Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek tényleg hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tényleg hasonló anyagi körülményekkel célszerű rendelkeznie egy párnak?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen a saját bőrömön tapasztaltam a problémát, és gondoltam ezért kérdezlek meg Titeket. A húszas évei második felében járó jogász lány vagyok, meglehetősen jó (nem általam teremtett) anyagi háttérrel, a családomban is mindenki dr. A gond az lenne, hogy bár engem egyáltalán nem érdekel egy bizonyos szint felett, hogy a párjaimnak mennyi pénze van, rendre tönkremennek a kapcsolataim azért, mert állításuk szerint nem tudják azt a színvonalat nyújtani nekem, amit már megszoktam. Nem kell nagy dolgokra gondolni, nem úgy vagyunk gazdagok, hogy hú, de igenis hetente többször is szoktunk étterembe járni "csak úgy", rengeteg ruhát veszünk, mert szeretjük a divatot és gyakran megyünk nyaralni, moziba, koncertre. Teljesen magam alatt vagyok, mert így már dobott tanár, rendőr, és legutóbb egy mentőápoló, akit pedig nagyon szeretek még mindig, de szabályosan bele volt betegedve, hogy nem tudja azt adni, amit szerinte szeretnék, és amit szerinte megérdemlek. Nem várom el, hogy ezt az életszínvonalat nekem férfi biztosítsa (és zárójelben megjegyzem nem is annyira költséges egyébként ; egyelőre gyakornok vagyok, az én fizetésem mégis fedezi a dolgaimat - igaz jelenleg a lakhatásért nem kell fizetnem), mint amilyennek tűnik, ráadásul szívesen adnék lejjebb belőle a kedvéért, de iszonyatos a kisebbségi komplexusa. Szóval a kérdésem az lenne Hozzátok, hogy ez áthidalható valamilyen úton-módon, vagy tényleg, komolyan szem előtt kéne tartanom az anyagiakat a párválasztásnál? Vicc, hogy nekem azért kell, hogy fontos legyen, ami egyébként rohadtul nem a leglényegesebb, mert neki magával szemben fontos?! Atyaég, remélem, érthető :)
2014. júl. 3. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb férfibe bele van kódolva, hogy ő legyen a családfenntartó, még ha ezt nem is kell gyakorolnia adott esetben. Látják, hogy te átlagon felüli színvonalon élsz otthon (mert szerintem amit leírtál, az nem átlagos ma Mo-on) és ezt egy hosszabb kapcsolatban nem merik bevállalni. Főleg úgy nem, hogy házasságot, gyereket tervezzenek veled.

Egyébként ez hosszabb távon tényleg gondokhoz vezethet egy házasságban.

2014. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem hiába született a régi közmondás: suba a subával, guba a gubával.

Egyébként nem csak a pénz/életszínvonal a gond, esetedben az is közrejátszik, hogy jogász leszel. Keress sikeres, erős férfiakat, nekik tetszeni fog hogy erős, független nő vagy.

2014. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem kell hasonló anyagi körülményekkel rendelkezni a pár tagjainak külön-külön, hanem az életvitelük és azt meghatározó gondolkodásuk, mentalitásuk ("életelveik") és annak gyakorlati vetülete kell, hogy hasonló legyen. A "szeretjük a divatot" kifejezés magyarra lefordítva rongyrázás, a "hetente többször szoktunk étterembe járni" szokás részben szintén a kifelé élést, magamutogatást és a mának élést mutatja. Itt nem arról van szó, hogy megteheti valaki, mert anyagi körülményei megengedik, hanem azt mutatja, hogy kissé lusta, nem az önellátásra, hanem saját magát másokkal való kiszolgáltatásra berendezkedett személyről van szó. Ki merem mondani, hogy ez a proliból felkapaszkodott, az igazi városi polgári életformát csak a külsőségekben utánozni képes "újgazdag" jellegzetessége (mert nem azt írja, hogy havonta többször járnak komolyzenei koncertre, operába és nyomon követik a világirodalmat és a múzeumi kiállításokat). Szóval ez csak üres fellengzés, jól is járnak azok a férfiak, akik nem esnek bele ezekbe a külsőségekbe. Valószínűleg egy idő után ők is látják a kongó ürességet, amit csak a (ki nem szarja le) dr. előnév fed, amit feltehetően ráadásul készen kaptak az egyetemi végzettséggel rite minősítéssel.
2014. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Ki merem mondani, hogy ez a proliból felkapaszkodott, az igazi városi polgári életformát csak a külsőségekben utánozni képes "újgazdag" jellegzetessége (mert nem azt írja, hogy havonta többször járnak komolyzenei koncertre, operába és nyomon követik a világirodalmat és a múzeumi kiállításokat)."


