Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogosan zavar a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan zavar a dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném a véleményeteket kikérni ebben a tanácstalan helyzetben, amiben vagyok.

Nemrég véget ért egy 3 éves kapcsolatom, én mondtam ki, hogy legyen vége, mert úgy éreztem, túl sok az összezördülés köztünk már egy ideje és nem érzem azt, amit kellene. A barátom ezt nehezen fogadta el, ő még próbálkozni akart, én pedig inkább tovább akartam lépni. Eltelt 3-4 hét, bejelentette, hogy megismerkedett egy lánnyal és megpróbálja vele. Engem ez nagyon megviselt és úgy éreztem, hogy ezt nem akarom és vele akarok lenni. Teljesen kiborított, ha arra gondoltam, hogy mással van, úgy éreztem mellettem a helye és nem akarom elveszíteni. Találkoztunk, elmondtam neki, hogy megbántam mindent, szeretem és helyre akarom hozni vele. Többször találkoztunk, gondolkozott és végül úgy döntött, hogy ad nekünk egy esélyt, hiszen még engem szeret. Újrakezdtük az egészet, sok hibámra rájöttem, amiken azóta is próbálok változtatni. Azonban mostanában teljesen más dolgok miatt van vita köztünk, mint régen. Ő jóban akar maradni azzal a másik lánnyal, sokszor kerülnek egy társaságba (ami elkerülhetetlen és persze engem zavar, de nem tudok és nem is akarok ellene tenni), viszont nem tudom elviselni, hogy facebookon is beszélgetnek, ráadául volt olyan, hogy megkérdeztem a barátomtól van e olyan dolog, amiről beszéltek és tudnom kellene róla. Akkor elmesélte, hogy a szexuális szokásaikat is kitárgyalták, ki mit hogyan szeret, stb. (miközben már velem volt együtt.) Ezek engem nagyon bántanak és féltékeny vagyok, ami régebben soha nem volt rám jellemző. Szerinte ez teljesen természetes dolog, hogy jóban maradtak és ilyenről is beszélgetnek. (hozzáteszem ő régebben nagyon féltékeny típus volt és tudom, hogy ezeket ő soha nem tudta volna elviselni)


Mit gondoltok túl reagálom vagy jogosan akadok ki ilyenen?

Köszönöm előre is a normális válaszokat!



2014. szept. 2. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Miből gondolod, hogy szexről csevegnek? Mi van ha teljesen hétköznapi dolgokról, és feleslegesen spannolod fel magad?
2014. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mert a barátom mesélte el, amikor megkérdeztem, hogy van e olyan, amiről tudnom kellene
2014. szept. 2. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:

A féltékenység egy jó kapcsolatot is tönkretesz, a rosszat meg végképp romba dönti, szóval továbbra se engedj utat neki:)


Szerintem nem is az a legfontosabb, hogy beszél-e vele és ha igen, miről. Az a lényeg, veled milyen a kapcsolata, veled hogy bánik.


Érzed-e, hogy tényleg szeret és veled akar lenni? Esetleg megváltozott-e köztetek a kapcsolat?


Egyszer én is nagyon féltékeny voltam, de igyekeztem reálisan átgondolni, hogy jó-e a kapcsolatunk, és mivel erre határozott igennel feleltem magamnak, legyűrtem a féltékenységem. Évekkel később egy régi csoportképet nézegetve a párom teljesen hétköznapi hangon megkérdezte, emlékszem-e arra a lányra, én mondtam, hogy hogyne emlékeznék, és akkor meséltem el neki, milyen féltékeny voltam:) A párom nagyon meglepődött, és hihetetlenül értékelte, hogy akkor nem éreztettem ezt vele:)


Másfelől viszont ha azt érezem volna, hogy az a lány közénk áll, és emiatt elromlik a kapcsolatunk, akkor biztos nem hagytam volna szó nélkül a dolgot. Bár ha így lett volna, akkor valószínűleg nem lett volna más kiút, mint szakítani...

