Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes kitartani?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve élek együtt a párommal. Elég elfoglaltak vagyunk: én munka mellett még végzem az egyetemet,Ő 8 órában dolgozik.Munka után minden nap kondiba megy vagy más edzésre, mire haza jön semennyi energiája nem marad. Rám sem, másra sem. Egyik nap sem jöhet szóba, hogy mondjuk kondi helyett egy kicsit hazajöjjön vagy közös programot csináljunk,hétvégén meg a hét fáradalmait kell kipihenni. Ígérhetek neki cserébe akármit.Én is elfáradok a munkában meg az egyetemen és mellette vezetem a kis háztartásunkat is, főzök mosok stb mégis lenne rá időm és energiám,hogy együtt legyünk egy kicsit. Önző vagyok biztosan, de nekem ezek mellett nincs is olyan hobby-m, mint neki az edzés és eléggé elkeserít, hogy néhány alkalommal sem képes picit korábban hazajönni. Nem mondhatom, hogy megváltozott, mert mikor megismertem akkor is ugyanilyen iramban csinálta a dolgait, de akkoriban mind a ketten csak iskolások voltunk.Jobban jött, ki hogy délután végzett a sulival meg az edzéssel nem este. Ez volt a csomag akkor is, csak reménykedtem, hogy mikor az élet úgy hozza,hogy nem fér bele minden akkor néha -nem mindig- engem választ az edző terem helyett. "Sajnos" nőből vagyok, igénylem a törődést, bár szerintem alapvető emberi igény, Ő is igényli tőlem,hogy legyen vacsora legyek kedves,aranyos. Csak azt hiszem, hiába mondom neki, hogy ebbe kezdek belefásulni, nem érti vagy nem akarja. Próbálok toleráns lenni, csak fogyóban van a türelem, egyre többször jön ki belőlem a felgyülemlett feszültség. Dolgoznék a kapcsolatunkon, de egyedül tök felesleges. Viszont, ha véletlenül valami folytán sikerül egy kicsit elszabadulni akkor úgy érzem, hogy el tudnék mindent felejteni, ami felhalmozódott: magyarán én még szeretem Őt. Próbálkozzak még, vagy jobb ha belenyugszom, hogy ennyi jut?! Meg van a saját véleményem a dologról, de megköszönném a véleményeket esetleg tapasztalatokat. Én 25 vagyok ő 27.Elnézést a kis regényért!
2014. júl. 29. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

próbálkoztál már azzal, hogy szembesíted neked milyen? tehát mondjuk nem csinálsz neki vacsorát, elmész valahova, hogy később érj haza.....vagy valahogy, hogy érezze milyen neked...talán utána elgondolkodna a dolgon...


21F

2014. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, csak az idődet pocsékolod.
2014. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp beszélj vele,és egyetértek az előttem levővel,szembesítsd valahogy azzal,amit csinál.

Remélem meg tudjátok oldani:)

2014. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam, néha még el is szégyelltem magamat, hogy talán túl kemény voltam. Most azon ügyködöm, hogy nagyon jó dolgokat igyekszem tenni, mármint igyekszem olyan lenni, akihez érdemes hazajönni, de egyenlőre nincs eredmény.
2014. júl. 29. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Hosszútávon szerintem ez sehogysem működőképes dolog. Oké hogy fontos neki az edzés de hogy nálad is fontosabb az egyáltalán nem jó. Mondd meg neki hogy te ezt már nem bírod nem kell neki sem az egész edzés témát föladni, de próbálj vele megbeszélni a hétből egy napot hogy aznap nem megy edzeni a héten egy napot tud nélkülözni szerintem és akkor minden héten azt az estét együtt töltitek. Ha erre nem hajlandó akkor sajnos nem lehet mit tenni neked jobb nem lesz attól hogy tűrsz, úgyhogy ha neked ez így nem tetszik mindenképp lépned kell.
2014. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

talán ez a könyv tud még segíteni:

Gary Chapman: A szerelem pszichológiája

Az 5 szeretet nyelvről szól...pont azt tudod meg hogyan mutasd meg azt az oldalad 'akihez érdemes hazajönni' :) remélem segít, és boldogok lesztek együtt :) sok sikert!

2014. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Őszintén azért kezdek kételkedni és a kérdést is azért tettem fel, mert ha a jövőben gyereket vállalnánk, nem tudom mennyire lenne odaadó apja, bár egyértelmű hogy jelen állás szerint szóba sem jöhet baba,bár ő mindig mint jövendőbelijeként említ engem, pedig nem vagyunk jegyesek.


Köszönöm, meg fogok próbálkozni egyfajta rendszer bevezetésével és a könyvet is mindenképpen megkeresem!! :)

2014. júl. 29. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ez elég érdekes.. minden nap nem kellene kondiba járni, szóval nem hiszem hogy a te hiányosságod lenne, ha nem akar feléd nyitni. Ha komolyan gondol rád, akkor viselkedjen is úgy. Bele fogtok ebbe rövidesen fásulni, ha nem tesz semmit. Kell a kikapcsolódás, az együttlét, nem lehet folyton csak a megszokott dolgoknak élni. Ott vagytok egymásnak, együtt tudtok élni, de valahogy ez sincs kellőképpen megbecsülve.
2014. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!