Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ditta070 kérdése:

Hogy döntsek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal távkapcsolatban éltünk, mostmár nála lakom. Mindketten 25 évesek vagyunk. Ő már dolgozik, én még főiskolára járok. Mellette diákmunkázni szoktam, amiből sajnos nem jön össze mindig annyi pénz és bizonytalan.. vagy hívnak vagy nem. Ő felajánlott egy munkát annak a cégnek egy mellékvállalkozásánál ahol ő is dolgozik. Mondván nyári munkaként. De mikor elmentem interjúra, ott mondták hogy hosszabb távra keresnek. Megegyeztünk végül is, hogy ugye meglehet átmegyek levelezőre és úgy mellette a munka. A július meg próba hónap. Júniusban két napot voltam, azért adott 6200 ft-ot. Ennél még diákmunkával is többet kaptam 2 napra (tesconál 2 napra 8800at, más helyen 7600at) ha evvel számolom a július hónapomat akkor 69ezret fogok érte kapni.. ja és még be sem jelentett (mert úgy volt hogy bejelent, (de csak 4 órára) pedig szó volt róla hogy bejelent. Aztán 2 hetenként szombaton is be kellene menni. De ha most itt is maradok azt beszéltük hogy próba hónap után a netto 80at kapom majd meg.. általában meg 8,5 órát vagyok bent, van hogy annyi munka van még a fél órás ebédszünetet sem tudom megtartani.. mert ha nem haladok a munkával akkor meg lebasz.. csak adja, adja ki a munkát, amit elvár tőlem, hogy én megcsináljam aznapra.. amit ő sem tudott megcsinálni egyedül amikor nem volt alkalmazottja.. de azért tőlem elvárja. Meg ha elrak, nem talál valamit akkor rajtam keresi.. engem csesz le érte. Holott hozzá sem nyúltam. Annyira nem érzem magam a legjobban ezen a helyen. Ha maradnék is továbbra akkor csakis párom miatt. Mert így végül is jó, hogy együtt lehetünk.. és nem csak a hétvégék. Ugye ő is nyárimunkaként ajánlotta fel, de ahogy kivettem a szavából szeretné ha itt maradnék továbbra is, és innen tőle mennék munkába, suliba is.

Nem tudom, hogy tudnám összeegyeztetni ezt a melot meg a tanulást is. Egyik héten fél8ig vagyok bent minden nap, fél 9 van mire hazaérek.. aztán péntek szombat suli lenne. Következő héten hétfőtől szombatig 17óráig melo. Akkor mikor jut időm a tanulásra? Aztán még azért párommal is szeretnék tölteni egy kis időt.


2014. júl. 28. 08:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg tényleg ez hogy be sem jelentett, ha meg bejelentene akkor 4 órára, de 8-8,5 -et dolgoznék. Persze nem akarok egyből 200 ezres fizetést.. de hogy még a minimálbért sem éri el. :D .. és hogy még diákmunkával többet kerestem..
2014. júl. 28. 08:42
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak ugye a másik.. ha itt fel is mondok.. egyáltalán találok e olyan helyet, ahol elengednek arra a pénteki napra, amikor suli lesz. Meg persze a semmitől ez is több pénz amit itt keresek.. de kb ahogy barátnőm fogalmazott rabszolgamunka..
2014. júl. 28. 08:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha átmész levelezőre, akkor se ezt a munkát válaszd, hiszen levegőt venni sem marad majd időd, energiád, és még a suli rovására is mehet. Ha mindenáron dolgozni szeretnél, próbál meg más időbeosztású munkát keresni, ami mellett marad időd tanulni, a pároddal lenni, fizet is normálisan, és nem fekete munka! 24L
2014. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A diákmunka sok esetben többet ad mint a rendes munka.
2014. júl. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Engem még az sem zavarna, ha korán kellene kelni és 6-ra járni dolgozni minden nap. Jó esetben 14-14:30-kor meg már végezni.

Igen én is ettől félek, hogy képtelen lennék az időmet úgy beosztani.. és szeptembertől elég kemény tárgyak is lesznek.. még a héten el kell ezt döntenem. Hiszen pénteken már aug 1.

2014. júl. 28. 08:52
 6/8 anonim ***** válasza:
A diákmunka általában többet fizet, de ennél a munkahelynél szerintem a legtöbb cég normálisabban fizet, és jobb az időbeosztás is. Az is kérdés, hogy mit tanulsz, és hogyan összeegyeztethető ez a céggel. Amúgy hiába szidják a multikat, és egyéb nagy vállalatokat, náluk sokszor jobb feltételek mellett lehet dolgozni, mint az ilyen kis helyeken, ahol trükköznek a bejelentéssel meg a bérrel is.
2014. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol élsz, de szerintem megpróbálhatnál egy diákszövetkezet által állandó diákmunkát kapni, ott a beosztást a sulihoz lehet igazítani, és annyira nem is fizet rosszul, arról nem is beszélve, hogy nem leszel fekete munkás rabszolga módira. Anno én is őket kerestem munka ügyben, meg ügynökség által is dolgoztam. A meló mellett pedig meg volt a magánéletemre is az időm. Én ezt javasolnám. :) Jól mondja a barátnőd, szerintem ez egy olyan teher lenne, amivel nem érnél el semmit, csak azt hogy kikészülnél. 3-as voltam. :)
2014. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na igen.. és ott az ebédszünetet is normálisan meg tudod tartani.. nem ám mint itt.

Párom szerint nem is biztos, hogy be akar jelenteni.Mert ugye ő ismeri az illetőt.

Még diák vagyok.. neki így megfelel.. minek jelentsen be..

2014. júl. 28. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!