Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan közöljem az új kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan közöljem az új kapcsolatomban a barátnőmmel, hogy előtte 5-6 évig egy igazi léhűtő, élősködő, munkanélküli voltam édesapám hátán? 33/F

Figyelt kérdés

Volt egy nagy csalódásom 26 évesen, az akkori párommal 7 évet voltunk együtt, csúnyán át lettem verve, az egész kapcsolat csupa hazugságból állt, sokszor meg is lettem csalva, de annyira szerelmes voltam, hogy semmiről sem vettem tudomást, vagy nem akartam tudomást venni. Szörnyű volt ráébredni, hogy illúziók között élek éveken át. Teljesen összeomlottam! Éveken keresztül munkanélküli voltam, apukámmal éltem, 25-32 éves korom között, ő biztosított számomra mindent, anyagilag, lelkileg, mindenhogy, hálával tartozom neki.


Úgy döntöttem tavaly októberben, hogy erőre kapok, és elköltözök édesapámtól, úgy érzem, kilábaltam a szerelemből, a csalódásból. Találtam egy egész jó munkahelyet, szóval egy albérletet vígan fenn tudok tartani, apukámnál is juttatok némi összeget, és még jut is, marad is másra (nem vagyok nagyigényű).


Ahogy kiröppentem otthonról, azonnal utol is ért a szerelem lassan 33 évesen. Egy 25 éves leánnyal estünk szerelembe, és már négy hónapja együtt vagyunk. Sok mindent megtudtunk egymásról, de konkrétan még nem mertem elmesélni neki, hogy a saját hibámból olyan mély depresszióba estem, hogy éveken keresztül egy léhűtő, naplopó, élősködő, embernek se nevezhető pióca voltam édesapám nyakán.


Röstellem, sosem mertem erről beszélni senkinek. Ha valaki megkérdezett engem, vagy aput, mindig azt válaszoltuk, hogy hát dolgozgatok, vagy tanulok, vagy éppen neki segítek otthon, szóval senki se ismeri a sötét múltam.. és ez a gyönyörű, értelmes lány sem. Képtelen vagyok neki bevallani, mert azonnal rám törne a pánik a szégyenérzet miatt.


A múltammal nem tudok mit csinálni, szégyellem. Nem tudom, mit kéne tegyek. Tovább titkolózni, mellébeszélni, terelni? Vagy elmondani neki mindent vállalva a kockázatot, hogy teljesen ledöbbenve fogja rám vágni az ajtót?


2014. máj. 28. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdekes helyzet. Én a pozitívumot látnám meg, hogy túlléptél ezen, és már nem ilyen vagy, hanem tisztességes dolgozó ember. De azért majd jól ki kell találni, hogy hogy vezesd fel, szerintem ne ezekkel a szavakkal, amiket itt leírtál.
2014. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is inkább azt látom, hogy erős vagy, kilábaltál a helyzetből. Szerintem ez nem szégyellendő, hanem erényedre válik. Mindenképp az őszinteség a jó irány, és ha jól megvagytok, nincs oka neki arra, hogy ne örüljön neki, és csodáljon érte, szerintem.
2014. máj. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Költőnő? ***** válasza:
Ha valóban túlvagy rajta a teljesség igénye nélkül el lehet neki mondani h volt egy ilyen korszakod.
2014. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem kell róla tudnia, ha elmondod akkor pedig ha tényleg szeret elfogadja, az a múlt, már elmúlt és kész, most már más vagy :) mindenkinek vannak viselt dolgai, ő lehet bevallja hogy alkoholista volt sosem tudhatod
2014. máj. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De jófej vagy,hogy ezt így látod magadról:)

Én értékelném,hogyha tudnám,hogy így talpra álltál.De elég félinformáció is,nem kell megmondanod,hogy ilyen hosszú idő volt,mert egy friss kapcsolatban nem jó ilyet kiadni magadról,viszont így hazudnod sem kell.

2014. máj. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tyler913 ***** válasza:

Sajnos sok ember él úgy,ahogy te tetted,és jó részüknek soha nem is jut eszébe,hogy valamit rosszul csinál,vagy ha eszébe is jut,nincs ereje,hogy kimásszon ebből a helyzetből.


Te azon kevesek egyike vagy,aki talpra állt,és újraépítette az életét. Szerintem ez olyan dolog,amire büszkének kell lenned.

Szerintem az,hogy a múltban milyen voltál,nem fogja elrontani a mostani kapcsolatodat,hiszen megváltoztál,és az új párod a mostani énedet ismeri. Ha elmondod neki,akkor jobban megismer,és talán jobban meg is bízik benned,sőt erősebbnek is láthat,amiért a szégyenedet nem rejtegeted,hanem elé tárod.


Az embert erősebbé teszi,ha nem csak felismeri a saját hibáit,hanem meg is mutatja őket. Amíg rejtegeted a hibáidat,a múltad szégyellni való fejezeteit,mindig félelemben fogsz élni,nehogy kiderüljön a titkod.


Vállald fel a múltad,és viseld pajzsként a gyengeségedet. Akkor nem lesz többé miért félned.

2014. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!