Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőmnek elég fura, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmnek elég fura, és idegesítő természete van, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel mindjárt két éve vagyunk együtt és mindig, ha valamiért veszekedtünk, mert esetleg valami olyat tettem, amit nem kellett volna, akkor 1-2(-3) napig veszekedés volt, aztán nagy nehezen kibékültünk. Viszont ő mindig emlegeti fel azt, hogy mit tettem és hogy viselkedtem vele. Még képes a hónapokkal ezelőtti dolgokat is a szememre vetni. Nagyon zavar, hogy ennyire nem képes túltenni magát semmin sem, mert csak azt éri el, hogy lassacskán kiszeressek belőle. Szerintem ha kibékültünk, az azt jelenti, hogy megbocsájtunk a másiknak és elfelejtjük ami történt. Rengetegszer elmondtam ezeket neki, de megint csak én jövök ki rosszul belőle és már fogalmam nincs mihez kezdjek ezzel a viselkedéssel.

2014. júl. 9. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Be kell zárni a szekrénybe.
2014. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is ilyen voltam barátnőmmel, folyton kattogott a fejemben a múlt, pedíg nagyon szeretem a mai napig.


Két dologban változam meg: Az első, hogy mindenért csak aznap kummogok. Minden reggel tiszta lappal indul és hagyom a múltat (egy megcsalás persze más lenne, de ilyenről szó sincs).

A másik, hogy inkább arra figyelek amit tesz és nem arra amit mond. Néha beszólogat, de mellette meg látom, hogy megsüti nekem a kedvenc sütimet vagy hoz nekem sört ha tudja, hogy baromi nehéz napom volt, hogy elmegy fodrászhoz, hogy tetszen nekem és még millió ilyen apróság, akkor kit érdekel egy egy félreérthető mondat.


Nagyon jól megvagyunk és nem akarom elképzelni nélküle az életet. Ha a fenti két dologban nem változott volna a hozzáállásom, akkor szerintem már nem lennénk együtt.

2014. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, én hasonlítok a barátnődre abban, hogy egy-két nagyobb régi sérelmet hajlamos vagyok még évek múlva is felhozni (de tényleg nagy sérelemre gondolj). Ez úgy működik, legalábbis nálam, hogy például bánt valami, amit a párom tesz, amitől úgy érzem, figyelmetlen velem vagy hasonlók, és ettől picit elkezdek kételkedni, hogy még mindig ugyanolyan fontos vagyok-e neki, és persze eszembe jutnak ezek a régi sérelmek, amikor nagyon megbántott. Kicsit tehát bizonytalanságból is jönnek ezek elő, és azért is hozom fel őket, mert a reakcióból némi megerősítést remélek, hogy tulajdonképpen minden rendben van. Lehet a te barátnőd nem teljesen ilyen, ezt nem tudhatom. Szerencsére a párommal ezek miatt az időről időre előkerülő dolgok miatt sikerült elég sok tüskét kihúzni, mert meg tudtuk beszélni, ki mit érzett, miért tett/mondott, hogyan hatott ez pontosan, úgyhogy veszekedés helyett ez inkább közelebb hozott bennünket, azt hiszem.

Nem tudom, mennyire vagy képes higgadtan reagálni, és újra meg újra megbeszélni vele nyugodtan ezeket a dolgokat, amik zavarják/bántják. Lehet azért reagál rosszul arra, hogy mindig "elprédikálod" neki ugyanazt, mert úgy érzi, nem veszed elég komolyan, nem törődsz igazán az érzéseivel/sérelmeivel. Nem mondom, hogy mindez tudatos dolog, lehet ez önkéntelen reakciója. Szóval próbáld meg azt, hogy mikor felhozza ezeket a dolgokat, érezteted, hogy odafigyelsz a problémájára, érdekel, hogy sajnálod, hogy még mindig bántja, hogy "rosszul viselkedtél" vele, megértetted, hogy ez miért volt neki bántó illetve részedről helytelen, és hogy azóta nem csináltál például hasonlót. Szóval picit "nyugtasd meg" és aztán tereld el a figyelmét valamivel, próbálj valamivel kedveskedni, például megkérdezed, hogy mit lenne most kedve csinálni? Amikor pedig nyugodt hangulatban van, akkor megpróbálhatod te felhozni, hogy a te szemszögödből milyen érzés, amit csinál, hogy úgy érzed, folyton kritizál meg hibáztat, és hogy ha már egyszer beláttad a hibádat és ő megbocsátott, és azóta sem vétettél újabbat, akkor mennyire degradáló az a tudat, hogy mégis mindig újra hibáztat, pedig ugye egy múltbeli hibával már nem tudsz többet tenni, mint hogy megbánod, megpróbálod jóvá tenni és nem elkövetni újra, többet pedig úgysem tehetsz.

Elég nehéz így okosat mondani, hogy nem ismerjük a résztvevő embereket, de remélem azért tudtam valamit segíteni a meglátásaimmal.

2014. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
manipulál
2014. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És képzeld pl. egy volt feleség 10-15 év távlatából is képes felhozni dolgokat ... Ilyenek a nők :-P
2014. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyu kérdező, ne hallgass #3-asra, olyan litániát levágott itt hogy belefájdult a fejem. Szegény pasija mit kaphat, képzelheted.. ez amit ir túl bonyolult, ezt max. egy másik nő tudja követni.

Rám hallgass, zárd be a szekrénybe és slussz, az sokkal egyszerübb.

2014. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, a 3-as vagyok... Tudod, van olyan értelmes férfi, aki képes megérteni egy nő hasonló litániáit. :) Én legalább megpróbáltam segíteni megvilágítani, hogy érezhet egy nő, mert szerintem a megértés igenis fontos egy kapcsolatban. Lehet persze "bezárni a szekrénybe" is, ha te vagy az erősebb, de onnantól nem lesz kapcsolatod. Szegény páromat sajnáld nyugodtan... biztosan nagyon boldogtalan egy olyan nővel, aki kommunikál vele a saját és az ő érzéseiről is. Volt már része olyanban is, aki ezt nem tette, és valahogy elég csúnyán végződött.

Egyébként nem kell megfogadni, amit tanácsoltam, hisz írtam is, nem ismerem a feleket. Ellenben a te "javaslatodat" még csak komolyan sem lehet venni.

2014. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

'van olyan értelmes férfi, aki képes megérteni egy nő hasonló litániáit'


Te csak azt hiszed. Ilyenkor a férfi lemegy alfába és csak bólogat.

Könnyen ellenőrizheted, kérdezd meg miről beszéltetek tegnap. Halvány sejtelme sem lesz mit hadováltál neki 2 órán keresztül. Egész egyszerüen blöffölni fog. Ha mázlija van beletrafál és lesz szex este, ha nem akkor egy hét durci.

2014. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
:) Aranyosak vagytok ezekkel a feltételezésekkel. Egyrészt nem hadoválok neki két órán keresztül. BESZÉLGETNI szoktunk, időnként úgy egy órán át is. Ez olyan, hogy én is mondok valamit, ő is mond, időnként kérdezünk, és a másik válaszol. És tudja másnap, hogy miről volt szó, mert van, hogy másnap folytatjuk a beszélgetést. És képzeljétek, még olyan is van, hogy ő kezdeményezi, pl. megkérdezi, hogy "hogy is értetted tegnap azt, hogy...". A szex meglétének pedig nem ehhez van köze. Lehet, én vagyok olyan szerencsés, hogy kifogtam, egy "nem tipikus" pasit. :D
2014. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!