Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak nekem vált kicsit pejorat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nekem vált kicsit pejoratív szóvá az élettárs?

Figyelt kérdés

Borsod megyében lakom, ez ugye főként nem fehér bőr által lakott megye, és ők nem házasodnak nagyrészt, csak együtt laknak, így mikor meghallom, hogy élettárs, valahogy olyan negatív felhangja lesz bennem az egésznek, pedig maga a szó viszont nagyon mély tartalommal bír, csak nem tudok elvonatkoztatni. Sokkal gyakrabban hallani híradóban is pl hogy megölte, feljelentette élettársát, mint hogy férj-feleség.


Persze nagyon sok magyar él élettársi kapcsolatban, hivatalosan avagy sem, csak mégis..nekem olyan mássá vált a szó.


Csak én laktam a megyében nagyon sokat vagy másnak is feltűnt már ez a jelenség?


Köszi!


2014. aug. 8. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem mindig a prolik jutnak róla eszembe.
2014. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
:-)
2014. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt se tudom mit jelent ez a szó.
2014. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én sose mondom hogy élettársam a páromra, vagy ha bárki kérdezi. Simán csak a párom, az élettárs furcsán hangzik.
2014. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Nekem-öljetek csak meg- de a "párom" szótól lesz hányingerem. Meghallom, és az illetőt a főútig tudnám reptetni. Párom. Brrrr...
2014. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én is Borsod megyében lakom, és ez sajnos így van ahogy leírtad:( nagyon rossz a helyzet, régen minden jobb volt
2014. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem is gáz, de ugyanakkor a "párom" se jobb. nekem a pasim/csajom, férjem/feleségem a bejövősebb :D
2014. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a pasi/csaj szót nem szeretem használni, inkább azt mondanám, komolytalanul hangzik számomra. De nem bántanék senkit, ha meghallanám tőle, és nem is nézek le senkit emiatt.

81%-ost remélem ha kötözködni kezd egy szó miatt, kidobják az ablakon.

2014. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: van annyi józan paraszt eszem, hogy nem teszem szóvá ezt a hétköznapi életben puszta kötözközködésből, nem vagyok ennyire szőrszálhasogató.
2014. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*kötekedésből
2014. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!