Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ellenzitek az olyan párkapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ellenzitek az olyan párkapcsolatokat, ahol az egyik fél szép, a másik csúnya, illetve az egyik fél gazdag, a másik szegény?

Figyelt kérdés

Mielőtt félreértés lenne: Nem, nem vagyok felületes, nem a külsejük, sem a pénzük alapján ítélem meg az emberek. Most a gyakorlati oldaláról nézem a dolgokat.

Például:

Apum diplomás, 3szor annyit keres, mint az anyám, akinek csak érettségije van. Mivel ő viszi be a több pénzt, úgy érzi, hogy NEKI van egyedül joga a családban bevásárolni, beosztani a pénzt, a nagyobb kiadásokba nem vonja be az any

ámat. Ha anyám vitatkozni kezd vele, és teszem azt, a mamáméknál vagyunk, vagy rokonok jönnek, ilyen kijelentéseket tesz:

"Te kis hülye, mit tudsz te? Mennyit tettél le az asztalra? Nekem doktorim van...Ki hozza a több pénzt a családba? Az én fizetésem nélkül mire mennél?" Kb. ilyen szinten.

A másik példa az egyik exemmel esett meg. Nem voltak jó anyagi körülményei, meg túlsúlyos is volt. Nem azt mondom, hogy én egy szépség vagyok, ő meg csúnya volt, de a pocakja miatt sokat panaszkodott, viszont túl falánk volt a diétához. Rajtam nem volt felesleg, helyesen táplálkoztam, sokat mozogtam, emiatt mindig piszkált. Néha hiú, fitnesszmániás dívának nevezett, aki annyira félti az alakját, hogy nem bír egy jót enni ( nagyon nem erről volt szó. ) . Ha kajálni mentünk és salátát kértem, beszólt, hogy "Nem csoda, hogy elfúj a szél, amikor ilyen gazokat eszel"


2014. okt. 2. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem ellenzem. Engem baromira nem érdekel, de komolyan, meg vannak a saját számláim amiket fizetni kell, a saját munkahelyi megoldandó problémáim, a saját gyerekem akit nevelnem kell. Tényleg nem ellenzek semmi olyat amit írtál, pont lesz*arom...
2014. okt. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 datass ***** válasza:
100%

Szerintem eléggé megalázó amit apud művel anyuddal...

Egy kapcsolat nem csak a pénzről szól az csak egy "eszköz".

2014. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat csak a benne levő emberek jellemén múlik. Se végzettség, se kor, se anyagi helyzet nem szabályozhat egy egészséges, jól működő kapcsolatot. 4szer annyit keresek, mint a feleségem. Kellene olyan nőt keresnem, akivel azonos a fizetésünk?

Ló....szt

2014. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Vagy a másik példa: A szüleim Párizsba vittek nyaralni érettségi ajándékként. Egyszer durván összevesztünk, és kicsúszott a száján, hogy nem mindenki születik hercegnőnek, és nem nagy dolog apa pénzén nyaralni menni...pedig sosem utaltam arra, hogy mi tehetősebbek vagyunk.
2014. okt. 2. 12:13
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, lefelejtettem, hogy apád ritka egy tahó! Talán valaki szembesíthetné vele.
2014. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek a problémák nem abból erednek, hogy az egyik ilyen, a másik meg olyan, hanem egyszerűen az említett szereplők -- bocs a kifejezésért -- s****ggfejek. Ha ez nem lenne, találnának más okot a kötekedésre. A természetük okozza a problémát. Önzés, beképzeltség stb.
2014. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid esetében a legkomolyabb probléma apukád értelmi képességei... Normális ember attól még mert pl. orvos, nem kezeli így a párját, hogy "te kis hülye mit tudsz te" és a többi. Az exeddel dettó ez volt a baj csak ott fordítva volt a dolog.


Értelmes embereknél akik szeretik is egymást az ilyesmik nem számítanak szerintem.

2014. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az értelmi szinttel van itt probléma, amúgy nem ellenzem, nem tartom elfogadhatatlannak, sőt, ah a felek meg tudnak egezni abban hogy a leheetőségeikhez képest ki mit vállal be, és tesz meg az otthonért és a gyerekekért, és egyikőjük sem érezteti direkt, szándékosan a másikkal az "alacsonyabbrendűségét", illetve a másiknak sincs emiatt komplexusa, akkor akár még egy egészen jó párost is alkothatnak.

A tisztelet egyértelműen hiányzik a fent leírtaknál, és részben az is hogy a bántalmazott fél kiálljon maga mellett.

2014. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

De az a baj, hogy az ismeretségi körökben is vannak olyan párok, ahol, hogy is mondjam..."nem egyenlőek vagy szépség terén, vagy iskolázottság terén,vagy anyagiak terén"

És - ahogy tapasztaltam - vagy a szegényebb/ csúnyább félnek lett kisebbségi érzése, és ez mérgezte meg a kapcsolatukat, vagy pedig a másik fél - kihasználva "fölényét" szerette a másik tudomására hozni, hogy "túl jó vagyok neked és adj hálát az égnek, hogy téged választottalak, pedig nem érdemelsz meg"

Persze nem akkor, amikor még dúlt a szerelem, hanem később,évek múlva.

2014. okt. 2. 12:21
 10/17 anonim ***** válasza:

Az nem jó, ha egy kapcsolatban egyik fél jóval versenyképesebb összességében (külső, műveltség, egzisztencia.. átlagából), mert akkor a másikat hajlamos lekezelni, és ha a másik érzi hogy párja versenyképesebb nála, akkor hajlamos magát alárendelni is.


Viszont nem kell hogy pont külsőben legyenek a skálán kb. azonosak.


Pl. egy nem különösebben jóképű kockafejű, kockásinges (=nem annyira jó fellépésű és stílusú sem) jól kereső mérnök (környezetemben sok ilyen volt, hasonló voltam én is fiatalon) szintben kb. egy szinten van egy csinos (de rosszul kereső, nála azért kisebb szellemi kvalitásosokkal rendelkező) tanárnővel, azt hosszútávon is meg tudja becsülni.

2014. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!