Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mennyire vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire vagyok korrekt, ha azokkal az ismerőseimmel is megszakítom a kapcsolataimat, akikkel a volt barátom szóba áll?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy másfél évig jártam egy férfival, és menet közben jöttem rá, hogy valójában ő egy alantas, sunyi, kétszínű, hazudozó érdekember, akinek rendkívül jó a manipuláló képessége, és ami a legborzasztóbb, hogy ezt hazugságokkal teszi, hazugságokkal, ferdítésekkel manipulál. Rendkívül módon vezérlik az érdekek, csak azokkal képes ismerősi kapcsolatot kialakítani, akikkel úgy érzi, hogy abból még hasznot szerezhet. A másfél év alatt, amíg együtt voltunk, konkrétan megundorodtam tőle, a gyerekes húzásaitól, a kicsinyes tetteivel. Olyan embereket is kibeszélt, leszidott nekem a hátuk mögött, akiknek a szemükbe jópofizott.


Én nem vagyok ilyen, szeretek mindenkivel jóban lenni, és nem kétszínűsködni senki szemében, emiatt is távolodtam el tőle, teljesen más a személyiségünk. Amíg én bárkivel képes vagyok felhőtlenül beszélgetni bármiről, ő már a cselszövéseken agyal, hogy kivel érdemes haverkodni és kivel nem. Nincs olyan pillanat az életében, hogy ne ármánykodna valamin. A kapcsolatunk utolsó szakaszában észrevettem rajta, hogy a szavaimra betegesen ügyel, és valójában arra ment ki a játék, hogy rajtakapjon valami füllentésen, hazugságon, csak aztán a terve nem jött össze, mert megelégeltem a színjátékait és szakítottam vele.


Tehát márciusban szakítottam vele, nehezen ment a szakítás, mert egy olyan emberrel jutottam el, süllyedtem le idáig, akibe nagyon szerelmes voltam. Részben magamban is csalódtam, mert nagyon félreismertem ezt az alakot.


A lényeges rész azonban most jön. Észrevettem, hogy keresi a barátnőim, a barátaim, a régi és a mostani munkatársaim , osztálytársaim társaságát. Furcsa, mert korábban sohasem mutatott érdeklődést, most meg hirtelen mindannyian létfontosságú emberek lettek az ő beteges életében, és egyre tudok csak gondolni, hogy rólam akar mindent tudni, hogy azóta mi van velem. Olyan szintű gyűlöletet érzek már iránta, hogy semmit nem akarok tudni róla, és azt sem akarom, hogy ő bármit megtudjon rólam.


De amikor után a barátnőimmel sétálunk, valahogy mindig belebotlunk, és jópofizik nekik, habár nekem nem köszön, és rám se néz, ami különösebben nem zavar, de a pofátlanság teteje, hogy ott a szemem előtt, a jelenlétemben kérdezősködik rólam, hogy mi van velem? .. Mit képzel magáról?


Van olyan is, hogy küldözgeti a hülye emailjeit is, az első levelét elolvastam még áprilisban, de olyan kreténségeket írt le benne mindent a saját javára színezve, hogy majdnem elhánytam magam, hogy micsoda önző, gerinctelen hantás alak. Azóta is kapom havi rendszerességgel tőle az üzeneteket, amiket nemes egyszerűséggel azonnal törlök olvasás nélkül.


Tiltottam FB-on is, erre mit csinált? Kamu regisztrációról írogatott nekem. Nem mondom, hogy zaklat, szóval nem érzem magam zaklatva, mert nem érdekelnek a hülyeségei, csupán meg akarok szabadulni tőle végre, egyszer s mindenkorra, undorom támad már attól, ha csak rágondolok.


