Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben mennyire tolerálható a félrelépés?

Figyelt kérdés

Több tízéves kapcsolatban él a férfi is, és a nő is. Mindkettőjüknél gyerek(ek), látszólag boldog, kiegyensúlyozott élet, szeretik is a párjukat, akivel azonban évek óta nincs szex, ennek ellenére vele tervezik leélni az életüket.

Ők ketten egymásra akadnak, kölcsönös a szimpátia, és néha, havi 1-2 alkalommal csak a szex miatt összefutnak (Lássuk be, ez is egy emberi szükséglet). Nem terveznek ennél többet, érzelmek csak minimálisan vannak (amennyi a szexhez kell). Megbocsátható, ha csak azért vannak együtt, hogy ... fel ne robbanjanak a szexhiány miatt?

Végül is utána jobb lesz a kedvük, ha ők mosolyognak a környezetük is boldogabb, a lelkifurdalás miatt többet tesznek meg a párjuknak/párjukért, stb.

Ebben az esetben ezt mennyire lehet elnézni?


2014. júl. 9. 14:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha az adott személyek párja tud a dologról, és áldását adta rá, akkor teljesen rendben van. Ha titokban történik, teljesen mindegy, hogy alapvető igényeket elégít ki, undorító.
2014. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

miért nem a párjukkal teszik? nem hiszem hogy az a havi 1-2 alkalom nekik sok lenne

szerintem semmilyen esetben se tolerálható a félrelépés

na jó, max ha tud róla az ember párja és őt nem zavarja

2014. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
67%
semmilyen esetben nem tolerálható szerintem...hűség őszinteség bizalom ezek a kapcsolat alapjai ha ez nincs meg akkor nincs kapcsolat...
2014. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Most mit vársz? Igazolást, hogy nyugodtan dughatsz? Magadnak kell ezt lerendezned. Okoz-e neked lelkiismereti problémát, a párod rájön-e vagy nem. Na, nem miattad, miatta. És milliónyi kérdés, amire csak te tudhatod a választ.
2014. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Nincsenek kiskapuk. Ez megcsalás és kész.

Ahelyett hogy otthon megbeszélnék, inkább szőnyeg alá söprik, és keresnek mást.


Ha te lennél az, akit otthon hagynak a gyerekkel, miközben a párod elmegy kufircolni egyet, és széles mosollyal ér haza, te neked az hogy esne?

2014. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párjuk tud a dologról, akkor OK, az ő dolguk, ő döntésük.

De gyanítom, hogy ne tudnak róla . . .

Azt persze megértem, hogy nem lehet évekig szex nélkül élni.

De nekem szex nélkül nem lenne már jó egy kapcsolat, és ha így összejönnék valakivel szexre, ahhoz biztosan vonzódnék hozzá, hiányozna, vele szeretnék lenni.

Nálunk a kapcsolatba az érintések, csókok is beletartoznak. Ha ez nincs, akkor mi? Lakótársak vagytok? Mi köt össze? Na nekem ez bonyolult :D

2014. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megtudtam beszélni a szüleimmel mindent, 26 éves vagyok, szüleim 33 éve házasok és beszélgettem faterommal egy-két sör után és azt mesélte, még mindig heti 2-3 alkalommal van entyem-pentyem otthon. Faterom 54, anyukám 53 éves!!! Szóval, ott már szeretet sincsen ha szex sincsen, mert egyben biztos vagyok, az én szüleim imádják egymást és sose feküdnek le úgy aludni, hogy nem oldanak meg valami gondot az életükben. Illetve édesapám azt is mondta, szinte felháborodva, hogy ne gondoljam, hogy a szex csak a fiatalok szórakozása és milyen igaza van az öregnek!
2014. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%

Igazából ez körülményes kérdés.

Én személy szerint értem, sőt megértem, hogy ez miért alakult így ki náluk, akkor is megérteném ha lenne szex otthon. Több 10 év ugyanazzal az emberrel, nem meglepő ha megjelenik az igény más felé.

