Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagálom, vagy sokat vár el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagálom, vagy sokat vár el?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk külföldre. A páromnak már van egyetemi végzettsége, nekem még nincs.

Nem beszélem az ország nyelvét, csak A2-es szinten. A párom azt szeretné, ha ezt a tudásomat jövő ilyenkorra felhoznám C1-esre, és jövő szeptemberben már kezdeném is az egyetemet, mert gyorsan elmennek felettem az évek.

Sajnos egyelőre arra nincs keretünk, hogy nyelviskolába járjak, így önerőből az internetről kell megtanulnom folyékonyan. (Meg tőle, mert ő már jól beszél)

Emelett egy másik nyelvet is tanulok, az ő anyanyelvét, hogy ne mindig angolul keljen beszélnünk egymás közt.


Annyira félek, hogy nem fogok egy év alatt tökéletesen beszélni. És hatalmasat csalódik bennem, ha nem jutok be egyetemre.

Jó a nyelvérzékem, de úgy érzem, a lehetetlennel próbálkozom.


2014. aug. 10. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanárral heti 3 órában menne, de magadtól nem ajánlom. Párod ne követelőzzön ilyeneket. Tanuljon meg ő is akkor magyarul egy év alatt magától, netről.
2014. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Melyik országban laktok és milyen nemzetiségű a férjed? Szerintem túlreagálod. Az egyik barátom nagyon nagyon buta de tényleg. Kiment Ausztriába az apjához és két hónap alatt megtanult úgy németül hogy értik mit beszélnek és ő is el tudok motyogni valamit és ha már ennyit tud ilyen rövid idő alatt 1 év múlva mit tudhat? Szerintem ezt te is meg tudod csinálni
2014. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1 év alatt, idegennyelvi környezetben nagyon csúf lenne, ha nem tudnád megtanulni a nyelvet.
2014. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Németországban élünk.

A párom orosz. Az oroszt fél év alatt olyan szinten tudtam csak elsajátítani, hogy tökéletesen értek, írok, olvasok, de hibásan és akcentussal beszélek. A német pedig még nehezebbnek tűnik. (6 évig tanultam suliban, de nagyon gyenge volt az oktatás)

2014. aug. 10. 18:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy tökéletesen értenél oroszul fél év után. Legfeljebb azon a szinten, amit egymás közt beszéltek. B2 max.

Anyanyelvi környezetben menni fog a német. Sima ügy lesz.

2014. aug. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fényember ***** válasza:
a német nem nehéz nyelv (mondja ezt az akinek semmi nyelvérzéke nincs) hogy ott élsz könnyen bele jössz majd hidd el :)
2014. aug. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!