Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetek, ha nem hívő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha nem hívő a barátnőm?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok, fontosnak tartom a hitem, és azt is, hogy házasság előtt ne legyen szexuális kapcsolatom. (Ezért az a kérdés is felmerül, hogy vele hogy tudom majd ezt megértetni.) Lehet-e hosszútávú a kapcsolat? Hozzásegíthetem-e a megtéréshez? Kérem, hogy azok válaszoljanak, akik hozzám hasonló értékrendet vallanak.

2014. máj. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
81%

megtérés???


én is római katolikus vagyok, de a hitemet SOHA SENKIRE nem kényszerítettem rá. a szex meg egy kapcsolat alappillére.

2014. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
91%
Azelőtt beszéld ezt meg vele, mielőtt összejöttök.
2014. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő alapból nem olyan, akkor nem "térítheted" meg. Ennyi az egész. Eleve olyan partnert kell találni, aki olyan, mint te, és ezeket a dolgokat is így látja.
2014. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagyok most, és hány évesen szeretnél majd megnősülni?
2014. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
49%
Dogoljek meg, de en is irok majd egy konyvet, amit majd mindenki kovetni fog es 5000 evig zengik a nevemet a kocsmakban. Elso fejezet arrol fog szolni, hogy elvezd az eletet, szorakoz es dugjal sokat.
2014. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
93%

egy hívó keressen hívőt!


rögtön szakítanék ha engem térítgetne

2014. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
100%

Az első tippem, hogy ez leginkább akkor fog működni, ha találsz egy katolikus lányt.


Megtéríteni erőszakkal nem lehet. Ha van benne érdeklődés, akkor mesélhetsz, elhívhatod misére vagy hittanra vagy más rendezvényre, de mindig csak addig mehetsz el, ameddig ő igényli ezt.


Nem tudom, mennyi idősek vagytok, mióta tart a szerelem, de le kellene ülnötök és megbeszélni ezeket a dolgokat nyíltan. Sok beszélgetés. Ez a titka. Azt már neki kell eldönteni, hogy el tudja-e fogadni a vallásodból adódó kötöttségeket. Ha van érdeklődése, elképzelhető, hogy megtalálja a helyét a vallásban, vagy ha valóban annyira nagy a szerelem, akkor az is megoldható, hogy egyikőtök hívő, a másik nem. Léteznek ilyen kapcsolatok, de nagyon sok türelmet és megértést igényel mindkét féltől. Kezdve a házasság előtti kapcsolat kérdésétől, szexuális igényektől a védekezés, családtervezés problémáiig. Aztán az esküvő (templomi-e vagy sem), a gyerekek (keresztelés), a nevelésük (járnak-e hittanra, vagy nyitva hagyjátok a kérdést és majd ők döntenek).


Minden megoldható, csak azt ne csináljátok, amit az én szüleim, hogy vallási okból kettészakítjátok a családot, az egyik szülőnél akkor jó a gyerek, ha templomba jár, a másik meg véresszájú ateista és lehülyézi, aki hívő...

2014. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
77%

Nos szerintem ne tedd tönkre az életét a vallásossággal. A tiéddel azt csinálsz amit akarsz, de az övét hagyd békén :)

Sehogy, ne is próbáld megtérteni. És nem jósolok sok jövőt nektek, szó szerint ég és föld a két gondolkodás. A szexmentesség meg minden egészséges embernek kínzás így komolyan vehető szerelmet, és párkapcsolatot nem lehet elképzelni, maximum plátói lelkizést. A szenvedély egyik alapja a szerelemnek, ezen lehet vitázni, csak nem érdemes.

Szóval keress egy magadhoz hasonlót, de más életét ne vidd félre.

2014. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
97%

Ja még valami: a Biblia megengedi, hogy hívő hitetlennel házasodjék, ha a hitetlen nem akadályozza hite gyakorlásában a hívőt.


Ezt magyarul úgy hívjuk: élni és élni hagyni.

2014. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:

Olyan lányt válassz akinek hasonló hite van a tiédhez.

Ha te akarod meggyőzni, az soha nem lesz az övé, csak max bevállalja miattad mert úgy érzi szeret.

Hogy én mennyi ilyen rossz házasságot láttam már Istenem.

2014. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!