Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme így folytatni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme így folytatni a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Nagyon friss az egész, néhány hónapos, de az utóbbi 1 hónapban napi szinten együtt vagyunk, együtt alszunk, stb...

Viszont így ugye kezdenek kiütközni a különbségek. Ő mindig mondta, hogy mi ketten tűz és víz vagyunk.

Nagyon sokat kell alakulnunk egymáshoz, és szerinte neki nagyon sokat kell terelgetnie engem. Nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe, hogy jaj, vajon mit csináltam ma rosszul, mit fog szóvá tenni....

Az előző kapcsolataimban valahogy sokkal gördülékenyebben ment minden, mindenféle erőlködés nélkül összeszoktunk, teljesen más volt minden. Néha megijedek, hogy van-e értelme ennek így. Hogy ennyire dolgozni kell, hogy megfeleljek az elvárásainak.

Nyilván tudom, hogy egy kapcsolatban dolgozni kell a másikért, egymásért.

Kicsit tanácstalan vagyok.

Szerintetek?


2014. szept. 14. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy jön le, hogy a párod egyáltalán nem hajlandó alkalmazkodni, viszont ha te valamit nem úgy csinálsz, ahogy ő azt elvárja, akkor jön a konfliktus. Te is tudod, hogy egy normális kapcsolat nem így működik, nem kell teljesen megalázkodnod és kifordulnod önmagadból, ha ő egyáltalán nem hajlandó változni a kedvedért, de elvárja fordítva... Én hagynám ezt az embert a helyedben.
2014. szept. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt hasonló kapcsolatom. sosem lesz vége a basztatásnak. az alakítgatnia/terelgetnie kell téged és az összecsiszolódás között hatalmas különbség van. szerintem.
2014. szept. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 4 éves kapcsolatban vagyok, ami jelenleg életre szólónak tűnik, de persze illúziókat ne kergessünk: a lényeg: Minden tökéletes.


Viszont ez sok munkába került. Nagyon, nagyon szeretjük egymást, s kb egy évnél kellett megküzdenünk mindenféle nevelésünk különbségeiből adódó nézeteltéréssel... Sok vita volt, szenvedélyes veszekedések, amelyeket meg tudtunk oldani, meg tudtunk beszélni, így minket speciel közelebb hoztak, és meghitt, nyugodt, szoros kapcsolatunk lett.


Mindenkinél másképp működik ez.

Írj kérlek néhány példát, mik a gondok? És mennyi idősek vagytok?


23/N

2014. szept. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mi is nagyon szeretjük egymást, ezt érzem is rajta, és én is szeretem őt, mert egyébként jó vele, nagyon sok gyengédséget, szeretetet kapok tőle.

Szinte naponta, 2 naponta van ilyen nagyobb beszélgetésünk, kisebb veszekedés. Eleve az öltözködési stílusom nem jön be neki, szeretek nőiesen öltözködni, ez nem azt jelenti, hogy kirakok mindent, de nem magasan záródó ruhákban járok, ez szerinte k*rvás.

Kicsit temperamentumosabb is vagyok, időnként meglódul a hangom, pl. ha mesélek valamit és beleélem magam, és kicsit hangosabban beszélek. Ezt sem szereti annyira.

Alapból elég nyitott ember vagyok, akiket kedvelek, azokat szeretem megérinteni, szeretek velük poénkodni, nagyokat nevetni. Nyilván nem simogatom a másikat, meg nem teszek félreérthető megjegyzéseket, és ez ugyan úgy van nőkkel is férfiakkal is, de szerinte ezek a dolgok félreérthetőek, és ezek neki nem tetszenek. És lehet, hogy nem szól érte, de ő ezeket így gyűjti magába, és ne csodálkozzak, ha egyszer lelép mellőlem. Ezt mondta.

Persze ő is ugyanúgy "bekóstolja" a nő nemű munkatársait, meg vannak ilyen kétértelmű poénkodások. Szóvá tettem már én is neki, de szerinte én is ezt csinálom...


Én 25 éves vagyok, ő 28.

2014. szept. 14. 16:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A büdös életben nem engedném egy pasinak sem,hogy beleszóljon abba,hogy milyen ruhákat hordok és milyen hangerővel beszélek (gondolom egyik esetben sem vagy szélsőséges). Szerintem ez a fiú nem igazán szeret téged csak szeretne egy "tökéletes" barátnőt és próbál átalakítani téged.Ha valakit szeretünk elfogadjuk olyannak amilyen.Ilyen piszlicsáré dolgokban ,hogy milyen hangerővel beszélsz....ha ezt nem fogadja el mi lesz a későbbiekben?
2014. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most éppen azon vágta be a sértődöttet, mert nem írtam neki egész nap. Dolgoztam, ő is. Én hazajöttem, ebédeltem, szusszantam kicsit, tettem vettem, majd utánanéztem neten egy-két dolognak, ami érdekelt, majd 1 órája írtam neki, visszakérdezett, hogy "Eszedbe jutottam?". És most nem reagál semmire, amit írok neki.

Az ilyen dolgokkal nem tudok egyszerűen mit kezdeni. :(

2014. szept. 14. 17:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne talán, ha ő írna neked?

Figyelj csak! Felnőtt nő vagy, nem hagyhatod, hogy egy férfi így befolyásoljon...

Azt hittem komolyabb dolgokról van szó, mint: világnézet / tervek / politika / elképzelések az életről / életvitel...


Neki a személyiségeddel van baja! Ne haragudj, én menekülnék... Ő nem szeret téged, hanem cseszeget.

2014. szept. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már nincs is kedvem mondani neki, hogy mi lenne, ha ő írna. Ilyenkor úgy érzem szétszakadok belül.

Azt mondta nekem pár napja, hogy látszik, hogy nem foglalkoztak velem úgy lelkileg, mert megragadtam olyan 15-20 éves szinten érzelmileg....

Na ekkor ledöbbentem picit. Már nem is tudom valóban így van-e vagy csak hatni próbál rám....

Teljesen kiüresedve érzem most jelenleg magam belül.

2014. szept. 14. 18:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Inkább ő ragadt le azon a szinten.Menekülj.
2014. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az éjjel beszélgettünk, mondta, hogy nagyon kivan, egyszerűen hirtelen eltűntek a céljai a szeme elől (elég nehéz időszakon van túl), elfáradt testileg, lelkileg.

Ma délután megint beszélgettünk, mondta, hogy legszívesebben felégetne mindent maga mögött és elmenne valahová új életet kezdeni. De én legyek erős és küzdjek.

Ez nekem annyira úgy jött le, hogy nem is tervez velem, nem látja a jövőt velem, amit egyébként már mondott nekem egyszer. Aztán azt mondta azóta azért letisztult a kép. De nem tudom hihetek-e neki.

Persze szóvá tettem ezt neki, hogy akkor most mi van, feléget mindent maga mögött és elmegy, nélkülem? Vagy hogy én nem szerepelek a jövőképében, nem tudja elképzelni velem?! Persze egyből mondta, hogy mivel én nem mögötte vagyok, hanem mellette, előtte, így nyilván velem kezdene új életet....

De nem tudom. Egyszerűen nem tudom mi van, mit gondoljak...

2014. szept. 15. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!