Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, már megesz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, már megesz a féltékenység?!

Figyelt kérdés

A barátom jóban van az exével, rendszeresen beszélgetnek. A barátom már régen túl van rajta, már akkor sem akart megint összejönni vele, amikor engem még nem ismert, ezért emiatt nem kell aggódnom. Viszont a csaj nyíltan próbálkozik, hívogatja, satöbbi. És a barátom csak azt hiszi, hogy ez egy egyszerű baráti/ismerősi kapcsolat. Persze. Látszik a lányon, hogy vissza akarja kapni, ami azt illeti, régebben ezt ki is mondta.


Kértem a barátom, mondtam neki, hogy ez engem zavar, és ezért legyen szíves kicsit redukálni a dolgot. Nem akarom megszabni neki, hogy kivel beszéljen, kivel ne, de nagyon bánt, hogy az a lány azt hiszi, még mindig van esélye, mert a barátom jó lelkű, és minden piti kis bajában próbál segíteni (informatikus, mindenféle számítógépes problémával zaklatja a lány).


Mindig is féltékeny fajta voltam, de jól tudtam kezelni, amikor nem volt semmi, ami kiváltsa a dolgot. Most viszont... Az a lány egyszerűen az agyamra megy. A múltkor hajnalban hívogatta. A barátom meg nem tesz semmit, mert szerinte az a bölcs hozzáállás, hogy nem áll hozzá sehogy, és nem reagálja le az ilyesmit. Mintha mi sem történt volna. Én meg nem akarom erőltetni a lány végleges lerázását, felőlem beszéljenek, de mikor a lány minden nap ráír valami béna problémával, amit kb 2 perc guglizással megoldana, azt azért már túlzásnak érzem.


Mit tehetek? A barátom csak nevet ezen az egészen, hogy de aranyos vagyok, amikor féltékenykedek. Nekem ez annyira nem vicces.


2014. okt. 8. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Jaj hát ez velem vagyis velünk is előfordult..persze itt már a lány feladta,a ti esetetekben nem hiszem,hogy egy könnyen feladja..

Tenni nagyon nem tudsz semmit,esetleg ha megkérded mégszebben a barátodad,hogy hagyja ezt abba,vagy mondja meg az exének,hogy hagyjon titeket békén.

2014. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a dolgod nem te fogod eldönteni, ahogy azt sem, hogy ők újra összejönnek-e vagy sem.

Vagy megbízol a pasidban vagy így maradsz féltékenységben elüldözve őt.

37F

2014. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hamm-hamm!
2014. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én értem a féltékenységed okát. Mivel egy véget ért kapcsolatban ez a lány nyilván valóan nem úgy viselkedik, ami úgymond normális lenne. Szerintem is túlzás hogy mindenért őt hívja, mikor elvileg semmi közük egymáshoz. Az is lehet hogy akaratlanul is, de az a terve hogy összeugrasszon titeket, ha látja hogy ez téged mennyire zavar. Nyilván túlságosan az életetekbe ártja magát azzal, hogy ennyire a pasidra akaszkodik. De én sem értem a pasidat, mert ha a lányka nem hajlandó normális keretek közé zárni a "baráti" kapcsolatukat, akkor a párodnak illene ezt megtenni és lezárni véglegesen. Ez így lenne normális és helyes.
2014. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha én a helyedben lennék szépen ultimátumot adnék a drága kis párocskádnak. Milyen barát az ilyen, aki elnézi,hogy a barátnőjének(akit elvileg szeret)gondjai vannak azzal,hogy az exe nem száll le róla. Meg ez milyen már hogy ennyire jóban vannak? Lehet, hogy csak nekem abszurd ez vagy nem helyénvaló de ne ennyire nem kéne jóba lenni exxel. Főleg ha előtte ki tudja mennyi ideig meg hogy voltak együtt utána barát dolog rohadtul nem működik. Nem értem hogy lehet egy exxel barátkozni a szakítás után főleg hogy van valakinek párja. Ez nálunk teljesen tabu dolog. Csak problémákat és konfrontálódást okoz, mint pl. nálatok is. Szépen határozottan mondd meg neki hogy vagy véget vet az exxel való kapcsolatának mert téged ez baromira zavar vagy pedig nem maradsz vele. Nem beszélsz vele pár napig aztán majd rájön. Ha nem meg akkor úgy hülye ahogy van menjen vissza az exéhez. Lépjél minnél hamarabb mert ez hosszútávon akár a kapcsolatotokat is tönkreteheti! Amúgy együtt éltek már? Mert akkor nehezebb a helyzet.
2014. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ők 5 évig voltak együtt, mi azért annyi ideje még nem, de már együtt élünk.

Nem félek attól, hogy visszamenne hozzá, az a kapcsolat több sebből is vérzett, ahogy elmesélte nekem, és nem kételkedem abban, hogy őszintén így gondolja.

De mindenesetre köszönöm a támogatást és a javaslatokat!

2014. okt. 8. 15:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Jesszus ez durva, nálunk ugyan ez (volt) a helyzet és ők is 5 évet voltak. ÉS a mi kapcsolatunk pont emiatt ment tönkre. Mert folyton úgy éreztem, hogy az ex még mindig fontosabb neki és még mindig ő foglal el előkelőbb helyet a szívében, hiába hivatkozott hasonlókra, mint a te párod. Szakítottunk és be is bizonyosodott. Engem azóta sem keres, egyáltalán. Ő vele ugyan úgy tartja a kapcsolatot és igyekszik a kedvében járni.
2014. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!