Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elfogadottak és működőképesek a vegyes házasságok?

Figyelt kérdés

Mind hazánkban, az EU-ba és távolabb.

A vegyes alatt azt értem, hogy más nemzetiségűek a felek?

Mika könnyebbségek és mik a nehézségek, a buktatók az ilyen házasságokban? Mi az ami egy kis plusz lökést ad, ami fűszere egy ilyen kapcsolatnak?

magyar-szlovák,román,cigány,orosz,svéd

De értem úgy is, hogy a felek más bőrszínűek.

magyar- afrikai,kínai,thai,indián, stb


A közösség,a család,a rokonok mennyire elfogadóak vagy ellenzőek idehaza és a világ más részein?


Kérem ha lehet elsősorban olyanok írjanak aki ilyen kapcsolatban élnek vagy ismernek ilyen párokat!

Ha nem ilyen kapcsoltban élsz akkor kérlek írd le és csak kulturáltan fogalmazd meg véleményed !



2014. aug. 10. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

*sóhaj*


A másik fél is ugyan olyan ember, mint Te vagy Én, ugyan olyan emberi érzésekkel. Egyedüli buktatót a kultúrális különbségek jelenthetnek, illetve az, hogy hol éltek majd, illetve esetleg a családi háttér.


Akárhol vagy, nem lehet általánosítani, hogy ki mennyire elfogadó. Ott is, itt is vannak, akik elfogadóak és vannak, akik finoman szólva is xenofóbok.


Az unokatestvérem férje horvát, bár azóta kapott magyar állampolgárságot. Megtanult magyarul is jól és hát igazából nem annyira különbözőek Ők sem, hogy ez akkor gond lett volna szerintem, bár erről még sosem kérdeztem őket. De nincs olyan korlát, amit ne lehetne átlépni ilyen tekintetbe, ha mindkét fél elég nyitott és nem köti az ebet a karóhoz.

2014. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem iyenben élek, de persze van véleményem:


1) [link]


2) Gondolom, elsõ számú probléma a nyelv.


3) Másik, aminek megoldása valószínûleg munkaigényes: a kultúra, hagyományok, szokások. Ez viszont pont, hogy talán mûködõképesebbé teheti, mert mindkettõ számára érdekes lehet, a másiké.

2014. aug. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy a kérdés alapján az jutott eszembe, hogy... "mennyire elfogadottak?". KI A FENÉT ÉRDEKEL, HOGY A SZOMSZÉDNAK, NAGYNÉNINEK VAGY ÉPP A KUZINODNAK EZ ELFOGADHATÓ-E?! De komolyan...
2014. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem mondhatni, hogy tudok angolul,de értettem amit a panda mond és nagyon jó !!


Elfogadott- kap támogatást vagy a rokonok is alátesznek az ilyen pároknak. Nem lehet nagy élmény úgy élni, hogy a lépcsőházban mindenki rólatok suttog és kinéz.


Egyébként én is azt mondom, hogy mindenki a szívét kövesse !

2014. aug. 12. 14:48
 5/8 MrPifta ***** válasza:
100%

"KI A FENÉT ÉRDEKEL, HOGY A SZOMSZÉDNAK, NAGYNÉNINEK VAGY ÉPP A KUZINODNAK EZ ELFOGADHATÓ-E?!"


A párom magyar férfi, mégse akarják elfogadni. Engem nem zavar, de ő nagyon fél tőle.

2014. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ismerek egy magyar német házaspárt a gyerekük 19 évesen 4 nyelven beszél :) az a nem semmi
2014. szept. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

piszok mázlista!!!!


Ferde szemmel nézik ha egy magyar feketével házasodik?

Ha cigánnyal?

Kínaival?

2014. szept. 11. 13:42
 8/8 anonim válasza:
75%
Én vegyes házasságból született gyerek vagyok és csak annyit tudok mondani hogyha a két fél (a szüleim )igazán szeretik egymást, akkor semmi sem számít. :)
2014. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!