2014. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érezhetően más lett a kapcsolatunk, mióta újrakezdtük, jó és rossz értelemben is. Ő részéről még az a baj, hogy nem gyógyultak be azok a sebek, amiket a szakítás okozott neki és fél újra annyira szeretni, mint előtte, nem akar annyira kiszolgáltatottá válni, mint akkor, ehhez idő kell neki, ezt mondja is. Viszont emiatt érzem, hogy nem vagyok neki olyan fontos, mint régen. Mondtam neki is, hogy később se tetszene, ha jóban maradnának a másik lánnyal, viszont el tudnám viselni. Azonban jelenleg, amikor még a mi kapcsolatunk is ennyire bizonytalan lábakon áll, hiszen nagyon sok sérelem van mögöttünk mindkettőnk részéről és sok sebnek kell gyógyulnia, most még nem akarok ezen is agyalni, hogy vele miről meg hogyan beszélget. És ezt el is mondtam már neki sokszor, de mindig megkapom, hogy ne féltékenykedjek meg hogy az a másik lány nem ezt érdemli, meg jóba akar lenni vele..
2014. szept. 2. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is kitárgyaltam már a szexuális szokásaim barátokkal, van olyan haverom aki az egész női ismerősi körén végigment de mindkettőnknek normális kapcsolata volt. Mégis azt mondom ez normális tőled, már tudod milyen elveszíteni és nem akarod mégegyszer, de ne tiltsd el a lánytól, te se örülnél ha mondjuk exeddel jóban maradnátok a pasid meg közölné hogy zavarja hogy ti beszélgettek.
2014. szept. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Olyan nincs, hogy valaki "fél" szeretni. Vagy szeret, és ebben megvan a kockázat, hogy fájdalmat okoznak neki, vagy nem szeret...


De a jelenlegi helyzetetekben érthető, hogy a párodnak még fáj, hogy szakítottál vele, és talán egy kicsit zavarodott is, hogy aztán meg mégis meggondoltad magad...


Én a helyedben adnék neki (magatoknak) egy kis időt (úgy 2-3 hónapot). Ha ez alatt az idő alatt sem áll vissza a bizalmatok egymás iránt, és ezután is azt érzed, hogy nem vagy fontos neki, akkor lépj tovább.


Ennek a lánynak a jelenlétébe viszont már bele kellene törődnöd. Fogadd el, különben biztos elveszíted a párod, mert azt fogja érezni, hogy nem bízol benne, és korlátozni akarod, és ezt senki sem szereti... Ne agyalj rajta, hogy miről beszélgetnek. Az ő dolguk.


Viszont ha pár hónap után is azt érzed, hogy a párod nem becsül, esetleg kihasznál, vagy kettős játékot játszik, akkor lépj tovább!

2014. szept. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Tipikus nő!

Az kell neki,akit nem kaphat meg.

Bezzeg,ha csörtetett volna utánad az exed,akkor még talán föl is jelentetted volna zaklatásért. Most meg azon somfondírozol,hogyan varázsolhatnád őt vissza a régi hangulattal együtt.

A csávó jól lépett a "sakkpartyban",és rögtön keresett magának valakit,ez persze fölébresztette a féltékenységedet,ami erősebb volt,mint a daccod,ezért visszahívtad.

Amennyiben újra visszakapod őt,a régi boldogsággal együtt,egy idő után megint elkezd majd motoszkálni benned valami,hogy nem jó ez így,vagy mit tudom én...És akkor újra azon fogod törni a kis fejecskédet,hogy rossz húzás volt.


Olyan vagy mint a cseresznyefa:

Tavasszal virágzik,nyáron meg lehet enni,ősszel szétmegy,télen meg csak egy darab fa.

2014. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hehe:)

Tudtam,hogy tetszeni fog!

(:-)))

2014. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!