Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Nekem olyan jellegű kérdésem lenne, hogy szakítást követően egy párkapcsolatba léptem. Az exem dolgai nálam maradtak és tudom, hogy szüksége volna rá. (jó pár év telt el)

Most, hogy ez a kapcsolatom is befullad - visszaküldjem a cuccait? Nekem nincs rá szükségem, de neki bizonyára van. (képek, lemezek)

Illetve mit tesztek azokkal a tárgyakkal, amiket a kapcsolat alatt kaptatok a másiktól? (nyilván nem használati tárgyakra gondolok, hanem illatgyertyára, faliképre, hógömbre)


Azt nem árt tudni, hogy sosem lesz közömbös a lány. De soha nem fogunk összekerülni és nem is ez a célom. Csupán az elválást követő sárdobálást lezárni, hogy én is le tudjam zárni a dolgot. Illetve nem akarok kellemetlen emléke lenni.


Vélemények?

(ha kérhetem értelmes válaszokat adjatok - esetleg életkorral megjelölve)

Köszönöm


2014. okt. 15. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

hát vedd fel a csajjal a kapcsolatot és mondd, hogy "itt maradtak a dolgaid, ha gondolod fussunk össze és odaadom".. és korrekt módon átadod.. semmi puszi-puszi vagy ilyesmi, tárgyátadás és kész, ő köszöni szépen, Te meg szívesen és kész:)


Az ajándékocskákat pedig semmi esetre se dobd ki! rakd őket be egy dobozkába és rakd be egy szekrény hátuljára.. majd évek múlva ha megtalálod mosolyt fognak csalni az arcodra!:) akár az asszonynak is megmutogathatod őket, ha már elég régiek lesznek:D

2014. okt. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam kidobni az ilyeneket, az ajándékok megmaradnak emléknek (ha más nem a szekrény mélyén), a másik tárgyait eddig viszont mindig visszaadtam, igaz legtöbbször még szakítás előtt... Mindjuk ehez hozzá kell tennem, hogy én még a szüleimmel lakok, úgyhogy nálam sok cuccuk nem volt a pasiknak, max néhäny ruha :). Eggyel éltem együtt, hozzá szakítás után egyszer elmentem két bőrönddel, egyszer meg ő hozta el a nehezebb dolgaim. De mi jóba is maradtunk.

De ő nem is jelentkezett a cuccaiért?? Ez is fura nekem, de hallottam már ilyet. És hogy akarod visszaadni, postán? Vagy vagytok olyan kapcsolatban, hogy egyszer találkozzatok? Exem egyszer elvitte az exének a cuccait, mikor már velem volt, de addigra (kb egy évre rá) már ők is megbékeltek, a nőnek is lett más :)

29n

2014. okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Költőnő? ***** válasza:

Ami az övé, úgy helyes ha visszaadod. Az ajándékok és emlékek pedig menjenek egy dobozba... Egy nap talán újra mosolyt csal az arcodra, ha a kezedbe kerül és nosztalgiázol egyet.

30+

2014. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elég csendes szakítás volt. De én egyből fejest ugrottam a következőbe. Ő meg összetört ettől. árulásnak vette...

Majd 1 év múlva jelentkezett hogy jár valakivel (pont azzal aki nyomult rá a kapcsolatunk ideje alatt). Nem tagadom kiakadtam.

Azt hazudtam kidobtam mindent. Már a fejünket is elfordítottuk az utcán eztán. Tudom ludas vagyok a dologban.

De már lenyugodtam és tényleg megszépült a múlt. Kicsit bánom is hogy véget ért... de volt, elmúlt.

Ő már anyuka. A párja pedig szerintem utál. Gondolom a múltunk miatt!? Nem tudom...

A dobozolás megtörtént. Csak sűrűn akad a kezembe. A dolgainak pedig tudom hogy örülne. Én pedig annak ha találkozik (pl a boltban) a másikkal nem fordítaná el a fejét...

