Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretem, de nem tudok mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem, de nem tudok mellette "fejlődni"?

Figyelt kérdés

Lassan három éve vagyok együtt a barátommal.

Ő 18, én 19 éves vagyok.

Nagyon szeretem, viszont egyre jobban azt érzem, hogy a szerelem, szeretet már nem elég a kapcsolathoz. Úgy érzem, hogy nem találtam meg önmagam, nem tudom, ki vagyok, és mellette valahogy nem is találom meg. Ez sajnos már egy éve elkezdődött(hogy így érzek). Egyszerűen Ő a mindenem, de azt érzem, hogy jobb lett volna, ha anno bele se kezdek egy párkapcsolatba olyan fiatalon...úgy érzem túl éretlen vagyok még, amit többen is megerősítettek, és valahogy nem tudok a barátom mellett felnőni.

Sokszor korlátoz lelkileg dolgokban(például mondtam neki, hogy ki szeretnék menni külföldre tanulni, vagy amikor bulizni akarok menni, de csak fiúk vannak, nem enged el). Miatta számos programot mondtam le, mert csak akkor ért rá, amikor a barátaim, és így inkább vele találkoztam.

Úgy érzem, hogy egy csomó minden kimaradt az életemből, amiatt, mert folyton választanom kellett, bár nem mondta így ki, de sajnos kellett. Vagy Ő, vagy a világ.

Sehova nem jár el velem, semmilyen program nincs, csak az otthon ülés. Többen mondták, hogy mellette egy magamba forduló ember lettem, elmartam a barátaimat.

Ugyanakkor meg Vele is megéltem számos szép pillanatot, és a szerelem meg összetart vele...

Volt már valaki így? Ezen örlődöm egy ideje, hogy mi lesz a helyes döntés...félek, hogy ha szakítok, megbánom, hiszen szeretem...de ezt nem tudom, hogy lehetne megoldani.

Sajnos ezt így nem mondtam meg neki, mert nagyon lelkis, még a legapróbb dolgokat is támadásnak veszi.


2014. szept. 17. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Aha, aha.... de inkább arra figyelj hogy itt vagy 19 évesen, fájni fog, rossz lesz.. de csak egy darabig. Hosszú távon majd megtalálod önmagad, egyébként velem is így lett, más a sztori de a lényege ez. Hosszú távon próbálj meg gondolkodni, hogy mit is szeretnél, mert minden egyirányba mutat, csak te takarózol azzal hogy szereted, minden más rossz.
2014. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem védek senkit, és nem támadok senkit, legalábbis szándékomban nem áll. Nem akarod otthagyni, de élni akarsz. Miért ne tehetnéd!? Inkább oldjátok meg a problémákat a kapcsolatodba, mint hogy eldobd.

Nem arról van szó, hogy ne szeretnétek egymást, csak ellaposodott picit a kapcsolatotok. Próbáld ki, hogy néha nemet mondassz neki, ha probléma számára, megbeszélitek. Nem mindig őt választod, hanem a barátaidat. Meg kell értenie, hogy szükséged, igényed van szabad térre. Ne ess a ló túl oldalára. Legyél felnőtt, dönts önállóan. Ne hagyd magad korlátozni, de legyen egy komprumisszum. Egy erős kapcsolat sokmindent kibír.

2014. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nőként minek akarnál bulizni menni pasikkal?Még szép, hogy nem enged el, illetve nem nézi jó szemmel.


Egyébként meg nem szabadna, hogy lekorlátozzon. Ha menni akarsz,hát menj. Engedd el őt.

2014. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Éld az életedet. 5 éven belül lehet, hogy becsúszik egy baba, és két pelenkacsere közben rád fog törni egy durva roham, hogy most azonnal el akarsz menekülni. Menj most.
2014. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

2. válaszoló, tény, hogy ellaposodott. Ezen viszont próbáltam változtatni(ő ugyanis lusta ezügyben). Hiába mondom, hogy miket szeretnék, mit csináljunk, mindig OTTHON kell lenni. Mondtam, hogy úgy elmennék bulizni, erre mondta, hogy oké, és otthon berakott bulis zenéket, hogy táncoljunk arra.

Ha mondom, hogy menjünk ide vagy oda, mindig jön azzal, hogy lusta. Az állomás és a házuk között 10 perc az út gyalog, erre mindig lehozzák kocsival...számtalanszor mondtam, hogy sétáljunk, de nem.

3. válaszoló. Azért fiúkkal mennék, mert ez a baráti társaságom, régebb óta van, mint a barátom. Barátként tekintenek rám, egy csomónak közülük már megvan a kiszemeltje, vagy párkapcsolata van. Amint közelednének felém, akkor leállítanám őket.

2014. szept. 17. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem már tudod is a kérdésedre a választ tisztelt kérdező. Lépj. Más nem fog helyetted. Mi nem szólunk és nem is szólhatunk bele a kapcsolatotokba. A te felelősséged. Ha csak megerősítésre lenne szükséged, hogy ott hagyd e a barátodat, vagy ne... Ezzel az opcióval mi nem szolgálhatunk. A döntés a tiéd. 2es voltam
2014. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!