Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önzés Vs. Szerelem. A kettő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzés Vs. Szerelem. A kettő kizárja egymást? Többi alább.

Figyelt kérdés
A maga módján szeret a párom, de ez távol esik az én szeretet-nyelvemtől. Bújós, kedveskedő, naponta 5X is igényli tőlem a szeretlek szót vagy a szinonimáit, ha megkérem (teljesíthető) apróságokra azt megteszi. Ami hiányzik: a figyelem. Nem kérdez vissza, csak közöl. Nincs érdeklődés a hogylétem felől, illetve felszínesen. Én kérdezek, kíváncsi vagyok stb, de ha számára érdektelen a kérdés, arra nincs válasz, van, hogy meg sem hallja, hogy beszélek hozzá annyira lekötik a saját dolgai. Van, hogy órákon át nem beszél, mintha tök idegenek volnánk. Ilyenkor nem venné észre azt sem, hogy lopják a házat. Cserében 0-24 órában ügyeletet kell tartani mellette, mert ha számára extra dolog törtéánik vele, azonnal segíteni kell, meghallgatni akár órákon át. Hozzá teszem, sok sz.rság történt velünk együtt is, külön is, terhelt volt a kapcsolatunk, épp emiatt lenne nekem is szükségem több figyelemre, hogy átérezze, sokszor én is kétségbe esett vagyok és szomorú. Nem veszi észre ő ezt, szerinte ő megtesz mindent, szeret és figyel rám. Egyszer 3 hétig kipróbáltam, hogy ugyanúgy viselkedem vele, ahogy ő velem, kedves voltam de nem kérdeztem vissza, nem figyeltem rá. Majdnem rámentünk- nem viselte el. El tudom fogadni ilyennek, de nem tágít tőlem a gondolat, hogy ez részéről nem lehet szerelem, mert az adni-adni-adni akar, ahogy én neki. Vagy ne drámázzam túl a dolgot, van ilyen és kész?
2014. máj. 18. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég szar helyzet, ilyen dolgokban nehezen változik az ember. Annyiban hagyni nem érdemes szerintem, ha téged bánt a dolog, akkor egy idő után az apró probléma átértékelődhet benned valami mássá, amivel már egyikőtök sem fog tudni mit kezdeni. Nem irigyellek.
2014. máj. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azonnal lépj le ettől a kis önző dögtől!

Nem vicc! Ha gondolod adok egy telefonszámot az egyik barátomét és megdumálhatod vele.

Ő nem lépett le, kitartott!

Eredmény: 1 gyerek, 5 év, 50 rongy gyerektartás, válás, vagyonmegosztás.

Ez a lány ahogy leírtad magát szereti.

Ez a cseresznyés tál esete. Te mindig beleteszel, ő meg mindig kivesz.

A leírtak alapján te egy normális értékrenddel rendelkező egyén vagy. Fogsz találni olyat aki viszont szeret! Ez biztos!

2014. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves első: átértékelődött. Hisz már azon kattogok, szeret-e ténylegesen. Kedves második: a lány én vagyok, azaz a nő. Bár valszeg ez mindegy is.
2014. máj. 18. 08:32
 4/10 A kérdező kommentje:
Különben bele tesz ő is. Sokmindent. Ha bajban voltam, eddig mindig ugrott értem, ahogy én is érte. Tevőlegesen, ha kell, van, azonban nem tudok beszélgetni vele a hogylétemről, sem ha szomorú, sem, ha vidám a helyzet. Sajnos árnyaltabb vagyok annál, muinthogy egy üzemképes, lélek nélküli robot legyek:(
2014. máj. 18. 08:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Sok nő, lány nem képes elfogadni, hogy a férfiak másképpen működnek, elvárják a nők(empatikus képesség hiányában) hogy a férfiak ugyanúgy viselkedjenek velük, ahogyan ők a férfiakkal. Bizonyos nők, nem mindegyik.

Sokszor itt bukik meg a kapcsolat.

Az, hogy néha-néha bosszút állsz rajta, több hétig ugyanúgy viselkedsz vele, nem teszi jobbá a kapcsolatot.

Sőt.

Én mindig olyat választottam magam mellé, akivel barátok is voltunk, és működött a kommunikáció. Ha ez nem ment, léptem a kapcsolatból inkább.

2014. máj. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem fecsegésre gondolok, az engem is zavarna, ha pl a szőnyeg rojtjairól meg a húslevesről kéne beszélnem. Olyasmikről, amik fontosak, vagy bántanak, nyomasztanak engem pl beteg lett valaki, meghibásodott a vízcső, stb. tehát pont az a gondom, hogy valós kommunikációt igénylő élethelyzetekben sem reagál vagy max közi, hogy igen, ez rossz lehet neked, közben látom, hogy fejben máshol jár, bámulja a laptopot, a telóját stb. Ha épp jókedvű, akkor jobba helyzet, kapok 4-5 mondatot is, halál felszínesen ugyan, de láthatóan szeretettel adja- csak ő nem tud többet. Érthetetlen számomra.
2014. máj. 18. 08:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó azt tök jól látod, hogy a 3 hét, amikor kvázi vissza adtam neki- nem tett jót a kapcsolatunknak. Azt vártam, belátóbb lesz de nem, azt sem értette meg, hogy ez idő alatt pont annyit kapott, amit adott, és ez nem csak neki lehet rossz, nekem is az.
2014. máj. 18. 08:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem illetek össze, másrészt már kiszúrtad, hogy önző, én a helyedben több időt nem vesztegetnék.Az önző emberek sosincsenek sehol, ha a társuk bajban van. Egyszerűen nem érdekli a másik problémája, ugyan akkor te ugorj, ha neki problémája van. Ez a sablon működik náluk.

Erre egyetlen kapcsolatot alapozni nem lehet, mert hogy egy kisebb probléma esetén is már borul.Mint ahogy nálatok is történt már.

2014. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha bajban voltam, eddig mindig ugrott értem


Kisebb, számára nem nagy horderejűeknél igen, hiszen a másik fél sem hülye, pontosan tudja, hogy ha látszatilag nem tesz valamit, akkor ki fog lógni a lóláb.


De vajon ha nagyobb horderejű dolgok történnek, olyan ami teljes embert kíván ott lenne-e?Akár fizikailag, akár anyagilag? Szerintem nem. Aki ismeri az ilyen típusú, az pontosan tudja, hogy nem. Sehol nem lenne. embert

2014. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Az "enyém" nem tipikus. Anyagilag és emberileg is odatette magát, amikor kellett. Ez számomra nagy dolog volt, pláne egy igazából garasos szemléletű embertől és ő ilyen. Az is igaz ezzel együtt, hogy később az apróságokkal együtt is felhánytorgatta nagyon sokszor. Nem győztem ismételgetni, hogy az, hogy ebben-abban segítettél, mellettem voltál (én is melletted) nem jogosít fel arra, hogy ezt sorold érvként ha azt kérem, figyelj rám öt komoly percig, és érezd át ami bánt.
2014. máj. 18. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!