Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek ha ilyen párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha ilyen párkapcsolatban élnétek?

Figyelt kérdés
A párommal több mint egy éve ismerkedtünk meg, azóta már együtt is élünk. Harmonikus a kapcsolatunk, szeretetben élünk és úgy érzem mindketten boldogok vagyunk. A szépséghibája a dolognak csak annyi, hogy a párom még nem vált el. Több éve nem működik a házassága, részben ezért is jött ide Magyarországra munkát vállalni. Ő erdélyi magyar egyébként. Amikor megismertem is tudtam persze, hogy még nős, de gondoltam majd idővel "változtat". Ahogy telnek a hónapok, egyre többször gondolok arra, hogy valami megoldás kell erre a helyzetre. Többször beszéltünk erről,meg is érti csak anyagilag fél ettől a lépéstől. Az otthoni házuk közös, nehéz lenne elosztani, úgy hogy mindenkinek jó legyen. A helyzet legfőképp azért zavar, mert fáj hogy nem vállalhat fel otthon. Nem ismerhetem a szüleit, a fiát. Nem mehetek vele, mikor hazalátogat. Egy kicsi faluból jött és ők másképp élnek, nem olyan szabadon, mint "errefelé" az emberek. Tudom, hogy szeret, ebben sosem kételkedtem, de hosszútávon mégis nehéz megemésztenem, ha ez így marad. Mit tegyek? Mit tennétek? Talán a fia ide jön egyetemre és akkor mi lesz? Nekem kell "bujkálnom"? Millió kérdés a fejemben, amit persze neki is mind elmondtam. Nem tudom, meddig legyek türelemmel. Csak jótanácsot szeretnék vagy tapasztalatot, ha valakinek volt már ilyen helyzettel dolga.
2014. aug. 12. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jó az ilyen "fél-legális" kapcsolat. Hosszútávon nem működik. Saját tapasztalat.
2014. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
anyám 11 éve él így együtt a párjával. a csóka még papíron együtt van a volt feleséggel, de anyámmal él együtt. azt mondja ha anyám hozzá menne elválna, anyám meg azt mondja hogy hülye lenne.. a csávó meg csak lusta a papírt intézni-
2014. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mindegy h papíron mi van, ha a kapcsolat működik...
2014. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is mindegy lenne, hogy mi van papíron, de tisztában vagyok azzal is, ha nős marad nem fog elvinni haza sosem. Érdekes lenne, ha a közös házukba elvinne a feleségéhez. A szülei , a fia, a felesége nem tudják, hogy én létezem. Nem akarom, hogy ez az egész megmérgezze a kapcsoltunkat. Nem szeretném emiatt elhagyni. Nagyon erőszakos vagyok, ha azt mondogatom neki, váljon el? Rosszul érzem ettől magam, nem akarok egy hárpia lenni.
2014. aug. 12. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem erőszakos, sőt korrekt dolog azt kérni, hogyha akar valamit, akkor legalább legyen őszinte.


Bocs, de van egy olyan érzésem, hogy te itt kitartott nő vagy. Lehet nem mondja, mert ha hiteget, lelkesebb vagy.


Azt, hogy mit tegyél, nem tudom, a te érzéseidtől függ. Ha megelégszel a szeretői státusszal, akkor mondd meg neki, hogy attól hogy ez egy másik ország, még ne játszon veled hősromantikust.

Ha meg komolyan gondolja, akkor lessz szíves kitálalni otthon is, és elválni.


Persze egy ilyen ultimátumnak megvan az a veszélye, hogy elveszíted-de akkor legalább vége lesz az átverésnek.

2014. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehetsz türelmes és felveheted a naiv nő szerepet, aki megelégszik azzal ami van, de belülről emészti még ha ki se mondja, vagy lehetsz az a nő aki határozott és rágja a párja fülét, amitől vagy felbátorodik és meglépi, vagy megunja hogy piszkálod. Sajnos ezt az utóbbit látom többször előfordulni.

Mindenesetre itt ő a hunyó, neki kellene itt bármit is tenni, neki kellene már végre elintézni az otthoni dolgokat.

Az a helyzet hogy ő nem a pénztől tart, meg az osztozkodástól, (bár ha így van akkor nagy gubancban lehet a régi asszonnyal, mert ha normálisan váltak volna külön az útjaik akkor normálisan meg is tudnák ezt beszélni), hanem attól hogy mit fognak róla az otthoniak és a fia gondolni, hogy ő továbblépett.

2014. aug. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy szántatok rám időt. Mindegyik válasz hasznos volt, ugyanilyen gondolatok forognak az én fejemben is. Legalább megnyugodtam, hogy "normális" vagyok. Tovább rágom a fülét (őszintén szólva ha magától jutott volna eszébe még jobban esne ), hogy váljon el. Még adok egy kis időt neki, de ha nem tudja miattam, miattunk felvállalni a válást, akkor nem ő az igazi. Kimondanom is fáj, de akkor nem fog működni a kapcsolatunk, bármennyire szeretem. Szeretnék valaki életében az első, az egyetlen, a legfontosabb lenni. Ha nem az övében, akkor talán majd máséban...
2014. aug. 14. 08:38
 8/8 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy nem igazán értettem, miként jött ide a válaszok közé, de nem vagyok kitartott nő!!!!! Egyáltalán nem.

"Kitartott nők: ránézésre jól szituált üzletasszonynak tűnnek, de magas életvitelüket egy-két vagy három férfi teremti meg számukra."

2014. aug. 14. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!