Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez nagyon nem az én tanévem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nagyon nem az én tanévem. Mit tegyek? Tényleg csak egy hisztis kis p* vagyok? 18/L

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött, hogy kilencedikben fogyni akartam, de a családom, barátaim kicikiztek miatta. Egyedül anya támogatott mindenben, más belémkötött ahol tudott ( Miért nem eszel sütit/rendesen? Egyél! Lement a melled, te szegény..., Van fogalmad róla mennyibe kerül a kondibérlet/ nyúltáp amit eszel?) Szép lassan elment a maradék önbzalmam is, beleestem az anorexiába, majd a bulímiába. Elment a menzeszem, 2 évig nem volt normális párkapcsolatom, mert ezt titkoltam, és emiatt frusztrált és ideges voltam. Hiába lett normál súlyom a menzeszem elment. A jegyeim szép lassan romlottak, bár annyira nem volt szégyenkeznivalóm ( A tanárok elintéztek, egy "intelligens, de a reál tantárgyakhoz tehetségtelen " mondattal. Tavaly év elején jöttem össze a mostani pasimmal. Sosem találkoztam még olyasvalakivel, aki elfogadott, támogatott, és leste minden kérésemet. Dicsért , hogy szép vagyok, szeret. Vele nem lehetett összeveszni. Nyáron letettem az infót, amit ötös lett, de anyum szerint szar. ( nála a jó 90%nál kezdődik) . Időközben a barátomnak lett munkája, én meg angoltanárhoz kezdtem el járni. A baj ott kezdődött, hogy ő négykor végzett és én 5ig voltam tanárnál,amit ő zokon vett, hogy nem várok rá, és nem találkozunk azonnal. Azt is zokon vette, hogy egy barátnőmmel együtt töltöttem 1-2 órát, mielőtt hazautazott volna Szlovákiába, és őt nem hívtam meg. Alapvetően egy figyelmes, türelmes, érzékeny, intelligens , számomra "szexis" , rugalmas ember, akivel nagyjából hasoníltunk, aki egyenrangúnak kezel. Két nagy baj van vele: van egy "haénnemértekhozzáakkorhülyeség" mentalitása, illetve nincsen hobbija, barátai, úgy különösebb célja, vágya ( gondolok itt lakásra, kocsira, diplomára, ) , ami nem is lenne baj, hiszen még fiatal, de minden szabadidejét velem akarja tölteni. Esténként aludjak ott, hétvégente kiránduljunk, délutánonként lógjunk együtt...múltkor azért nem állt szóba velem, mert délelőtt találkoztam pár barátommal, és közösen elintéztünk valamit, aztán segítettem egyiküknek szülinapi ajándékot választani. Délután azt mondta, hogy inkább neki szóltam volna, ha már a városban voltam. Nyelvvizsgáztam tavasszal, örült, támogatott, megölelt, ajándékot vett nekem, de zokon vette , ha tanárhoz mentem, pedig vele is lehettem volna. Nekem egész eddig fontos volt a kémia , mert tovább akartam vinni, de idén új tanárt kaptunk. Nem vagyok pedálgép, de igyekeztem a kedvében járni, mert utálom, nem bírom elviselni, ha rámszállnak. A tanáromnak van egy lekezelő stílusa, folyton cseszegetett, ami nála a "kedvelést" jelenti. Lassan elment a kedvem a tantárgytól, nem tanultam, mindenből rontottam , 2 tárgyból bukásra állok, meghíztam , a barátomat szinte már látni sem bírom ( egyrészt dühös vagyok rá, mert nem látja mennyire szét vagyok csúszva , és magamra is mert úgy érzem, hogy nem tudok neki megfelelni együttlét szempontjából), suliban elsírom magam , akár órán is, elkalandozok , nem érdekel a tanulás, visszajött a buliímiám, a állóképességem , az erőnlétem romlott( sokat mozgok , sportos vagyok, és ezt eleve kudarcnak élem meg ), nem olvastam könyveket, pedig szeretek olvasni. Éjjelente felébredek , napi 5-6-7 órát alszom, nem tornászom, nem tanulok, nem találkozok senkivel, csak eszem eszem és eszem... A barátom nagyon ki tud hozni a sodromból, amikor ő szabin van, én meg vagy kondiban, vagy tanárnál, vagy fakultációs órán a suliban kb 4ig, ő meg rámír , hogy egész nap unatkozott, hiányzom neki és találkozni akar velem. Én kur*ára nem !!!
2014. máj. 24. 19:19
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
úgy értem, hogy k*ra nem unatkozom nem az hogy nem akarok vele találkozni
2014. máj. 24. 19:22
 2/25 anonim ***** válasza:
A "barátod" meglehetősen önző, ha igényt tart a szabadidőd 100%-ra, és megsértődik, ha másképp alakul. Neked meg mind egészségileg, mint lelkileg, mind szellemileg össze kellene kapnod magadat, ha tovább akarsz tanulni. Első lépésben szükséged lenne egy családtagra (pl. anyukádra), akinek elmondhatod őszintén a problémát, aki támogat és segít. Majd a barátodat is helyre kellene rakni, hogy nagyon szereted, nagyon bírod, de x időt tudsz szabaddá tenni, és ha ez neki nem elég, akkor elnézhet a hegy felé. Mindezek után pedig azon kéne elgondolkodnod, hogy mit akarsz magaddal kezdeni, és keményen nekigyürkőzni a feladatnak.
2014. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy már anyumra se számíthatok. Elege van a bulímiámból , már nem is áll vele szóba. Ráadásul a mamám most kórházban van, ami nagyon kiborított minket , és így még idegesebb lettem. A barátom annyira nem önző, mert ha én nem akarok ide-oda menni, akkor nem megyünk, ha ide akarok menni, ide megyünk, ha vásárolni akarok, könyörögni kell néha, hogy ne ő fizessen, boltban sem enged fizetni, első fizetéséből valami nagy és drága ajándékot akart venni. Tudja milyen vagyok, mire vágyom, mire vagyok érzékeny, mit szeretek, mit nem szeretek, ismer mint a rossz pénzt.
2014. máj. 24. 19:38
 4/25 A kérdező kommentje:
Zalaegerszegre, Pestre, vagy Pécsre akarok menni, egészségügybe. Ápolónő akarok lenni. Ahhoz meg kell egy jó (90%) magyar érettségi, meg még egy nyelvvizsga.
2014. máj. 24. 19:40
 5/25 anonim ***** válasza:

Azért van pár jó dolog is ám ebben a hosszú irományban:)

1. Van célod. Ha már van valami előtted, amit el szeretnél érni, és akarsz küzdeni érte, az pozitív:)

2. Tisztában vagy vele, hogy problémáid vannak.

3. Pontosan meg is tudod határozni, hogy mi a problémád


Szerintem ebből azért ki lehet indulni:)

Nem gondoltál esetleg arra, hogy szakember (első körben pszichológus) segítségét kérd?

2014. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy időhiányban szenvedek. Nyakamon a szóbeli, 2 tantárgyból kell javítanom, + voltam már pszichológusnál , de nem használt.
2014. máj. 24. 20:00
 7/25 anonim ***** válasza:
És van olyan barátod, akivel meg tudod osztani a problémáid?
2014. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
sajnos nincs :( Az a baj, hogy az egyetlen közös barátunk szerelme/párja jóban van azzal a barátnőmmel, akiben megbízom. Ráadásul neki az a baja, hogy nem kell a fiúknak , csak kihasználják, le akarják százalékolni (ebbe ne menjünk bele), + a bátyja halálos beteg. Nem állhatok oda elé, hogy bocsi, van egy barátom, aki imád, mindent megvesz nekem amit akarok, lesi minden kívánságom, és minden percét velem töltené.
2014. máj. 24. 20:07
 9/25 A kérdező kommentje:
Ilyen szempontból "nagyon rossz nekem", de van hogy mindenhova futok, csak azért, hogy időben odaérjek , lezuhanyozva, viszonylag kiegyensúlyozottan, ő meg azon nyafog, hogy nincs otthon olyan főtt kaja, amit ő is megenne.
2014. máj. 24. 20:09
 10/25 anonim ***** válasza:

Hm.

Akkor talán legelőször jó lenne tisztázni ezt az egész dolgot a pároddal. Úgy, ahogy nekünk leírtad.

Hogy nagyon szereted, és borzasztóan hálás vagy azért, hogy melletted áll és segít neked. De egy jó kapcsolatba az is beletartozik, hogy a problémákat megbeszéljétek.

Mondd el neki, hogy néha szükséged van arra, hogy kicsit másokkal is legyél. Nem azért, mert nem szereted, hanem mert nem szeretnéd a barátaidat sem elhanyagolni.

Arról is beszélhetnétek, hogy mi érdekelné. Próbáljatok meg keresni neki egy hobbit, amivel ő is el tud lenni.

Esetleg kompromisszumként beszéljetek meg egy időtartamot, amikor tényleg teljesen az "övé" vagy. Hátha akkor egy kicsit szabadjára enged:)

2014. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!