Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ítélitek el a nőcsábászo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélitek el a nőcsábászokat?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy csak olyan emberek válaszait várom a topikba, akik végigolvassák azt, amit lentebb írni fogok. Köszönöm előre is a megértést.


Tisztelt Kommentelők!


Észrevettem a fórumon azt, hogy azokat a férfiakat, akik gond nélkül ismerkednek a nőkkel (akár egyszerre többel is) - a köznyelvben "nőcsábászok" - rendszerint negatív szerepben vannak feltüntetve, míg a kenyérre kenhető, csendes, vizet nem zavaró emberek, akik még 20-on túl is rendkívül kevés tapasztalattal rendelkeznek a hölgyeket illetően, pozitív példaként vannak az emberek előtt.


Had meséljek magamról:


Egy 25 éves férfi vagyok. A nőkkel könnyebben tudok ismerkedni. Nem okoz gondot odamenni egy nyilvános helyen egy idegen nőhöz, és beszélgetni vele, és az sem, hogy elkérjem az elérhetőségét. Az internetes ismerkedést értelmetlen dolognak tartom, amikor nincs más dolgom, viccből szoktam csajokkal beszélgetni, de elviccelem az egészet.


Persze nem volt mindig ez így! A tizenéves korom úgy telt el, hogy tipikus "kedves fiú" voltam. Amíg mások lányokkal jártak, és meséltek az élményeikről, én nem sokat tudtam mondani. Ami randi összejött nekem, annak a többsége sikertelen volt. Emlékszem, az első barátnőm is 1,5 hét után elhagyott. Az, hogy egy idegen nőt meg tudjak szólítani, lehetetlen dolognak tűnt előttem. Így szomorúan figyeltem a csinos lányokat, és de nem volt bátorságom megszólítani őket. Azonban megváltoztam. Időt szenteltem arra, hogy kutassam a női nemet. Több írást/könyvet is elolvastam ebben a témakörben, és elkezdtem fejlődni. Ma már ott tartok, amint fentebb említettem, hogy tudok ismerkedni a lányokkal, gond nélkül megszólítom őket. Egy nap több elérhetőséget is be tudok szerezni olyan nőktől, akikkel csak néhány percet beszélgetek és - képzeljétek, lett egy komoly kapcsolatom is, vele jelenleg már az esküvő is szóba került.


Tehát akkor: Amikor "kedves fiú" voltam, a lányok gyakorlatilag észre sem vettek. Amióta megembereltem magam, sikerem lett a nőknél. Miért elítélendő akkor, ha valaki azt az életmódot akarja folytatni, hogy flörtölget a lányokkal, és saját maga VÁLASZTJA ki azt, akivel majd együtt akar lenni.


Miért is baj ez? Vagy csak az irigység beszél egyes férfiakból, a nőkből pedig a büszkeség?


2014. szept. 3. 13:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
"Vagy csak az irigység beszél egyes férfiakból, a nőkből pedig a büszkeség?" Többnyire igen.
2014. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Akkor talán jól tippeltem...
2014. szept. 3. 13:15
 3/22 anonim ***** válasza:
Az ismerkedés nem bűn, sőt jól is teszed. Minél többet ismerkedsz, flörtölsz, annál nagyobb az esélyed, hogy rátalálsz a párodra. Ezzel nincsen gond. Azokkal a nőcsábászokkal van a gond, akik beetetik a lányokat, lehazudják nekik a csillagokat majd egyszer meghúzzák őket és dobják.
2014. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

@13:18


Ebben igazad van. Ezt a tudományt valóban lehet rossz célra is használni. Vannak olyanok, akiknek az a céljuk, hogy minél több nőt lefektessenek, és aztán viszlát.


De mintha már az is bűn lenne, ha valakinek több lány telefonszáma is bent van a telefonkönyvében. Ezért tettem fel a kérdést.

2014. szept. 3. 13:22
 5/22 anonim ***** válasza:
Ismerkedéssel nincs gond. Az undorító az, amikor a "nőcsábász" a minél naívabb, minél fiatalabb csajokat hülyíti, párszor meghúzza és dobja. Ez egyrészt erkölcsi értelemben is megkérdőjelezhető, másrészt pedig aki egy felnőtt, intelligens nővel nem találja meg a közös hangot, maga sem egy iqbajnok.
2014. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én azt vettem észre, hogy azok a férfiak, akik csak szexelni akarnak a nőkkel, nem igen értenek a nőkhöz. Ha valaki elmegy egy diszkóba, szinte törvényszerű, hogy valakivel le fognak feküdni, hiszen ott elég sok erkölcstelen nő van. Ehhez nem kell különösebb műveltség.
2014. szept. 3. 13:28
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod, én nőként is sokkal jobban értékelem, ha valaki személyesen jön oda hozzám és próbál ismerkedni.

