szabad).

De ha egyszer nincs pénzünk, nem mindegy, hogy milyen munka?

Meg hogy sértené az önérzetét, hogy eltartja egy nő. Apukám 5 évig volt munkanélküli, mert nem akart dolgozni, és egy cseppet sem zavarta, hogy anyukám tartja el, mert hogy ő már dolgozott eleget életében.

Nem tudom, mihez kezdjek. Szerintem ő költ sokat a körülményekhez képest, szerinte én vagyok betegesen spórolós. Nagyon különböző anyagi hátterű családokból származunk, és egyikünk sem tudja beleképzelni magát a másik helyzetébe.

Elhagyni semmiképpen sem szeretném emiatt, mert minden más téren működik a kapcsolatunk.

Anyukám és a nagymamám is felajánlotta, hogy ha nem mennek jól a dolgaink, bármikor visszamehetek hozzájuk, de nem semmiképp nem szeretnék szakítani.


Ti mit tennétek?


2014. máj. 14. 13:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, helyzetben
2014. máj. 14. 13:48
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy komolyabb beszélgetést folytatnék le vele . Ez így nem jó,lehet nem szokta meg a spórolást a párod de ha muszáj akkor muszáj , és amíg nem tudsz elmenni munkahelyre addig én vállalnám a Mc Donald´s-állását , ha neki ez nem tetszik akkor mond meg neki keressen egy jó fizető állást ha annyira nem akarja hogy oda menj ,értse meg a helyzetet !!
2014. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Külföldön nem úgy működnek a dolgok mint otthon. Nem tudom ti hol éltek, de szerintem a mekis meló se olyan rossz. Ennyiből nem lehet megélni, és ha ezt nem fogja fel akkor az az ő baja. Le kell vele ülni és elmagyarázni neki hogy ha semelyikőtök nem dolgozik akkor nem tudok megélni. És hogy te igen is dolgozni fogsz. Tetszik nem tetszik neki.
2014. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Németországban élünk.

900€ (300 000Ft) a fizetés a Mc Donald´s-ban. Az már segítene.

2014. máj. 14. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor meg hajrá és menj oda dolgozni , ne legyen ilyen az élettársad , fogadja el !
2014. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor biza meg kell értenie, és ha nem akkor az ami jön támogatás abból ő él, a fizudból meg te.
2014. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!