Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kellene tennem, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem, hogyan szerezzem vissza, teljesen tanácstalan vagyok?!

Figyelt kérdés

Előre bocsi, de ez sajnos hosszú lesz..:S

Szóval ott kezdődött hogy 2010ben megismertem egy fiút én akkor csupán 14 éves voltam, de így első látásra beleszerettem. Ő volt az első igazi szerelmem, és az első kapcsolatom is, és én is neki az első szerelme voltam, akibe tényleg szerelmes volt. Fél év ismerkedés után összejöttünk, és másfél évig együtt voltunk. 10 hónapig viták nélkül megvoltunk, de az utolsó 8 hónap minden perce szinte vitából állt. Túlságosan szerettük egymást ahhoz hogy szakítsunk. Tudni kell a fiúról, hogy betegesen féltékeny, idegbeteg(ez most nem vicc, tényleg bármitől olyan ideges tud lenni hogy tör-zúz ordít, csapkod)Teljesen a tulajdonának tekintett, semmit nem csinálhattam, undorító mocskos jelzőket használt rám, mindenért balhézott(pl mert lájkoltam egy FIÚ osztálytársam képét facen stb, tehát jelentéktelen dolgokon). Végül 18 hónap után én szakítottam vele, elegem lett belőle, és már nem is szerettem annyira mint régen. Ő nem tudta túltenni magát ezen, hónapokig vagy talán egy évig is olykor-olykor könyörgött hogy próbáljuk meg újra, de én nem akartam. a szakításunk után hol jóban hol rosszban voltunk, buliban volt hogy összekeveredtünk, smároltunk ilyesmi, majd a szakításunkra rá 1 évvel változott a dolog(tavaly nyáron)felkerestem, elmondtam neki hogy még mindig szeretem, és újra vele akarok lenni, azt mondta még ő is mindig szeret, és összejöttünk. 2 hetet voltunk együtt, majd szakítottunk, én arra számítottam hogy minden olyan lesz mint régen volt, de ő teljesen megváltozott, más ember lett. Ezután megint csak hol jóban voltunk hol rosszba 2013 decemberig, amikor végleg azt mondta ő nekem hogy soha többé nem akar rólam hallani, mert csak megnehezítem az életét, és letörölt facebookról is. Nagyon kiborultam,és fájt ez az egész, mert én mindig ott voltam mellette mikor segíteni kellett neki stb és ő ilyet mondott nekem, hiába hogy nem akartam semmit tőle, mégis úgy éreztem hogy az egész eddigi életem elvették tőlem, hetekig sírtam végig a napokat,a közös képeinket nézegettem és azokat a zenéket hallgattam amiket még 2011ben hallgattunk, ettől csak még rosszabb lett, a barátnőim elvittek bulizni, kicsit helyrerázódtam ezután. Azóta eltelt már 6 hónap, de még most sem bírom elfelejteni, érzem hogy szeretem, beszélnem kell vele, ebbe bele fogok már őrülni, de mivel ilyen idegbeteg azt sem tudom hogy hogy és hol és mivel próbálkozhatnék, mert nem akarom hogy még rosszabb legyen a dolog. Sajnos egy nagyképű flegma ember lett, de én hiszem hogy meg tud változni, és minden jóra tud fordulni ha igazán akarjuk, csak idáig el kell jutni, hogy akarja ezt.

Ha bárkinek bármi ötlete van kérlek segítsetek!!!

köszönöm, 18/L


2014. jún. 28. 01:46
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és légyszi ne mondjátok hogy bolond vagyok hogy ezt akarom meg stb, mert tudom, de teljesen megőrített ez az első igazi szerelem dolog...
2014. jún. 28. 01:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kellesz neki, ne vergődj tovább ezen a témán.
2014. jún. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
könnyű ezt mondani, de egy 4 éves dolgot nem könnyű lezárni. Meg igazából azt sem tudom most mi van mert 4 napja ismerősnek jelölt újra facen, és ezt most nem tudom hova tenni.
2014. jún. 28. 02:02
 4/4 Fish1 ***** válasza:

A következőket válaszold meg magadban:

- hogy érzed magad a pasi beteges féltékenykedésétől és attól, hogy kalitkába akar zárni valamint a tulajdonának tekint?

- szerinted mennyire tisztel egy olyan ember, aki mocskos jelzőkkel illet téged?

- szerinted van jövője egy olyan kapcsolatnak hosszú távon, ami már kétszer véget ért?


A beteges féltékenykedés és a birtoklási vágy az önbizalomhiányból adódik. Valószínű emiatt lett flegma és nagyképű, mert az élete bizonyos területén sikertelen és ezzel kompenzál. A nagyképű ember mindig olyan dologra vág fel, ami nincs neki, csak szeretné, ha lenne.

Az, hogy ő birtokolni akar és uralkodni feletted, a következőhöz vezet: ő diktál, te pedig leszel a megalkuvó. Egy megalkuvó embert, akit úgy rángatnak, mint egy bábot, nem lehet tisztelni. Ebből kifolyólag kapcarongyként fog bánni veled.

A megváltozásáról annyit, hogy CSAK akkor fog működni, ha Ő akarja, és nem a neked való megfelelésért, hanem SAJÁT MAGÁÉRT. Az általad leírtakból, hogy csak még rosszabb lett, nem tűnik úgy, mintha változni akarna. Azzal meg ne hitegesd magad, hogy majd te megváltoztatod, mert ilyen nincs. Egy ember csak saját akaratából tud megváltozni. És ez a folyamat nem pár nap és nem 1-2 hónap, hanem jóval több, akár évek.

2014. jún. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!