Én mindig is a tiszta játék híve vagyok. Számomra a történet ott van elb. hogy ezt titokban kell művelniük. A párjukkal ezt nem tudják megbeszélni, kvázi kicsit megnyitni a kapcsolatukat. Ez az a csapda egyébként amire szoktam figyelmeztetni.

És veszélyes is a játék. Egyrészt a bűntudat tud felőrölni egy kapcsolatot és az "elkövető" jellemét, gerincét, másrészt mivel mindig ugyanaz a partner ezért fokozottan fennáll a veszély, hogy több lesz idővel mint szexkapcsolat.


amikor megkeresnek privátban, hogy hogyan is kezeljék a megbeszélt "elhajlási" engedélyt mindig leírom, hogy legyen szabály, hogy egy partnerrel csak egyszer. NE szerető tartásba torkolljon az nagyon veszélyes lehet.


Ez a megoldás amit vázoltál tipikusan kényszerpálya, amikor már ráfutottak erre az "évtizedes unalom" problémára, és utólag kell úgy megoldani, hogy tisztázni nem tudja a párjával. (vagy nem akarja. Nagyon nehéz beszélgetés, legalábbis belekezdeni, tudom jól)


Nem ítélem el őket, de elegáns, és szépnek sem tartom. kényszer megoldás ami működőképesnek látszik köztük, aztán idővel ki fog derülni, hogy tényleg az e.


Az ilyet jobb elkerülni, sokkal jobb megbeszélni egy házasság előtt, hogy milyen szabályokkal, milyen módon és egyáltalán belefér e némi kaland időnként. Pontosan azért, hogy ne ez alakuljon ki. 10-15-20 év múlva lesz ez probléma de akkor igencsak nagy lesz. Szétverhet egy családot egy ilyen. Válás, vagyonmegosztás, gyerek elhelyezési perek, totál érzelmi romhalmaz maradhat egy ilyen után. A játék tehát nem babra megy. :/

2014. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Pedig vannak olyan kapcsolatok, amik már kihűltek, tényleg hosszú évekről van szó... Attól még lehet békében, nyugalomban egymás mellett élni. Hogy miért nincs szex, annak sok oka lehet. A nő teste megváltozott a szülés után, a pasi már nem kívánja, vagy lehet, hogy a pasinak is van valaki más, vagy valami egészségügyi dolog áll a háttérben, ki tudja... Összetarthat egy kapcsolatot a gyerek, a közös hitel, vagy a SZERETET is, mert szerintem annak ellenére, hogy nincs szex, még szeretheti a másikat az ember.
2014. júl. 9. 14:13
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértünk kérdező.

Az élet nem fekete -fehér. Libidó változás, testi okok, érzelmi kihülés, szexuális unalom, és ezek végtelen árnyalata, és permutációja. Ezért nem jó egyből rávágni, hogy ez biztosan rossz vagy biztosan jó.

Nincsen olyan modell ami mindenkinek megoldás. Párok vannak akiknek el kell mondani, hogy létezik ilyen probléma, k. gyakori is, és beszélni kell róla, mert valamilyen szinten bele fognak futni. Akár picit elviselhető szinten, akár annyira, hogy "megőrül" az egyik fél, és szinte pánikszerűen keresi a "menekülés utat". Ez benne van. De attól még ez a megoldás, ez a kvázi szerető tartás biztosan kényszerpálya, ha értjük is az okát.


És igen,a legtöbb kapcsolat a hosszú házasságban sokszor alakul át erős ragaszkodássá, még akkor is ha már egyszerűen nem kívánja a másikat, hanem inkább félrejár.

A titkos félrejárás csak akkor tud megoldás lenni ha az egyik fél nem befogadó az elhajlási felé. Ettől még kényszerpálya marad és nagyon nem szép dolog,de értem ha nincsen más út. Ám amíg ezek a tiszta utak le nem zárultak véglegesen, nincsenek végigjárva egyből a sötét oldalra tévedni szerintem sem korrekt.

Szóval nehéz kérdés ez. :/ Jobb megelőzni.

2014. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!