Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

Egy éve kezdtem az egyetemet. Tudni kell rólam, hogy nem vagyok egy könnyen barátozó személy, senkivel nem barátkoztam különösebben össze, mert kicsit más világban járok mint a legtöbb csoporttársam. Van viszont egy srác akivel néha jókat beszélgettünk, de szigorúan csak a suliról, általános dolgokról, neten, telefonon, vagy személyesen. Van egy párom, akivel évek óta együtt vagyunk, és most arra kér, hogy szakitsam meg ezzel a személlyel a kapcsolatot. Neki nincsenek barátai, most meg azzal "fenyeget", hogy keres egy jó csajt aztán majd "barátkozik" vele. Nagyon felhúzott ezzel a tegnap, hisz én mindenben őszinte voltam vele az elejétől, azért hogy a féltékenykedést elkerüljem. Egyáltalán nem az esetem a srác, ezért nem is néztem soha férfiként rá, olyan kb mint egy rokon.

A barátom dolgozik, vele hiába próbálok beszélni vizsgákról stb, mert nem volt benne, nem érti, és nem is igazán érdekli.

Ezen kivül rendben van( vagy csak volt?) a kapcsolatunk, nagyon szeretem, de most kicsit úgy érzem magam, mint akinek letörték a szárnyait. Ha lánccal próbálnak visszatartani, akkor én már nem biztos hogy maradni akarok...

Mit tennétek?


2014. szept. 3. 07:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Meg is érteném, hogy tart az esetleges konkurenciától, de én teljesen úgy viselkedem vele mint évekkel ezelőtt, lesem minden kivánságát, hozzábújok, stb. De az a hűvösség amit pár napja kapok...
2014. szept. 3. 07:21
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Tudom nem ez a gyakori, de nekem ez a "csak általános dolgokról beszélgetünk, nem is nézek rá férfiként" fiú lett a férjem, az akkori barátom, aki ugyanilyen féltékenykedő volt pedig az exem :D Nem ezért szakítottunk, csak utólag vicces belegondolni, hogy ezeket a sorokat mintha én írtam volna pár évvel ezelőtt :)

A barátodnak mond meg, hogy mert neki nincsenek barátai, nincs joga korlátozni téged ebben! A féltékenykedésével csak pont, hogy felheccel. Most még fiatal vagy, szóval nem kell lekötni magad egy rossz kapcsolatban!

2014. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
A srácnak van barátnője? Esetleg elmehetnétek 4-esben valahova, hogy lássa a barátod, hogy nincs miért aggódnia.
2014. szept. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Épp az a gond, hogy jó a kapcsolatunk, fölösleges láncra verni és úgy benne tartani. Ez nekem megalázó.
2014. szept. 3. 07:37
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs barátnője, szerintem egyelőre nem is gondolkodik komoly kapcsolatban.
2014. szept. 3. 07:38
 6/14 anonim ***** válasza:
Jogosnak nem jogos, de teljesen mindegy, ha o igy akarja, akkor nem számít, hogy mindenki mas szerint hülyeség. Ket lehetoseged van: vagy azt csinálod, amit o akar, vagy szakitasz.
2014. szept. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Nyilván tudja a párod, hogy férfi-női barátság nem létezik, ha neked nincsenek is hátsó szándékaid, azért a srácnak még jó eséllyel vannak. Egyébként a "csak barátok vagyunk" dolog akkor szokott megváltozni, amikor az ember összeveszik a párjával és akkor a másik pasi már ott is terem hogy megvigasztaljon... ősi taktika.

Hogy mindezek ellenére van -e joga a párodnak ilyet kérni? Nem, ez olyan dolog amit az embernek le kell nyelnie. A kijelentését viszont érdemes komolyan venni, miszerint majd beszerez valami nőt "barátnak". Aki ennyire túlreagál valamit, az hajlamos azt vizionálni hogy te voltaképpen megcsalod ezzel a sráccal, és így neki is joga van mással kavarni.

2014. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Épp ez a pozitiv az egészben. Néhány napja összevesztem valamin a párommal, kiabált velem egy hülyeség miatt. Persze elmondtam a srácnak, valakinek muszáj volt. Csak meghallgatott, és mondta, hogy biztos rossz napja volt, nehogy emiatt majd egész nap duzzogjak szegénynek. Nem látok itt semmiféle taktikát. Én sem hiszek a férfi-női barátságban egy bizonyos ponton túl.
2014. szept. 3. 07:56
 9/14 anonim ***** válasza:
szerintem nem jogos a kérése. Ha neki nincs akkor már neked se legyenek barátaid?? Ki akar sajátítani a barátod ne hagyd.
2014. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Engem nagyon zavarna, ha egy másik férfinak beszélnél a mi intim problémáinkról. Előfordult már a saját kapcsolatomban is és elég szar érzés hogy egy idegen férfival csámcsognak azon, ami csak ránk tartozna. Hogy a férfi nem akar tőle semmit azt vagy elhiszem vagy nem. Te azt írtad hogy a sulis és általános dolgokról beszélgettek csak, ehhez képest a magánélet kitárgyalása komolyabb dolog, és én sem tűrném.
2014. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!