Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak? Mit csinálnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Mit csinálnátok a helyemben, ha a párotok kezd rászokni (akaratból) a dohányzásra?

Figyelt kérdés

Elkezdett cigizni, egyik napról a másikra. Első nap egyből elszívott 10 szállal. Nem esett jól neki túlzottan, így másnap visszavett 5-re, de folytatja.

Semmi előzménye nem volt, elvolt barátokkal picit iszogatni vacsorázni, ott cigizett és azóta kitalálta, hogy cigizik és kész. Azt mondja, hogy ez jó neki és kész.

Valójában az orvosa is tiltja tőle, és egyáltalán nem szabadna dohányoznia, én is utálom hogy dohányzik, nekem a dohányzás nagyon ellenszenves, és nem nézem jó szemmel.

Csak veszekedünk emiatt, és nagyon zavar, nem tudok hatni rá, nem hallgat rám, és nem is érdekli, hogy mindenki, minden barátja és ismerőse mondja neki, hogy ez nagyon nem jó, nem vall rá, nem illik hozzá, sosem csinálta, nem tini már, meg nincs is rá szüksége, az egésznek semmi értelme, korábban sem cigizett, utálta stb. és már huszonéves, nem kislány, nem társaság kedvéért, vagy poénból, vagy menőségből csinálja, értelmét nem látom,... :(


Ti mit kezdenétek ezzel, hogy beszélnétek le róla, vagy mit javasolnátok? Nem maradhat így, nem folytathatja ezt, sem neki, sem a környezetének nem jó, és az egészségügyi állapota sem engedné ezt meg, nagyon nem tesz jót neki. :(


Köszi a válaszokat!



2014. szept. 12. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha hülye hajrá, de pénzkidobás...
2014. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A pénz a legkevesebb, ha ugyanennyit költene pluszban kajára, vagy mit tudom én elszórná ruhára, vagy hülyeségekre, még az sem zavarna úgy mint ez, mert ezzel árt magának. :(
2014. szept. 12. 10:51
 3/12 anonim ***** válasza:
mondd meg neki, ha ő szív, akkor te nem szívsz :)
2014. szept. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolga.Én elmondanám neki a véleményem,hogy ezzel csak tönkreteszi magát.Büdös,drága és még egészségtelen is.De ő dönti el,hogy mit akar.
2014. szept. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Lehet hogy így akarja támogatni a nemzeti dohánymutyit. Biztos hogy nem politikai agymosáson vett részt aznap este??
2014. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet ennek lelki oka! Az én barátom hatalmas nagy dohányos volt, 1 évünk után leszokott róla, miattam! Szerintem beszéljétek át, hogy mi baj lehet! A barátom még társaságban sem gyújt rá, pedig szinte kivétel nélkül minden haverja cigizik!
2014. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy füst, meg büdös, meg ilyenek még hagyján, elviselem, mert szeretem, de azt, hogy ezzel árt magának, és amúgy is voltak gondok az egészségével, és ennek ellenére csinálja nem hogy örülne, hogy most nincs semmi baja, ez zavar jobban, féltem mert szeretem, és okkal féltem, neki ezt szigorúan tilos lenne! :(
2014. szept. 12. 11:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nemdohányzó partnerrel akarsz együtt lenni, akkor vagy neki kell váltani és letenni a cigit, vagy neked kell partnert váltani. Ezt nyugodtan megmondhatod neki, elhiszem, hogy nem akarod egy életen át szagolni.
2014. szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én sem akartam soha szagolni, eleinte elfogadtam, de állandóan itthon is mennem kellett ki vele sokszor, óránként, dolgom lett volna, le kellett szaladnom neki cigiért meg a cigi nagyon befolyásolja egy ember életét, mert ideges is, ha nem jut hozzá! Az én barátom amikor még cigizett 1 napig nem szívott, de akkor szabály szerűen agresszív volt! Amikor letette, pár hónapig én voltam mindenért a hibás, de tudtam, hogy csak átmeneti és rendbe fog jönni! Így is lett :) Én sem akartam egy bűzbombával élni, de akár hiszitek, akár nem, egy dohányost aligha befolyásol a saját betegsége! Én tüdőgyulladással bent feküdtem egy tüdőgondozóba és tüdőrákos emberek vagy szimpla betegek is kijártak cigizni! Ha a barátom is beteg volt, nem érdekelte! Sokak letojják ezt, ez nem befolyásolja őket, csak ritkán! Anya akkor tette le a cigit, amikor velem terhes lett, nagyapám pedig akkor, amikor megszülettem, nehogy miatta legyen bajom és ne zavarjon a füst még pici babaként! Ez szimpla szeretet, hogy ha nem is magad miatt, akkor a másikat szereted-e annyira, hogy leteszi-e a cigit és nem úgy fogja fel, hogy neki ez jár, mert jó stresszlevezető! Mi is tudunk élni cigi nélkül, akkor ők is! :)
2014. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha én igazán szeretném a párom, akkor a kedvéért inkább leszoknék róla, ha mondjuk, dohányoznék. Amit leírtál, az az ellenkezőjét jelenti, sajnos.
2014. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!