Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A megcsalás belefér egyszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalás belefér egyszer egy párkapcsolatba?

Figyelt kérdés

Tegnap este két fiú ismerősömmel beszélgettem. Nekik van barátnőjük nekem pasim. Az egyik fiú már elszeretné jegyezni a barátnőjét.

Felmerültek témák válásról, szerelemről, megcsalásról stb. és ők azt vallják hogy inkább csalják meg majd a párjukat egyszer mint teljesen tönkremenjen a kapcsolat a kiüresedés miatt. Én nem vagyok ugyanezen a véleményen de érdekelne mit gondolnak mások. Szerintetek tényleg belefér egyszer?

Amúgy 25-28 évesek vagyunk


2014. szept. 8. 09:02
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
kiröhögtek a fiúk engem hogy naív vagyok
2014. szept. 8. 09:04
 2/25 anonim ***** válasza:
Nem fer bele. A menyasszonyom dobna engem es n ot, ha egyikunk hutlen lenne. Inkabb beszelje meg a parjaval, de ne csalja meg. Ha valami teljesen elromlott, inkabb hagyja el.
2014. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Dehogy fér bele! Örülj h csk a haverjaid.. ha tényleg szeretsz vkit, nem csalod meg. Az én haverjaim is az exeikkel olyanok voltak, amilyenek, de az már régen volt, most más nőjük van, akiket nemhogy nem csalnának meg, hanem annyira bepapucsosodtak, h már engem se keresnek fel beszélgetni, iszogatni... :(
2014. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Először is......a fiú ismerőseid se tudják, hogy miről beszélnek, ugyanis 1 félrelépés nem fogja megmenteni a kiüresedett kapcsolatukat ha egyszer odaérnek majd, inkább az ellen kell tenni, hogy ne laposodjanak el a dolgok és nem azon kellene gondolkodni, hogy ha majd szar lesz akkor megcsalom a másikat és azzal helyreállnak otthon a dolgok....ekkora bődületes hülyeséget se hallottam még.

A kérdésedre válaszolva, nekem nem fér bele a megcsalás egy kapcsolatba, ha valakit szeretek akkor vele vagyok és egymáséi vagyunk, semmi szükség arra hogy félrelépjen én igyekszek megadni neki mindent ahogy ő is nekem. Ha gondok vannak akkor le kell ülni megbeszélni és együtt eldönteni, hogy menthető-e a kapcsolat és ha igen milyen módon, vagy ha nem akkor szét kell válni hogy tisztességesen véget érjen a kapcsolat és új lappal nyisson mindkettő egy akkor már szabad harmadik felé.

És végül, a megcsalást szerintem semmilyen körülmény nem magyarázza, ez egy választási lehetőség, nem kényszer, az ember saját felelősségteljes döntése, hogy megcsalja-e a párját vagy sem, lehet utólag bármivel magyarázni, de ezt a csaló csak a saját lelki békéjének megnyugtatására teszi általában.

2014. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
30 év felett a férfiak 99%-nak belefér, nőknél nem tudom mi ez az arányszám...
2014. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ahol felmerül az igény akár az egyszeri megcsalásra is, ott már haldoklik a kapcsolat.


Attól, hogy egyszer félrelép, nem fog megtelni a kapcsolatuk tartalommal, maximum lelkiismeret furdalással (aki olyan) és a másik fél lelke bizalmatlansággal és fájdalommal (ha kibukik a dolog).


Meg aki egyszer megteszi, az megteszi többször is, hiszen alapvető problémák vannak a kapcsolatban, és az a félrelépéstől nem fog javulni...

2014. szept. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nem!
2014. szept. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nekem nem fér bele, soha nem csaltam meg senkit és nem is fogok, engem sem csaltak még meg. Megmondtam a barátnőmnek ha megcsal, nem kell magyarázkodni, nem kell bocsánatot kérni, csak szedje a cuccát és mehet a francba.

Szerintem gerinctelen dolog megcsalni a másikat, ha valamelyik fél nem bír magával, akkor előtte szakítson.

25/F

2014. szept. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%

Ez pár, és ember függő!!!

NINCSEN olyan modell, vagy álláspont ami mindenkinek jó lesz! Ezért nagyon ostoba dolog azt mondani, hogy igen ez megoldás lesz, és az is szarvashiba ha kötjük az ebet a karóhoz, hogy "márpedig soha és punktum". Mindkettőre nagyon sok házasság ráment már!

A szexuális unalom, és férfi/női énkép vesztés az egyik legalattomosabb méreg ami párokat sújthat. Mert észrevétlenül érlelődik lassan veszti el az ember ezt az énképét, és egyszer csak "felrobban", és így jelennek meg a szeretők.


És főleg: teljesen másképp gondolkodik egy ember 20 évesen, 30 évesen, 40... n... évesen, és megint másképp 3-5 év kapcsolatban, 10+ év után, vagy 20-25 év után.


A tapasztalás az, hogy sokaknál ez működö megoldás, hogy olykor beficcen egy kaland, és megint sokaknál azonnal kinyírja a kapcsolatot!


Ez tipikusan az a kérdéskör amit a párok NEM beszélnek meg, mert senki sem mondja el nekik, hogy KELL erről beszélni, pláne akkor ha az egyiknek már van vágya egy kalandra! Erről célszerű a kapcsolat elején beszélni, és lehetőleg átrágni, mert 5-10+ idő után igencsak nehéz beszélgetés várnak rájuk. Akik ebbe kerülnek elenyésző mértékben beszélnek, inkább titokban elintézik (lásd a srácok is ezt tervezik)

Ez az ideális eset. Megbeszélik, belefér/nem fér bele és már az elején tisztázva.


Racionálisan tekintve: vagy egy házaspár. Hát, kocsi, gyerek, minden megvan. De már kezdi őket felőrölni ez az egész. Melyik a jobb? Egy soha ki nem derülő félrelépés, vagy tönkrement házasság, válás, gyerek elhelyezési cécó, vagyon megosztás, láthatásról vita, gyerektartásól vita, pereskedés, stb...

Ezért kell beszélni erről minél hamarabb mert egy felépített élet megy a levesbe, a játék nem babra megy.


Én is azt mondom, hogy inkább egy légyott mint minden menjen a levesbe.

DE

Ennek nem ez az ideális megoldása! Az ideális megoldás az, ha erről két értelmes fél már tudott beszélni, és kiegyeztek valamiben, kvázi: belefér. Akkor nincsen sunyítás, hazudozás, szerető, stb...


És pontosan ezért mondom azt is mindenkinek, hogy aki szerint ez működik az olyan párt ne is válasszon aki szerint nem. Mert idővel rá fognak menni, és két három életbe és egzisztenciába kerül egy ilyen! Szóval nem hül*eségből mondom, hogy aki már érti ez mit jelent az ne kezdjen kapcsolatot olyan nővel aki szerint ez nem fér bele, mert sírás lesz a vége, ha nem is 4-5 akkor 10+ év múlva.


Ez tipikusan az a tanácsom amiért én vagyok az aljas, de 15 év múlva nagyon meg fogja köszönni aki megfogadja!

2014. szept. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%
Az a baj a mai emberekkel, hogy ha valami nem tetszik a másikban, ami apróság, tehát ki lehetne javítani, akkor már egyből szakítás. Szóval ha náluk otthon kiég egy égő a házban, akkor másik házba költöznek? Nem, csak kicserélnek egy izzót.
2014. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!