Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 34 éves dekoratív, művelt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

34 éves dekoratív, művelt, sikeres nő vagyok. A párom 40 éves, úgy érzi, nem akar "egyelőre" gyereket, mert nem stabil az egisztenciája. Várjak? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk egyébként tartalmas, saját értékrendem szerint mindenünk megvan. Nekem ugyan van hitel a lakásomon, de jobb a fizetésem, a páromé tehermentes, de ő jóval kevesebbet keres. Már 3 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is élünk, 1 éve a menyasszonya vagyok, de hiába - hallani sem akar esküvőről, babáról meg főleg. Nem érti, hogy vágyom már az anyaságra, hogy a közös javaink együtt elegendőek egy ha nem is gazdag, de jó színvonalú élethez. Fél a felelősségtől, ezt tudom.

Én meg attól félek, bár szeret, de valójában nem tudja elkötelezni magát mellettem. A korábbi bulizós életmódjáról nehezen állt le, és utólag rájöttem, hogy titokban régi bulihavernőkkel tervezett bulikat..nagyon fájt, hogy átvert. Mintha a sikertelenségét a munkában ezzel orvosolná, butuska lányok előtt "menőbbnek tűnjön". Nem hiszem, hogy megcsalt, ha tudnám, nyilván azonnal kidobnám.

Szeretem, ezért vagyok vele. Mindent megtesz, millió apróbb-nagyobb dolgot, hogy boldoggá tegyen, nap-mint nap. De nem tudom, rávenni, hogy tervezzük meg az esküvőknet, és hogy mikor legyen babánk. Inkább el is költözne, bár szakítani nem akar, azt mondta, ha nem hagyom ezzel békén.

Ha rajta múlik, eltelhetne így akár 3-4 év is, nem érzi a súlyát...pedig jövőre 35 éves leszek.

Szerintetek engedjem elmenni, ha nem tudok mellette nőként kiteljesedni? Miben vagyok szerintetek én hibás?



2014. júl. 31. 10:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha ennyire tré a helyzet, akkor tipli.
2014. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, lehet nem is akar egyáltalán gyereket.

Ahogy így leírtad, mintha hasonlítana rám.

Bár én nagyságrendekkel fiatalabb vagyok, de sem házasodni sem gyereket nevelni nem szeretnék soha.

A házasságnak értelme nincs, a legtöbb összeomlik, utána pedig sokkal nehezebb az embernek kivakarnia magát a sz@*rból. A gyerek nevelés meg önmagában szívás.

Persze ezt nem mindenki gondolja így (még szerencse, mert már kihaltunk volna :D ).


Lehet, hogy nyíltan kéne megkérdezni, hogy akar-e egyáltalán gyereket meg házasságot. Ha igen, mire vár? Ha nem akkor pedig el lehet gondolkodni azon, hogy ideje váltani.

Ha valóban úgy van ahogy leírtad, egy dekoratív, okos nő könnyedén talál magának párt.



24F

2014. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez így nem jó, akkor enged el.
2014. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sok időt áldoztam a kapcsolatra, ami mindkettőnknek értékes. Az esküvő-gyerek téma az, amin zátonyra futhat, erre keresek megoldást, tanácsot...mert amúgy szívesen leélném vele az életem. Ráerőltetni viszont nem akarom. Szeretnék olyan férfi mellett élni, aki valóban engem akar élete párjának, akire rábízhatom magam, érzelmileg is. Nehéz elfogadnom, de mintha sok lennék a jelenlegi páromnak...a sikeres férfi önbecsülése hiányzik belőle, ami erőt ad nem csak az öncélú élethez.
2014. júl. 31. 10:23
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem akarlak megbántani, de ebben a kérdésben többször utalsz az egzisztenciára, a pénzre, és az anyagi javakra, mint arra, hogy babát szeretnél. Ezenkívül még valamilyen szinten le is nézed azt, akivel közös életet tervezel, mivel a munkában sikertelennek titulálod. Ha az életben is ilyen vagy, akkor ebben vagy hibás például. De ez csak egy vélemény, hisz nem ismerlek.

Ha viszont úgy érzed, hogy tényleg képtelen az elköteleződésre, és arra, hogy gyereket vállaljon, akkor lehet hogy mást kéne keresned. Főleg ha így áll a dolgokhoz, hogy képes lenne elköltözni ezért, mert te elmondod a véleményed. Kérdés, hogy inkább megkockáztatod azt, hogy leülsz vele, valahogy megbeszélni a problémákat, és talán mégsem költözik el, vagy keresel mást, amiből ki tudja mikor lesz komoly kapcsolat, találsz-e értelmes pasit, és hogy pár év után ő akar-e majd gyereket. Én leülnék megbeszélni vele egyik este, mert azt te is beláthatod, hogy ezt így sokáig nem tudjátok húzni.


28/F

2014. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Most lépj és keress más valakit ha nem negyven felett akarsz szülni, ezt komolyan mondom. Az én párom ugyanilyen volt, aztán egyszer csak beadta a derekát. Utána elváltunk és egyedül maradtam a gyerekkel. Ha nem magától akarja, hanem meggyőzöd, nem lesz boldog és a leírásod alapján a titkos buli a kolléganőkkel gyorsan titkos kis viszonyokba fog fordulni amíg te pelenkázol és büfiztetsz.

