Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kemény külső, érző belső,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kemény külső, érző belső, avagy. Van kiút?

Figyelt kérdés

A szüleim házassága húsz év után tönkrement (megcsalás, nyomozgatás egymás után, fenyegetőzések évekig... a legundorítóbb dolgok. Ez egyébként mára, sok év elteltével úgy-ahogy megoldódott, nincs állandó feszültség, bár az anyagiak miatt szükségszerűen továbbra is közös a háztartás, de ez nem akkora probléma, én vagyok a legkisebb gyerek, és a suli miatt már én is "kirepültem a fészekből".). 21 éves vagyok, soha nem volt barátnőm, még egy éjszakás sem, sőt egy kezemen megtudom számolni, hányszor beszéltem négyszemközt lánnyal.

Bár nem tagadom, az élet legtöbb területén jobban érzem magam egyedül, sőt kifejezetten szeretem a "szabadságot", szingliséget (sic!), mint valamennyire "gúzsba kötve" lenni, nem a saját gondolataim szerint élni-lenni, de néha jól esne valaki, aki meghallgatna, akivel beszélgethetnék... Viszont ha megkérdeznek, mindig azt mondom, hogy nem szeretem a kötöttségeket, a magam útját szeretném járni, és ez így is van. Legalábbis a tudatos énem ezt mondja. És itt jön a kérdés - a tudatalattim (családi zűr) miatt lehetek visszahúzódó? Ha igen, hogyan lehetne ezt megoldani?

Egyébként mindenki egy nagyon magabiztos, már-már egoista, erős jellemnek tart, a külsőmmel sincs gond, sportolok, van elképzelésem az életről, jól megy a suli, persze csodálkoznak, hogy "pont nekem" nincs senkim. Tehát kifelé el tudom rejteni ezt, de befelé néha nem sikerül... Mint most sem. Holnap már röhögni fogok azon, hogy kiírtam ide ezt, aztán pár nap múlva lehet, hogy megint rám jön a depi.

Mi a megoldás erre?


2014. máj. 31. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Teszel azért bármit is, hogy ismerkedj? Eljársz szórakozni vagy pedig olyan helyekre ahol egyáltalán van esélyed találkozni valakivel?
2014. máj. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én "kemény külső, érzelmes belső" jellemem egy kicsit más annyiban, hogy e két tulajdonságom közé egy szinte teljesen áttörhetetlen falat húztam a korábbi csalódásaim miatt. 21 évesen nincs okod aggódni, majd 8-9 év múlva kezdhetsz pánikolni, 30 körül (úgy, ahogy most én is teszem).
2014. máj. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pszichológus lenne a kézenfekvő. Tényleg, nem ciki, de ez a te életed, ha úgy érzed nem vagy elég ehhez egyedül, kérj segítséget.

Saját tapasztalat....kapcsolatfóbia is lehet ez valamilyen szinten, pont ez a családi háttér kell hozzá.

Nekem egyelőre a tudatosítás úgy tűnik segít.

2014. máj. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1

Szórakozni inkább csak ismerősökkel, haverokkal, nem ismerkedési célból.


#2

Sajnálatos...

Viszont igen, félek, hogy "egyedül maradok", mert én is úgy gondolom, hogy a család, gyermekek fontosak lennének, mégis...


#3

"kapcsolatfóbia" - igen, jó kifejezés, talán erről van szó...



Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. jún. 1. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!