Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pánikbetegség a barátomtól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pánikbetegség a barátomtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem akarom a hosszú sztorimmal untatni a társaságot, így igyekszem rövidre fogni.

3 éve vagyok a barátommal(Ő 18, én 19 évesek vagyunk).

Nos a kapcsolatunk alatt számos esetben produkáltam pániktüneteket, magamba fordultam, a többiek is észrevették, hogy valami nem stimmel.

Ugyanakkormeg próbáltam elhagyni, akkoris rosszul érzem magamat, rohamom lesz...és nem látom a kiutat. 3 pszichológust illetve 2 pszichiátert jártam meg.

Ha nincs a barátom, nincs biztonságérzetem, ha velem van, túl "foglyul ejtve" érzem magamat.

Akármi történik a kapcsolatomban, negatív hatást vált ki javarészt belőlem.

2 éve küszködök ezzel, és nem látom a kiutat, de tényleg nem.

Segítsetek, akik voltak ilyen helyzetben, hogy jöttek ki belőle?


2014. szept. 18. 20:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kicsit kialaítani a barátdotól független életedet. Mármint alakííts ki barátságokat, vagy erősítd meg a elenlegieket. Ha lehet, nyiss még jobban a családod felé. Vedd körül magadat olyan emberekkel, akik szeretnek, támogatnak, melletted állnak. A barátoddal beszélj az érséseidről, mondd el neki, milyen problémát érzel a kapcsolatotokban. Ha több támogató ember vesz körül, akikre bajban is támaszkodhatsz, és kommunikáltok a barátoddal, akkor talán majd jobban el fogod tudni dönteni, hogy mi is lenne a jobb lépés: vele maradni, vagy továbblépni. Az egyedülléttől ne félj! Iskolában/munkahelyen is emberek vesznek körül, ott is próbálhatsz ismerkedni. És/vagy keress egy hobbit, ahol szintén találkozhatsz emberekkel (sport, tánc stb), és egyben ki is kapcsol, fel is tölt.

A pánikbetegséggel kapcsolatban pedig: az ilyesmi valószínűleg nem múlik el magától. Szerintem továbbra is érdemes pszichológushoz járni, mert sokat segíthet. A problémát nem fgoja megoldani, azt neked kell, de segíthet legyőzni a szorongásaidat és félelmeidet.

Sok sikert, kitartást! :)

2014. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!