Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

A barátommal főiskolai hallgatók vagyunk, 2 éve vagyunk együtt és külön élünk.

A problémám az, hogy a szülei túl engedékenyek, ebből fakadóan lusta, a munka sem éppen a kedvence, kerüli rendesen (éppen azért, mert a szülei megveszik neki a dolgokat). Most áttették fizetősre, az anyukája erre ennyit mondott: "Ne aggódj, megoldjuk." A barátom megígérte, hogy legalább az albit fogja fizetni diákmunkából, de könyörgöm, ha volt is munkalehetősége, mindent kitalált, hogy ne menjen, az anyukája meg ezt beveszi. Az apukájának nem mondják el ezeket a dolgokat. A pénz értékét nem ismeri, mert a szülei megveszik a dolgokat, nem ő gürcöl érte, persze ők sem gazdagok, nem engedhetnek meg maguknak mindent. A szülei nem tudják kifizetni neki a jogsit, persze ő halál sértődött érte, mert kb. 10 éve a tesójának meg kifizették, de akkor még más Világ volt, jobban éltek. Bármit csinál a barátom, soha nem szidja le az anyukája, az apuka előtt meg titkolózás van, nehogy leszidja a fiát, pedig pont ezt kellene neki. Mindig lehord engem mindenféle f*aszfej genyónak a barátom, ezt elmondtam az anyósnak, erre azt reagálta le, hogy én túlreagálom és hogy hisztizek. Apukám néha számít a munkásságára (családban maradjon a pénz, így a barátomnak is van zsebpénze), néha ember kell a melójához, megkérte a barátomat és mondta, hogy folyamatosan számíthat rá, erre lemondta 1 nappal ezelőtt és apa alig talált másik embert... csak azért, mert neki nem volt kedve menni akkor. Erre apa megharagudott, a barátom pedig igazságtalannak tartja és mondta, hogy milyen rossz az apám, mert kevesli a pénzt, amit ad neki... hozzáteszem kajáztatja közben, benzin pénzt nem kér. Most, hogy áttették költségtérítésesre, persze már kellene a munka, de mondtam neki, hogy maximum könyörögje vissza magát. Persze még visszük a popóját programokra és apa fizet dolgokat neki. Erre ez volt a válasza a barátomnak: "Miért könyörögném, amikor még én teszek szívességet az apádnak és keveset ad?" Na amikor ez történt, akkor éppen náluk voltam és erre ez volt az anyukája válasza nagy nyugodtan: "Nyugi fiam, majd talál másik embert, ugye XY? Mondom nem, ez nem így működik... Anyós: Hjaj ne csináljátok már, hát szegénykémnek nincs kedve..." Most is mondtam a barátomnak, hogyha engem áttettek volna fizetősre, első dolga lett volna anyukámnak, hogy kitekeri a nyakam. Nyáron is munkát akartam keresni, mondtam a barátomnak, hogy ő is keressen már... válasza: Ő még fiatal, nem akarja a nyarat ezzel tölteni. Anyuék fogják a fejüket néha, hogy hogy foghattam ki ilyen pasit, akiben semmi tisztelet és gerinc nincs, ráadásul még munkázni sem nagyon akar, sőt, ha én nem segítek neki, már feladta volna a sulit is, de ezt a szülei is mondták nekem... Hiába mondom a szülőknek, hogy a fiukat nem kellene pátyolgatni ennyire, mert pont ezért tohonya, tesze-tosza, mert így állnak hozzá, semmi hatás.... Egész nap játszik, nincs életcélja, már mindenen összekapunk, mert borzasztóan lusta és hatalmas nagy arca lett a semmire... Ha ház körüli munkára fogja az apukája, akkor a barátomnak forog rendesen a szeme és mondja, hogy nem hagyja békén játszani, neki ehhez nincs kedve...

Ilyenkor mi a teendő? Az én szüleim túl kemények vagy az övéi túl engedékenyek (már amiről az apuka tud)?



2014. aug. 13. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan félre lett nevelve, de ezt te is jól tudod. Itt inkább az a kérdés, hogy mégis mit szeretsz benne, mikor ennyire jellemtelen, éretlen és lusta?
2014. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

végigolvastam, szerintem hagyd a fenébe ezt a srácot. sokkal értelmesebbnek, felnőttebbnek tűnsz annál, ahogy a leírásod szerint ő viselkedik.

ha így cserbenhagyta volna apumat, akkor biztos, hogy a mi családunknál elkapálta volna magát ezzel a húzással. mondjuk, már azzal is, hogy így élősködik a szülein és ekkora semmirekellő.

a soraidból nekem úgy tűnik, mintha nem a szerelmedről írnál, hanem mondjuk az elkanászodó öcsédről. biztos, hogy szereted őt? vagy csak istápolni szeretnéd, hátha lesz belőle valami emberforma a végére?


az anyjának szerintem hiába is mondanál bármit arról, hogy változtatni kellene a hozzáállásukon, ő túl elfogult lehet a fiával kapcsolatban. viszont az hülyén venné ki magát, ha az apjához fordulsz, mikor amúgy meg az előle való titkolózás a szokás..

szerintem a te szüleid nem túl kemények, csak normális elvárásaik vannak. őszintén, kinek tetszene egy ilyen vő-jelölt? :D

nálunk ingyen segít a barátom apumnak, ha kell, és ha kölcsön kérjük az autót, akkor hiába mondja neki apukám, hogy nem kell tankolni bele, ő akkor is ugyanannyi üzemanyaggal adja vissza, amennyivel elvittük.. nemhogy még pénzt fogadjon el tőlünk..


remélem, nem bántalak meg azzal, hogy leírtam a véleményem ebben a formában, csak kikívánkozott.


23L

2014. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Engem anyum és apum a keresztre húzott volna ha a suli után nem dolgozok! Akár otthon, akár rendes munka helyen! A feleségem szülei el váltak és elég rossz körülmények között éltek mert az anyukáját le százalékolták, ő meg még tanult! A nővére gyesen volt, az akkori sógorom meg egy alkesz volt! Én 16evesen fel vállaltam hogy el tartom azt a családot! Mostanra külön házban élünk a szülők segítsége nélkül! A szüleim mindenben segítenek amiben tudnak, de anyagilag nem igazán tudnak hiszen nekik sincs miből! De nem is várnám el! Ezt azért mondom el hogy legyen előtted egy kép hogy nagyjából milyen pasi kellene neked! A te pasid az egy tipikus anyuci kedvence akit még harminc évesen is az anyja pesztral majd!
2014. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!