Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feltette már magában valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feltette már magában valaki ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan egy hónapja járunk, én 19, ő 27. Nem mondom, valahol piszkál a korkülönbség, de csakis azért mert előttem még itt az élet, ő meg már szinte leélte.

Múltkor felhozta a házasság, eljegyzés témát, hogy lassan kezdi zavarni hogy a családtagjai lassan elvárják tőle hogy nős legyen. Kérdeztem tőle hogy zavarja hogy nem házas, és azt mondta hogy mondhatni igen. Nem tudtam mit kezdeni a válasszal, valahol bután éreztem magam. Én mellette szinte egy gyerek vagyok, ki tudja mit hoz a holnap, lehet majd adódik egy külföldi lehetőség (ilyen szempontból magasra teszem a mércét, vannak elvárásaim magammal szemben is, de nem csak). Épp azon gondolkoztam hogy vele szemben mennyire lenne az korrekt hogy járunk járunk, és két év múlva én kimegyek cserediákprogrammal külföldre tanulni pár hónapra, tegyük fel nagyon megtetszik és kinnt szeretnék maradni. Ő nem külföldi párti, bennem van.

Nem tartom azt se korrektnek hogy ő már komyolodna, viszont nálam ennek alakulnia kell. Nem tudom úgy belelépni egy kapcsolatba hogy azt mondom hogy húúú na ezt a lehető legkomolyabban vegyük... nem tudom magam teljes mértékben elkötelezni magam. Szükségem van magányra olykor, családomra, barátaimra, és olykor egy jó kis bulira. Fiatal vagyok...

Rossz volt mikor nem volt senkim, most nagyon örülök neki, de nekem kell az is hogy önmagam megvalósitsam.


2014. okt. 8. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem, mert nem mondod ezt el neki is? Egyszerubb lenne...egy hatalmas beszelgetes egy pohar bor mellett ugy gondolom eredmenyes lehet, FELTEVE, ha mindketten teljesen oszintek vagytok egymassal.
2014. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
56%
Remélem külföldön megtanulsz majd rendesen írni és fogalmazni.
2014. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elolvastam mégegyszer amit irtam, lehet ejtettem egy pár kihagyott betűt, ez legyen a Világyegyetem legnagyobb problémája szerintem :) !

Kuszák a gondolataim, igyekeztem rövidebbre fogni, mert egy kilométeres kiirást SENKI nem fog végigolvasni. Ezért ilyenre sikerült, sajnálom... :)

2014. okt. 8. 14:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes lánynak tűnsz nekem, szerintem magad is tudod, mi a teendő.


Én nem sokkal vagyok idősebb nálad, és nemrégiben magam is így éreztem: még nem kéne elköteleződni, még ezt meg azt meg kell tenni, és mi van a lehetőségekkel, satöbbi.


Azután lecseréltem a pasit, és valahogy már nincsenek bennem ilyen kételyek. Tudom, hogy bármi történne, társam lenne, ahogy én is neki, és bárhogy is hozza a holnap, meg tudnánk oldani. Ez a bizonyosság miatt is sokkal boldogabb vagyok a mostani kapcsolatomban, mint az előzőben, ahol ehhez hasonló kételyek gyötörtek.


Mindehhez hozzátartozik, hogy az előző barátom 22 volt, a mostani meg 28. Én magam vagyok 21. Az előzővel még 10 év múlva is talán féltem volna összeházasodni, a mostanival akár holnap is meg merném tenni ezt a lépést.


De nem csak azért érzem úgy, hogy neked valójában nem ez a srác a nagy Ő, mert a saját "tapasztalataimból" kiindulva szerintem nem vagytok igazán egy hullámhosszon. Azért is ezt érzem, mert te még bizonytalan vagy a jövőt illetően, még szükséged van az életet megélni minden ízében, míg ő már egy hónap után az eljegyzéssel jön, ami valljuk be, bármelyik korosztályban korai és ijesztő lenne. Úgy érzem, ő komolyabban tervez, mint amire te kész vagy, és igazad van, hogy nem korrekt, ha x ideig együtt vagytok, ő reménykedik, hogy majd időközben megérsz a dologra, de ez nem történik meg, és csúnyán pofára esik.



Mindenképpen beszéld meg ezt a barátoddal, még eléggé a kapcsolat elején vagytok, csak azért meg, hogy ne legyél egyedül, nem érdemes a saját és más életéből értékes időt vesztegetni.

2014. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Barátommal lassan egy hónapja járunk (...) Múltkor felhozta a házasság, eljegyzés témát"


Nem korai picit? Hova rohan? Fene a megfelelési kényszerébe. Utána meg gondolom már gyereket szeretne (mert utána már ezzel fogják piszkálni).


Nem kéne ilyen félvállról vennie a házasságot. Egy hónap után ennyire biztos abban, hogy veled szeretné leélni az életét? Még el se múlt a lila köd ami egy kapcsolat elején van. Utána jön az a rész, hogy kibírjátok-e egymás hülyeségeit. :)


Pörköltöt is főzhetsz nagy lángon, de úgy az igazi, ha takarékon készül. Nem kell mindent siettetni.

2014. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondd el ezt neki is és majd kitaláljátok hogy legyen.
2014. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4-essel értek egyet: ha igazán egymáshoz valók lennétek, máshogy éreznél... (főleg, hogy most még igazán a "rózsaszín ködben" kellene úsznod, ha most sem ez a helyzet, mi lesz később?)
2014. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát, megbocsáss, el se olvasom mit írtál, nem érdekel mi a kérdésed.

De egy 27 évesre azt írni,hogy már leèlte az életét, előtted meg még ott áll ... 30 évesen majd kapard el magad akkor. Ritka bunkó vagy.

2014. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem kell valaszolni akkor ha csak rosszindulatu megjegyzeseid vannak. Rossz napod volt oke, vannak masoknak is, de ha csak azert josz fel olyenkor ide hogy levezesd a feszultseged, inkabb ontsd le magad egy pohar hideg vizzel ! -ahogy draga baratnom mondta a tombolo baratjanak egyszer.

Igy megsporoltal volna nekem is, magadnak is egy kis idot, es meg le is higgadtal volna ! :)


Tobbieknek koszonom a valaszokat, a biztatasokat. Remeljuk a legjobbakat.

Mentek a zold ujjak :)

2014. okt. 8. 20:51
 10/12 Költőnő? ***** válasza:
Egy hónap még korai ilyenekről beszélni. Friss még a kapcsolatban "levésed ". Alakulhat ez még benned is idővel lassacskán.
2014. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!