Ezt a blőd hülyeséget meg honnan szedted? Most hirtelen eszembe jutott Paris Hilton, Tamara Eclestone, de még akár Henry herceg is, mindhárman kőgazdagok, annak is születtek, de rohadtul nem látott még életében egyik sem komolyzenei koncertet, vagy múzeumot... hagyjad már a sztereotip hülyeségeidet.

2014. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 intrepid ***** válasza:
Engemet fenemód nem zavarna, ha a hölgy keresne többet. De, ha egy vitát is ezzel zárna le, megmondanám, hogy ez volt az utolsó, és ez így is történne. Nem vagyok pincsikutya.
2014. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Soha, senkinek nem mondtam egyiküknek sem, hogy többet keresek náluk. Ráadásul annak a híve vagyok, hogy amit megkeresünk, az közös, és abból közösen gazdálkodunk. Nem vagyunk újgazdagok, és azt is kikérem magamnak, hogy nem vagyunk önellátóak. Nagyon házias vagyok, akivel együtt élek, arra mindig főzök, de egymagamra nem fogok, már bocs. Egyrészt. Másrészt meg szeretem, hogy van egy program jellege annak, hogy együtt elmegyünk étterembe, családdal, barátokkal. Sajnálom, ha Neked nem telik rá, de attól még, hogy másnak igen, még nem felkapaszkodott panelproli. A Többieknek köszönöm az értelmes hozzászólásokat! Akkor magyarán esélytelen, hogy a mentősöm újra velem kezdjen, igaz? :(
2014. júl. 3. 14:29
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy igen, automatikusan megkapjuk a dr-t, de Te is nyugodtan beletehetnéd a feneked az iskolapadba, és akkor tudnád, hogy mit jelent öt év a jogon. Nem értem, hogy a mi az, hogy készen kapod, akár orvosról, akár jogászról van szó. Készen valószínűleg Te vetted a papírjaidat az ecseri piacon.
2014. júl. 3. 14:35
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Ha neked alap, hogy étterem meg ruha és a mentősnek nem az, akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Max annyi, hogy ezekre kevesebbet költesz, ha vissza akarod kapni. Gondolj bele, ezt a pénzt akár félre is tehetnéd.

2014. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Vele nem nagyon voltunk, nekem akkor is jó Vele, ha sétálunk, vagy filmezünk, vagy együtt főzünk. A családommal járok el legfőképpen.
2014. júl. 3. 15:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező! Abba gondolj bele, ha tényleg össze is jöttök, neked nem fog hiányozni az a fajta kikapcsolódás, amit a családoddal megszoktál? Mert a párod azt nem tudja biztosítani neked, annál megalázóbb érzés pedig nincs egy FÉRFI számára, mint hogy a lánytól fogadjon el pénzes meghívásokat, vagy akár a lány családjától. Ettől tartanak a férfiak. Meg attól, hogy talán majd a fejükhöz vágják hosszabb távon: "nem tanultál, nincs diplomád, nincs pénzed, nem tudod eltartani a lányom és a családját, nekünk kell támogatnunk benneteket, hogy megéljetek, stb,stb."
2014. júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!