30+

2014. okt. 15. 22:18
 5/14 Költőnő? ***** válasza:
100%

Amúgy megértem, h kiakadt h azonnal új kapcsolatba kezdtél, öszintén nekem is nagyon sz**ul esett volna. Azonnal

új kapcsolatba kezdeni, az olyan, mintha nem tisztelnéd a régit, mintha nem lett volna fontos.

Kapcsolatot ilyenmód nehéz helyre hozni. Ehhez mkét fél közös akarata kell....:( ha ő nem akarja, nem fog menni, pedig neki is jobb lenne amúgy...

Szépen szakítani és utána is így folytatni nehéz. Keveseknek sikerül.

Próbáld meg elmondani/megírni neki ezt. H bánod h bántottad és szeretnél neki emelt fővel köszönni és örülnél ha viszonozná.

És ha nem banná, jó lenne ha visszaadhatnád a cuccait.

Szögezd le, h nem békülni akarsz, emberileg lenne szükséged rá. Mert tényleg jobb akár utólag is mindent megbeszélni. Jobb későn mint soha. Annyival jobb megbocsátani mint haragudni.

2014. okt. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Költőnő? ***** válasza:
*Azonnal új kapcsolatba kezdeni
2014. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Költőnő!

Nagyon jól látod a dolgokat! Tényleg bunkóság volt amit tettem. Eszetlen idióta voltam. Nincs mentségem rá.

Aztán ő is csinált olyat amire biztosan nem büszke. De ez a múlt!


Viszont szeretném ha normalizálódna a helyzet. Köszönő viszony üdvözlőlapok küldése. ilyesmi...

Ami biztosan beleszólhat ebbe: a párja illetve a gyerkőce.


Akkor megnyugodtam azt illetően hogy nem illetlenség amit szeretnék. Egy normális emberi kapcsolatot...

A tárgyi emlékeivel kell még kezdenem valamit. Túl sokszor kerül a kezem ügyébe!

2014. okt. 16. 11:24
 8/14 Költőnő? ***** válasza:

Nos, a jó hír az, h volt olyan exem, akivel ezt végig lehetett vinni. A rossz hír meg az, h volt, akivel nem.

Szurkolok h nektek ez sikerüljön.

2014. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szarul esett neki, túl tette magát az egészen, van párja és gyereke. Szerintem nem kellene bolygatni a dolgot.

Ha pár évig kibírta a cuccai nélkül, szerintem ezután is meglenne nélkülük (bár nem tudom mik azok).

Vagy elmondanám neki a dolgot, hogy ne haragudjon, visszaadod a dolgait (ha kell neki) és aztán pont.

Ha csak így tudod lezárni, akkor tedd meg.

24N

2014. okt. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod megkeresni, és visszaadni a nálad maradt dolgait. Véleményem szerint ha neki màr csalàdja van biztos lezárta magában a múltat.De pár dolgot nem értek.Ha jól értem amit írtál, akkor te voltál aki szakított vele és új kapcsolatod lett. A jópár év alatt te miért nem tudtad lezárni a vele való múltat? És miért csak most jut eszedbe visszaadni az ex dolgait amikor a mostani kapcsolatodnak is a végén jársz?! Tényleg nem jó dolog egyik kapcsolatból a másikba ugrani, de ha akkor elhagytad biztos volt okod rá. De megbánni az akkori döntésed csak azért, mert a mostaninak is vége.... A következő párkapcsolatodban a mostani végét fogod bánni? Nem megbántani akarlak csak voltam már olyan helyzetben mint a régi barátnőd és nekem furcsa volt amikor az exem felhívott 2 év után, hogy visszaadná a cuccaim. Nekem nem kellett, mert nagyon megbántott de lezártam és már kapcsolatban voltam aki azóta a férjem. És most már örülök, hogy az előző akkor elhagyott.

33N

2014. okt. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!