Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? (válságban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? (válságban a kapcsolatom)

Figyelt kérdés

Üdv!

Lassan 2 éve már, hogy megismertem egy fiút, távkapcsolatban élünk, ami soha nem jelentett gondot, sőt még profitáltunk is belőle. Rengeteg új, számomra ismeretlen helyet jártam be Vele és rengeteg csodás programban volt részünk.

Alapvetően nagyon jó a kapcsolatunk, rengeteget beszélgetünk, utazunk, boldogok vagyunk, de van egy jó pár dolog, ami valójában apróság, de nagyon zavar.

Volt előttem egy párja, akivel még néha-néha beszélt, mikor már velem járt. Engem maga a lány (az a vihogós típus) kiakasztott, ezért megkértem, hogy ne nagyon beszéljen vele többet. Erre azt mondta rendben, úgy sem fontos neki annyira, hogy velem rosszba legyen ezért. Igen ám, de tovább beszéltek, de ezt eltitkolta előttem, kb. egy féléven keresztül. Kiderült, naná, hogy kiakadtam. A bizalom megtört és ez a seb azóta sem forrt be teljesen.

Vannak dolgok, amik nagyon rosszul esnek, amivel megbánt. Megkérem, hogy ne tegye ezt vagy azt, de ő csak azért is folytatja. Nem értem miért teszi, ha tudja, hogy ezzel nagyon nagyon megbánt.

(pl. Megígér dolgokat, de sokszor nem tartja be az ígéretét)

Sokszor úgy érzem nem hallgat meg, ha a problémákról szeretnék beszélni, azt mondja, hogy ez már neki unalmas, ne kezdjük már megint előröl. Úgy érzem, hogy őt jobban kéne szeretni, jobban, ki kéne elégíteni..ami ahhoz vezet, hogy nem vagyok megelégedve azzal, amit ő ad nekem, hisz számomra olyan, hogy mindent meg teszek érte, ő meg úgy „nagyjából” teszi meg értem a dolgokat.

Az önbizalmam a nulla felé konvergál, ezért már szenvedésnek élem meg ezt a kapcsolatot.

Szeretném megmenteni ezt a kapcsolatot, mert imádom, de ezt így nem akarom folytatni.


Előre is köszi a válaszokat!


2014. júl. 20. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A problémákat meg kellene beszélni, de ha nem képes erre akkor tényleg elég nagy problémák vannak...a kommunikáció hiánya véget vethet a kapcsolatnak...

Ismered az 5 szeretet nyelvet? és ha igen alkalmazod?


21F

2014. júl. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rengetegeket beszélünk, a múlt hibáit, kudarcait meg tudjuk beszélni, de a saját (közös) problémáinkat nem.


Most olvastam utána az öt szeretetnyelvnek, természetesen mind szerepet játszik az életünkben.

2014. júl. 20. 06:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ő szeret vele beszélni akkor nem tilthatod el tőle, még ha idegesít is téged. Biztos a te baráti körödben is van olyan aki meg őt idegesíti.
2014. júl. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az bánt, hogy beszélnek, hanem az, hogy erről hazudott.
2014. júl. 20. 07:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyanokat vársz el tőle, amit ő szeretne csinálni, de mivel tudja hogy megharagszol érte ezért hazudik róla. Soha senkit nem érdemes korlátozni, mert előbb utóbb ugyis amit szeretne azt megcsinálja. Tehát az a jó kapcsolat, ha nem kell semmiben korlátoznod a másikat, ugy szereted ahogy van. Én direkt ráhagyom a fiúkra, hogy hadd hozzák csak az őszinte formájukat, mert csak ugy derül ki, hogy milyenek, ha elkezdeném tiltani, hogy ne járj el a barátaiddal, ne beszélj az exeddel, akkor biztos azt mondaná mindegyik, hogy nem és akkor ha egy ideig ellenállna is, akkor is egy idő után elmenne, ha olyan tipus és neki szüksége van az ilyen dolgokra.

Szerintem mond el neki, hogy neked mi esik rosszul és bizd rá, hogy ebben az esetben mégis hogy viselkedik, ő most azért nem rossz, ha mégsem tud neked megfelelni, hanem inkább nem vagytok egymáshoz valok, és ne követelődzél és ne tiltsál. Ha belefér a kompromisszomban hogy tovább együttmaradjál vele, akkor fogadd el olyannak amilyen, ha nem fér bele, akkor szakitsál vele.

2014. júl. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!