Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem támogat a tanulmánya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem támogat a tanulmányaimban a barátom? Néha olyan, mintha azt akarná, hogy hagyjam abba az iskolát.

Figyelt kérdés

Van már egy érettségim, főiskolára szerettem volna menni, csak semmi ötletem nem volt, hogy merre tovább, ezért beiratkoztam ez két éves szakmára. A barátomon láttam érettségi után, hogy már a fősuli ötletem sem tetszik, de most hogy kiment külföldre dolgozni, egyre inkább olyan, mintha utalásokat tenne arra is, hogy hagyjam ott a szakmát. Amikor megtudtam, hogy milyen lesz az oktatási rend, a vizsgakövetelmény és mennyi segítséget kapunk hozzá, elmérgelődtem magam a barátomnak, erre annyit mondott, hogy ha mérges vagyok, mondjam meg nekik, hogy d*gják fel maguknak a bizonyítványt, úgyis mást fogok csinálni szakma után, mert megyek ki hozzá, az ő munkahelyére raktárosnak... De épp a multkor meséltem neki, hogy milyen rosszul esik, amikor egy diplomás villog nekem, hogy sokkal okosabb, mint én, pedig én is meg tudnám csinálni. (bántott, hogy egy munkatársa azt mondta, hogy ő sajnálná ha az ő barátnője ott dolgozna raktárosként egy diplomával..) Úgyhogy lehet, hogy valamikor beiratkoznék egy fősulira vagy egyetemre. Ennek az ötletnek sem örült. Pedig szerintem ha igazán szeret, támogatnia kellene. A pénzt én előteremtem rá, neki csak mellettem kellene állnia..


Miért nem akarja, hogy tovább képezzem magam? Én szeretek tanulni, szeretek minél magasabb eredményeket elérni.. Lehet, hogy az bántja, hogy neki simán egy szakmája van meg és nem tanult tovább? Vagy miért?

3 éve vagyunk együtt, Ő F23 én L20


2014. szept. 1. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért mert nem akarja, hogy te képzettebb legyél nála, mert fél hogy akkor elhagyod. Így viszont, ha te otthagynád a képzést és nem mennél egyetemre, simán kiszolgáltatott lennél neki és ezt ő is tudja.
2014. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem illetek össze, ennyi.
2014. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És úgyis tudja, hogy az egyetem gyakorlatilag a reggeltől estig tartó orrba-szájba k*rásról szól...és irigy, hogy a sok okostojásnak is jut a finom friss husiból, és ő csak magának akar
2014. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nagyon jól tudja, hogy nagyon szeretem, és senkiért sem hagynám el. Meg van levelező szak is fősulin, ahhoz szinte be sem kell járni.. Viszont nem tudnám elviselni, hogy alacsony képzettségű legyek azért, mert ő nem tanult tovább, és neki rosszul esik. Szeretem a maximumot kihozni magamból..
2014. szept. 1. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:

irigy senkiházi

Pont ennyi idősek voltunk mint ti, ugyanezt lejátszottuk, csak nem volt benne külföld, de az akkori pasim egy alantas munkahelyen dolgozott és derogált neki, hogy én főiskolára járok kiemelkedő átlaggal, mondta, hogy a baráti körében ciki vagyok, mert nem "divat" az ilyesmi. Ezen nagyon meglepődtem, mert 3-4 éve voltunk együtt ekkor, nem is lett folytatása, azóta pár év eltelt, meg lehet nézni, hogy melyikünknek van vezető beosztása.

Nem mondom, hogy minden pasira igaz, de sok ilyet hallottam, hogy zavarja, ha a másiknak több végzettsége van. Mostani párom sima bolti eladó, és mégse vetődött fel ilyen jellegű probléma, és ismerem annyira, hogy nem is fog, van ennél jobb dolga is.

2014. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
OKJ szakmával elmennél raktárosnak külföldre?Nehogymár.Raktáros itthon is tudsz lenni...
2014. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tanfolyamra mentem. Ha jól tudom, akkor amit tanulok az jobb, mint az OKJ, mert még rendesen iskolába járok, oda, ahol érettségiztem.
2014. szept. 1. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Keress olyat, aki támogat benne. Én nemtudnám magam elképzelni ilyen pasi mellett.
2014. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Maradj vele vagy szakíts, de ne hagyd, hogy beleszóljon az életedbe és az álmaidba! Ha főiskolára akarsz járni, akkor járj, ne hagyd magad lebeszélni. Idős korodban vagy egy esetleges szakítás után biztos megbánnád, hogy elrontottad miatta az életedet.
2014. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!