Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg szakító ok lehet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg szakító ok lehet a dohányzás, vagy ő értékeli rosszul?

Figyelt kérdés

Egy éve dohányzom. A barátom, akivel lassan fél éve vagyunk együtt, szintén dohányzik, de egyáltalán nincs rászokva - szerintem én sem. Van, hogy 3-4 napig nem cigizek, és egyáltalán nincs szükségem rá. Társaságban szeretek, meg ha melankolikusabb pillanatom van. Ő inkább az a partidohányos fajta. Falunk lakik, ott egyáltalán nem cigizik, csak ha nagyvárosban van. Most 3 hónapig én is ott leszek, ahol ő, és megegyeztünk, hogy 1 pakk dohányt viszek majd ki kettőnknek, és azt is megígértem neki, hogy mérsékelni fogom a dohányzást. Azonban most elmondta nekem, hogy mondjam meg, mikor fogok leszokni, mert lassan választanom kell majd ő, és a dohányzás között. Nem tudom mit csináljak. Azzal érvel, hogy csak aggódik értem.

18/L, 18/F



2014. szept. 28. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nála az
2014. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy hogyha ő dohányozhat, akkor én miért nem.
2014. szept. 28. 23:12
 3/15 anonim ***** válasza:

eleve, ha szeretek valakit, elfogadom olyannak, amilyen. ha szeretek valakit, nem kényszerítem döntésre, hogy vagy én, vagy ez meg az.


az meg pláne képmutató, hogy aggódik érted, de azért ő is cigizik. felnőtt ember vagy te is, a te döntésed, ha cigizel. senki más kedvéért nem kell leszoknod, csak ha úgy érzed. soha, semmilyen esetben ne engedj a zsarolásnak. aki igazán szeret, nem zsarol.


ráadásul nem is napi szinten szívsz el fél dobozt, nem tudom, mit kell ezt felfújnia.

2014. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kamuduma. Igen, van akinek visszataszító a dohányzás, de az bele sem megy olyannal kapcsolatba, akiről tudja, hogy cigizik. Tudta mit vállal, mikor összejöttetek, utólag elég nagy szemétség választás elé állítani az embert. Ha valaki velem ezt tenné, nálam is szakító ok lenne. Tehát én a helyedben lelépnék. Most még ebben korlátozna, később már mindenben. Vedd észre a jeleket, nem jó irányba haladtok!
2014. szept. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, szakító ok lehet.

Ha már az egyik fél nem cigizik, akkor büdösnek fogja találni a cigit. Vagy idegesíteni fogod vele az állandóan fennálló kísértéssel.

Azt mondod nem vagy rászokva. Akkor miért olyan nagy kérés ez tőle?

2014. szept. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
hát ez sztem hülyeség lehet h zavarja ez érthető de ha emiatt szakít akkor nem is akar téged igazán.most emiatt ha vki vkit szeret nem fogja kidobni
2014. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja, hogy neki nem kell leszoknia? Úgy már más a káposzta.

Mondd neki: Ha te is, akkor én is. Ennyi.

2014. szept. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ő is szokjon le.
2014. szept. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha mindketten leteszitek teljesen, akkor jogosan kérheti.


nem értem, akik szerint ez korlátozás, azok normálisak? a ciginek semmi pozitív hatása nincsen, sőt, éppen ellenkezőleg, rengeteg negatívuma van. teljesen értelmetlen.


ha valaki alkoholista lenne és a párja választás elé állítaná, hogy ő vagy az alkohol, az korlátozás? vagy drogfüggő. vagy akármi. persze ezek durvábbak, mint a cigi, bár aki eléggé rá van állva a dohányzásra, azoknál is lehetnek keményebb elvonási tünetek, de alapból legalább józan.


a lényeg: egy teljesen értelmes dologra kér, ami csak jó lesz neked, ha befejezed. miért akkor probléma ez?

2014. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Én írtam, hogy korlátozás. És azért, mert egy felnőtt ember el tudja dönteni, mit csinál. Nem, kicsit sem olyan, mint alkoholistának lenni, a dohányos józan. Erről ennyit.


A másik. Mikor megismerte ezt a pasit, már tudta, hogy dohányzik. Miért nem tudta akkor eldönteni, hogy megfelel-e neki, vagy sem ?! Pár hónap óta nyögi be, hogy vagy én, vagy a cigi? Repülne szépen...

2014. szept. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!