Szeretem és szerintem úgy a nők nagy része is azokat a férfiakat, akik tudják mit akarnak, nem ijednek meg a nőktől, és van egészséges önbizalmuk, hiszen nem harapunk, nyilván a csalódás benne van a pakliban, de ez fordítva is igaz.

Igen, ahogy előttem is írták, ezt lehet gerinctelenül is csinálni, amikor ezt már nem csak szimpla ismerkedési céllal teszi egy férfi, hanem előre eltervezve azzal a szándékkal, hogy megdöntse a nőt, majd dobja.

Maradj ilyen, és örülök, hogy hallani ilyet is amikor egy fiatalembernek sikerül "kedves fiúból" igazi férfivá válnia :)

2014. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nos először is vannak "férficsábász" lányok is, akik egyszerűen szeretnek szexelni. Ettől még nem erkölcstelenebbek mint a nőcsábász férfiak :)


És igen, lehet gerinctelenül. Szerelmet, és kapcsolatot hazudva. Én mindig azt mondom, hogy mindent lehet, tényleg mindent, de csak korrekten. Kapcsolaton beül, és kívül is.

Ha a lánynak világos, hogy egy szexről van szó, és benne van, akkor rendben, nincsen ezzel gond. A gond akkor van ha kapcsolatot, szerelmi vágyat keltenek benne, és "dobják". Az nagyon aljas.

Szóval mindegy mi a felállás, de egyik fél se legyen átverve. A tiszta játékkal nincsen gond.

2014. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én nőként azt mondom, bármilyen könyv marhaság. Általános tapasztalatokat leírva segíthet, de minden nő más, mindenkihez odamehetsz ugyanúgy, vannak általános reakciók persze, de a folytatás.. 3 lehetőség van: a nő kapcsolatot keres, a nő szexet akar, a nő a kapcsolati körét akarja bővíteni. A "tudomány" az, hogy rájöjj, melyiket akarja, és vedd a jeleket, mennyire jössz be neki.

Sok az "erkölcstelen" lány, de erre azt mondom, miért ne akarhatna valaki csak szexet? Ha pasi nőzik naponta, ő a nagymenő (vagy csak képtelen bárkit kielégíteni, és otthagyják, találkoztam már ilyen csávóval, röhejes volt, feküdt, mint egy darab fa, de minden nap másik hölggyel tündökölt), ha meg nő akarja ugyanezt, akkor ribizli.

Az elmúlt 25 év alapján azt mondom, engem sosem hagytak ott szex után (legfeljebb én léptem le), miért? Persze, változik a világ, de szerintem az ember érzi, kitapasztalja a másikon, mire van vele esélye. Ha jó, belemegy, ha nem, akkor kihagyja.

A flörtölgetéssel semmi baj, a siránkozó pasikkal van gond. Magabiztosság, normális duma - fél siker, kinézet, ápoltság, venni a jeleket - a siker másik fele. Onnan kezdve a személyes kontakt, a szikra győz, hogyan működik a kémia, a beszélgetések, stb.

Én például megfigyeltem, sosem éreztem jól magam olyan ember társaságában, akinek nem tetszik a keze:D Szóval van sok ilyen kis apróság is, ami döntő, úgyhogy próbálkozni kell, bátran, de pontosan tudva, mit akarsz.

Mindig többre becsültem, ha valaki ismerkedés elmélyülésénél elmondta, mit keres, volt, hogy csak szexre kellettem volna, de akkor épp komolyat kerestem, megbeszéltük, és nagyon jó barátság lett belőle, konfliktus nélkül.

"Miért is baj ez? Vagy csak az irigység beszél egyes férfiakból, a nőkből pedig a büszkeség?"

Igen, a férfiakból az irigység, de a női büszkeséget megtoldom azzal, hogy nekem sosem kellett nőről-nőre repkedő, egyrészt, általában unalmas figurák, másrészt, kösz, de semmit nem akartam elkapni. Volt ilyenem is, szigórúan dupla védekezéssel, csak szexelni akartam vele, és baromira leesett az álla, amikor otthagytam szex után, rohant is utánam, mert nem értette, miért nem tapadok rá:)

Lényegében azt mondom, magabiztosan kell közeledni, ismerve a korlátainkat, és lazán, nyugodtan beszélni, a másik jeleiből pedig érezhető, mire van esély, vagy ha nincs, akkor azt.

2014. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

@13:41


Nagyon szépen köszönöm, jólesett, amit írtál ^^

2014. szept. 3. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!