37 N

2014. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

te abban vagy hibás, hogy már nem az elején tisztáztátok a dolgokat. nőként nem várhatsz a végtelenségig a gyermekáldással, igenis orvosi kockázatai is vannak annak, hogy lassan már kezdesz kifutni az időből. ha még a szerelem, érzelmek előtt tudtad volna, hogy ennyire nem akar megállapodni, nem akarja a felelősséget, maradtál volna vele? lehet, hogy mára már boldog anyuka lehetnél egy megbízhatóbb férfi mellett.


az meg, hogy megkérte a kezed, de nem hajlandó az esküvőre, egyértelműen azt jelzi, hogy csak azért csinálta, merthogy ebben a korban már ezt szokás, ezt kell csinálni, de ő még baromra nem akarja. az is lehet, hogy nem érzi késznek rá magát, és ezzel sincs gond, csak akkor mondja meg, és ne hitegessen téged, ne rabolja az időd ezzel. mert komolyan, lassan kezdesz kifutni az időből, ha egy gyereknél többet szeretnél, akkor szinte már el is vagy késve. akik 35 felett szülnek, jellemzően csak egy babás anyukák lesznek. a biológiát egyáltalán nem érdeklik az anyagiak, és hogy a kedves párodnak mikor nő be a feje lágya.


nekem innen úgy tűnik, a párkapcsolatokban felmerülhető legnagyobb problémák közül kettőben (házasság és gyerek) nem értetek egyet. ha ő még bulizna, és csak miattad nem teszi, te meg már rég gyereket akarsz, esküvőt, mindent, akkor igazából bármennyire is szeretitek egymást és különben kiegyensúlyozott, jó, tartalmas a kapcsolatotok, ezek igenis olyan dolgok, amik bőven elegendőek egy szakításhoz.


szerintem beszéld meg vele ezt, hogy neked fontosabb a jövendő gyerekeid és a te egészséged, mint az, hogy ő még 5 évig bulizgasson, és közben abban reménykedjetek, hogy talán addig kicsit felelősséget is tud tanulni.


én legalábbis ezt tenném, de nem vagyok te, és nem a te kapcsolatodban élek. a döntés rád vár.

2014. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

Tipikus eset. 31 évesen azt érezted, hogy neked már nem jár jobb, ugye?Hogy jó lesz ő? Hogy jó lesz egy semmirekellő, aki 40 évesen is bulizik és kislányokat után fut? Ez teljesen tipikus sztori, el voltál keseredve, hogy neked már csak ez jár, mert a jók elkeltek már, igaz? Lehet, hogy így is van, logikusan végiggondolva, de jó neked ez így?


Jó neked valaki mellett, akire nem tudsz felnézni (mert miért is lehetne), ezért igazán szeretni sem tudod? Akit nem tudunk tisztelni, azt nem tudjuk szeretni!


Én azt mondanám, soha nem akar ez a férfi gyereket, sőt, mégcsak nem is férfi.


Két dolog felé mennék el a helyedben:

- mindenképpen kiadnám az útját, mert sikertelen, frusztrált, és nem való hozzád, nem kellene görcsölnöd azon, hogy egyedül vagy

- sokkal jobb lesz egyedül (főleg hogy jól képzett vagy és jól keresel), mint egy semmirekellővel


ja, és én egyedül vállalnék babát, ha mondjuk 40 éves koromig nem találkozom egy olyan emberrel, aki értékes. Most elveszed magadtól a lehetőséget erre!


27N

2014. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Igen, lehet, hogy egyáltalán nem akar, bár nekem azt mondja, akar - MAJD. De szerintem még magának sem meri bevallani, hogy mi az igazság. Egy hete feltettem a kérdést, akar-e jövőre elvenni, és babát. Válasz: nem akar szakítani, de akkor külön költözik, mert túl sok stressz neki ez a téma. Igen - ez megalázó, de már összeszedtem magam. A családjaink szurkolnak nekünk, de lassan hiába.


A külsőm pedig...hiába vagyok szép, csinos, sokat edzek, általában 27-nek néznek, de a az életkorom attól még annyi, amennyi. A szép külső meg nem a házasságra, egy nő hűségére, belső értékeire, klasszikus férfi-női családmodellre vágyó férfiakat vonzza. Zárkózott vagyok, nem szoktam flörtölni, a barátnőim babáznak már, elkeltek, szórakozni így nem tudok eljárni, de talán nem is az a megfelelő hely ismerkedni.

Ha van javaslatotok, szívesen veszem.

2014. júl. 31. 10:32
 10/20 anonim ***** válasza:
42%

A párod 40 évesen is elég gyerekes és önző, így a leírásod alapján. Mintha a tini korát élné vagy nem is tudom. Már bocsánat, ha megbántalak, de valószínű, hogy ha eddig nem volt egzisztenciája, ezután sem lesz.

Szerintem ott rontottad el, hogy nem tisztáztad már az elején, hogy Neked fontos a gyerek, család. Ő meg valóban nem érzi a helyzet súlyát, és később sem fogja.

Szerintem vagy lelépsz, és mivel dekoratívnak írtad le magad, találhatsz új partnert még mostanában, vagy pedig ha ennyire kell neked a barátod, akkor "véletlen" nem veszed be a fogamzásgátlót, és jöhet a gyerek. Mindjuk ez elég rizikós, csak úgy ötletképpen mondtam, mert többen éltek már ezzel a módszerrel.

Az a baj, hogy szerintem a barátod már nem fog megváltozni, ha eddig nem tette. Lehet, hogy olyan ez neki, mint ha Rád kényszerítenék azt, hogy soha ne legyen gyereked.

2014. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!