Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek az ellentétek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az ellentétek, miért nem vonzhatják egymást hosszútávon?

Figyelt kérdés
Elég hülyeségnek tartom, hogy hasonló a hasonlóval tud hosszú távon együtt lenni, de én egy olyan valakivel, akivel nagyon hasonlítunk szerintem eléggé megunnám, és nem is vonzódok annyira az olyanokhoz, akik nagyon hasonlítanának rám. Nem tudom, hogy miért okoz olyan nagy gondot az eltérő zenei ízlés, eltérő politikai nézet, eltérő végzettség, másabb stílus, az egyikünk beszédes a másik elég csendes, amikor inkább kiegészíthetjük egymást és nem konfliktusokat generálnánk ezzel. Sokkal izgalmasabb lenne, minthogy mindenbe hasonlítsunk és legbelül nem vágyom arra.
2014. aug. 28. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt nem az eltérő zenei ízlésről van szó általában, hanem arról, amikor az életvitel, életszemlélet, tervek és célok szöges ellentétei egymásnak.
2014. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkább akkor vannak problémák hosszabb távon, ha komolyabb életszemléletbeli, világnézeti különbségek vannak, ellentétes a jövőkép, amit az egyik szeret, ami nagyon fontos a számára, az a másiknak taszító, nevetséges, elviselhetetlen, stb.

Olyasmi, hogy eltérő zenei ízlés, végzettség, stílus, beszédesség nem feltétlenül probléma.

Az olyan ellentétes tulajdonságok pedig, amikkel kiegészítjük, a másikat, amiket nagyra becsülünk a másikban, azok hosszabb távon is vonzóak maradnak.

2014. aug. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vonzhatják, szerintem egyénfüggő a dolog, én tudom magamról, hogy jobban kijövök a hozzám hasonlókkal, te meg tudod, hogy neked ez nem tetszene. Nem arra kell figyelni ki mit mond, hanem a saját gondolataidra, tapasztalataidra.
2014. aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!