Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szerezzem vissza az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szerezzem vissza az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nem sok önbizalmat kaptam az élettől (ez csak egyes területekre igaz, tehát nem kell azt hinni hogy semmihez sem tudok pozitívan hozzáállni), leginkább ismerkedés és csajozás területén kb 0 ez a szint. Ezidáig nem volt egyetlen barátnőm se, mert féltem közeledni a lányokhoz, amikor meg próbálkoztam akkor kivétel nélkül visszautasítást kaptam. De most végre sikerült összejönni valakivel (bár vele se valami megszokott módon, először csak barátok voltunk, bár ő tetszett nekem szinte a kezdetektől fogva, aztán egyszer csak megkérdezte, hogy nem akarok-e vele járni). Az a gondom, hogy állandóan olyan érzések gyötörnek, hogy nagyon hamar szakítani fog velem, mert saját véleményem szerint nem nézek ki jól, nem vagyok menő (az nem is akarok lenni), nincs stílusom, nem történik velem semmi érdekes, és szerintem nem tudom senkinek sem az érdeklődését felkelteni, mert nincs bennem semmi különös, csak egy egyszerű srác vagyok (aki amúgy kedves, okos, viszonylag érett, kicsit visszahúzódó, és másokra mindig odafigyelő), és úgy érzem hogy nem érzi magát jól velem :c Ő mindig mondja nekem, hogy ezek egyáltalán nem így vannak, és lehetne egy kicsivel több önbizalmam is, meg hogy imád velem lenni. Én nem tudom hogy ő tényleg így gondolja-e vagy csak azért mondja ezt hogy én ne érezzem magam rosszul. Ő azt mondja hogy ő mindig az igazat mondja még ha ezzel meg is bántana valakit aki fontos neki.


Szóval segítsetek! Hogy tudnék több önbizalmat szerezni? Úgy érzem hogy önbizalom nélkül nem fogom tudni megtartani őt és nagyon könnyen el fogom veszíteni :c 17/F, a barátnőm 16/L, és 2,5 hete vagyunk együtt, ha ez fontos



2014. aug. 12. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is fogadd el magad: keress magadban pozitívumokat pl. kezdésnek 5-5 külső és belső tulajdonságot, nézz a tükörbe és vedd észre magadon a szépet pl. egy gyönyörű barna szempár számomra ellenálhatatlan... É s vedd észre nem vagy átlagos, van amiben több vagy annál : okosabb, kedvesebb, empatikusabb... És gondolkodj el azon ha a barátnőd ennyire odavan érted milyen nagyszerű ember lehetsz...

Sok tökéletes alakú sztárnak pl. Sarka Katának xy év edzés, műtét... után még mindig nem tetszik a hibátlan alakjuk, mindig a hibát keresik benne, a szépet is éppúgy meg kellene látni magunkban, mint a negatívumokat! Magunk elfogadása, minden egyes porcikánkat szeretni egy hosszú folyamat, szinte minden embernek ez már problémát okozott, többek között nekem is, de ha odafigyelsz magadra, kellő önismerettel rendelkezel egy idő után megtanulod szeretni magad és akkor rájössz hogy te is egy kivételes teremtmény vagy!

Remélem segítettem!:)

2014. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fényember ***** válasza:
100%

Ezt a tulajdonságodat szerintem próbáld minél előbb levetkőzni!

Mert ha magad miatt nem hagy el (ami miatt szerintem nem is fog(mert akkor miért jött volna össze veled eleve)) akkor a folytonos "te jobbat érdemelsz" "nem vagyok elég jó" "nem értem mit szeretsz bennem" és társai kifogják készíteni, akármennyire is szeret. Mert bocs hogy ezt mondom de kegyetlen rossz az ilyeneket attól az embertől hallani, akit szeretünk, és aki annyira de nem veszi észre (lehet nem is akarja) hogy mennyi szeretetet kap a másik embertől.

Értem én, kegyetlen jó érzés végre hallani azt hogy "de drágám én így fogadlak el" stb. de ebbe egy idő után bele un a másik fél hogy folyton vigasztalgatni kell a másikat, és győzködni hogy EMBER FOGD FEL SZERETLEK!

A kérdésedre válaszolva, kezdj el benne hinni! Kezdj hinni abban hogy neked is ugyan úgy kijár a jó mint másnak, és ne gondolkozz azon hogy most éppen melyik pillanatban fog elhagyni. :)

De tényleg bocs hogy ezt mondom hagyj fel a nyávogással mert egy pasin az nagyon sokat húz le, és végül a barátnőd is megunja majd ha nem bízol meg benne és folyton bizonyságot kérsz arról hogy most mit is érez, főleg ha te mindig tagadod és ráerőszakolod hogy NEM! BIZTOS NEM IMÁDSZ VELEM LENNI!. (minden rossz szándék nélkül írtam ezt!) :)

L

2014. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, ment a zöld kéz :D
2014. aug. 12. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem válassz magadnak olyan elfoglaltságokat, amiket még nem próbáltál ki. Az új célok mindig reményt, a későbbi sikerek pedig önbizalmat adnak neked!

Nagyon tudom neked ajánlani ezt a cikket, hasznos tanácsok vannak ebben is és az oldalon is!

[link]

Sok sikert! :)

2014. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!