Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban önbizalom kell ahhoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban önbizalom kell ahhoz, hogy az embernek párkapcsolata lehessen?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint ilyen nincs. Minden ember esendő, mindenkinek vannak kétségei és félelmei. Talán azok a sikeresek, akik ezt leplezni tudják, és nem azok, akikben nincs meg. Mit gondoltok erről?
2014. okt. 2. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed akkor van mellé akkora arcod önbizalommal mint más kevésbé pénzes embernek nem.
2014. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Költőnő? ***** válasza:

Kapcsolatban van értelme leplezni a félelmeket ? Mert sztem nincs. Ráadásul óriási bátorság kell ahhoz h a másiknak bevalld a legbelső félelmeid, amit legszívesebben még magad előtt is letagadnál.

Ezen kívül sztem nem az a bátor ember aki állítólag nem fél semmitől. Hanem az, aki szembeszáll a félelmeivel.

2014. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az önbizalom nem azt jelenti, hogy az embernek soha nincsenek kétségei, semmitől sem fél és sosem esendő. Kicsit el vagy tévedve a fogalmak terén.


Egyébként ha az önbizalomnál maradunk, a párkapcsolat kialakulásához nem feltétlenül szükséges, de ahhoz, hogy harmonikusan működni tudjon a dolog, igen is kell. Én ezt a saját bőrömön tapasztaltam többször is, ugyanis kifejezetten önbizalomhiányos voltam, súlyos önértékelési problémákkal küzdöttem. Ilyenkor az ember a saját párjának sem hiszi el, hogy ő jó, szép, értékes, mondhat és csinálhat bármit a másik fél. Ez erőteljesen kiöli a másikból a dicsérni vágyást (hisz minek, ha nem hisz neked?), és akár a szerelmet is (valljuk be, senkinek sem vonzó, ha a párja egész nap csak azt hajtogatja, ő milyen csúnya, béna, szerencsétlen, ügyetlen, stb...).

2014. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyok eltévedve, mert az a bizonyos határozottság, amit mindenki emleget, nem veleszületett tulajdonság, hanem az önbizalomból ered, vagy éppen annak hiánya miatt hiányzik. De ha úgy jobban tetszik, cseréld ki a két szót.
2014. okt. 2. 13:01
 5/11 anonim ***** válasza:

nem árt ha van

nélküle elég macerás még akkor is ha sok a lovéd :-D

2014. okt. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a határozottság sem azt jelenti, hogy nincsenek kétségek, félelmek, és nincs soha esendőség. Bizonyos szintű határozottságra, önbizalomra szükség van egy normális párkapcsolat, sőt, akármilyen normális emberi kapcsolat hosszú távú működéséhez.
2014. okt. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megtennéd, hogy elmagyarázod, hogy akkor szerinted mi az?
2014. okt. 2. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Az önbizalom, amiről te beszélni szeretnél a kérdésedben (bár eléggé eltévedtél), azt jelenti, hogy az ember tisztában van a saját értékeivel, pozitívan szemléli önmagát, ezáltal a fellépése, jelenléte, cselekedetei mögött van egy bizonyos határozottság. Bízik önmagában, nem hátrál meg minden egyes feladat elől, ugyanis úgy érzi, képes arra, hogy elérje a céljait. Ez viszont egyáltalán nem zárja ki azt, hogy féljen néha egy-egy helyzettől vagy akadálytól, vagy hogy kétségei támadjanak akár önmagával kapcsolatban. Akinek nincsenek kétségei, félelmei, és nem ismeri be, hogy ő is esendő, az egy egoista, önelégült, vakmerő barom. Nem hiszem, hogy te erre gondoltál volna.
2014. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez tele van ellentmondással. Akinek nincsenek értékei, az nem szemlélheti magát pozitívan, miközben tisztában van azokkal, azaz realista. Ez azt jelentené, hogy az önbizalom nem gondolatvilág, lelkiállapot, hanem egyszerűen az ember tulajdonságainak és cselekedeteinek összessége. Ez érvényteleníti a mindenki számára kiadott utasítást, miszerint legyen több önbizalma, hiszen az időgépet még nem találták fel.


Ami a feladatokat és meghátrálást jelenti, megint csak ellentmondás. Gyakran az életben nagyon is sikeres emberekre mondják, hogy nincs önbizalma, pedig tele vannak célokkal, és nagyon sok mindent elérnek.


Nem győztél meg, szerintem a te definíciód a téves.

2014. okt. 2. 18:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Úristen, de hülye vagy kérdező... összevissza beszélsz, idióta dolgokat mondasz... Hát meg tudom érteni, hogy nincsen párkapcsolatod, a legnagyobb jóindulattal mondom!
2014. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!