Szóval visszatérve kiváló manipuláló készséggel áldotta meg a mindenható, s az ismerőseimet is úgy látom, hogy kezdi befűzni, vagy éppenséggel ellenem fordítani, nem tudom még, mi lehet a célja. Lehet hogy csak annyi, hogy tudjon rólam mindent, de elég volt belőle. Az ismerőseimről meg úgy látom, hogy vevők a szövegeire, az ámításaira, ferdítéseire és sorra leállnak vele trécselni, beszélni is. Például látok olyat FB-on kiírva, hogy "nagyszerű este volt négyesben iszogatni (négy keresztnévvel)" - három személy van feltüntetve, a negyedik pedig egyértelműen ő az, csak ugye nem látom, mert nálam tiltva van. Ezekkel az ismerősökkel is egyre kevesebbet beszélek már, és többjüket már tiltottam is


Egyszer rákérdezett az egyik volt osztálytársam, hogy miért tiltottam le őt is? Annyit mondtam neki, hogy "mert nagyon jó haverságba kerültél az exemmel, én meg hányok még a gondolatától is, rólam ne akarjon megtudni semmit ez a számító patkány, ezért tiltottalak, hogy te se tudj semmit".


A volt barátom, nem vicc: 25 éves. Szerintetek gyerekes, hogy minden közeget, beleértve embereket is, minden lehetőséget meg akarok szüntetni köztem és a volt barátom között?


2014. júl. 19. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichopata a pasi, érthető ha megszakítasz mindenkivel minden kapcsolatot.
2014. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető a reakciód, ez egy gerinctelen, gyáva féreg aki csak a seggnyalásból él meg.
2014. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerek rengeteg ilyen embert; sőt nagyon sok ember ilyen ám...


Ennek ellenére én nem tartom jó ötletnek, hogy mindenkivel megszakítod a kapcsolatot. Én úgy voltam egy hasonló helyzetben, hogy csak azokkal végeztem, akikhez semmi közöm nincs, csak a volt barátnőmön keresztül ismertem meg őket.


Hidd el, előbb vagy utóbb ki fognak derülni az ilyen turpisságok, mert a hazugságokat nehéz fenntartani. Az egyik haverom pont ebbe bukott be, hogy én visszahallottam valamit a közös ismerőstől és szembesítettük vele. Na akkor kiderült minden és örülhet, hogy nem vertem be az arcát.


Úgyhogy tarts ki, ha tiltod őket, azzal lovat adsz a volt barátod alá és hihetővé válik az, amit rólad terjeszt.

2014. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt nyugodtan kiírhatod a fb faladra.
2014. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyelj ide, ez nagyon fontos lesz!!!!

Ez a pasi egy szociopata, vagy ahogy az első válaszoló írta, pszichopata! Keress rá a google-n, és minden világossá fog válni!

Menekülj messzire, ne hagyd hogy megpróbáljon kihasználni! Az volt a baj, hogy hagytad magad, és a szociopaták csak addig éreztetik az emberrel hogy fontosak nekik, amíg ki tudják őket használni! Tudom, mert átéltem, nekem 3 évig tartott, és ő dobott ki engem, mert rádöbbent, hogy az utóbbi időben sehogy se sikerült lehúznia, kihasználnia!

Én már senkivel nem állok szóba, aki vele tartja a kapcsolatot, márpedig azért, mert aki ezt a pasit normálisnak tartja annyira hogy beszéljen vele, azt én nem tartom annyira normálisnak hogy én beszéljek vele. Sokan az én oldalamra álltak, amikor elmondtam nekik, mit tett velem, azok az emberek megmaradtak havernak, barátnak. Akik engem hibáztatnak, azokkal nem beszélek.

Szóval helyesen döntesz ha nem beszélsz velük. Viszont ha le akarod rázni a pasit, az a tanácsom, tipord földbe a hatalmas egóját. Mindenki előtt fényezi magát, hát rombold le! Meséld el mindenkinek, hogy egy unalmas fadarab az ágyban. Hogy nem érti a szakmáját, nem kéles rendesen dolgozni. Undorítóan főz és sosincs pénze, mindig a te pénzedből hívta meg a haverjait sörözni.

Ezeket azért merem ilyen biztosan leírni, mert 100%-ig biztos vagyok benne hogy egy szociopatáról van szó, rájuk meg ezek a jellemzők mind illenek.

Ügyes vagy csajszi, kitartást és egy jó pasit kívánok neked aki kiment ebből a trutyiból. Ha akarod, írhatsz privit, segítek szivesen.

2014. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!