Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Változik a személyiségünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Változik a személyiségünk a párkapcsolat hatására?

Figyelt kérdés

A kérdésemet azért írom ki, mert nem tudom, hogy velem és a "barátnőimmel" lenne-e a gond.

Én amióta a párommal vagyok, teljesen zárkózott, tajparaszt lettem, pedig eddig mindig a kedvességemről voltam híres. Akárhogy igyekszek kedves lenni, nem tudok olyan lenni, mint régen.

A legjobb barátnőm, amióta a párjával van, zárkózott, folyton fogy, és pánikrohamokat kap.

A másik srác haverom(aki legjobb barát volt), kb. szintúgy zárkózott lett, és minden kapcsolatot megszűntetett a haverjaival.

Ugyanakkor van ellenpélda is: egy csomó barátnőm javult a kapcsolat hatására.

Oké, értem én, hogy részben igazodni kell a párunkhoz...de ekkora a változás? Mármint, hogy nincs olyan, hogy valaki önmaga maradjon? Az, ha jó irányba viszi az illetőt, oké..de ha én rossz irányba változtam, akkor mit tegyek? Imádom a párom, Ő is engem, ráadásul ő nem is ez a bunkó típus...

Én már nem tudom, ki vagyok.


2014. nov. 13. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Magad döntöd el, hogy mennyit vagy hajlandó változni. Én pl maximálisan alkalmazkodtam, de amikor azt látom, hogy a párom tojik bele, akkor megelégelem a dolgot és onnantól megint önmagam leszek. Most is így tettem, persze nem tetszett őnagyságának, szakítottunk is. Kölcsönös dolognak kell lenni, kompromisszumokat kell hozni. Vagy működik, de sajnos a mai felgyorsult fogyasztói társadalmunkban inkább nem.
2014. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Spilerke ***** válasza:
Természetesen! Az ember a párkapcsolat alatt függően a párkapcsolat hosszától és az élet körülmények hatása alatt változhat akár negatív, vagy pozitív irányban, mivel alkalmazkodtok egymáshoz, sőt egymás szokását is átveszitek egymástól. Valószínűleg egy hirtelen változás az életedben okozta az, hogy ilyen negatív emberré váltál, de nem csak a párkapcsolat lehet az okozó, hanem a téged körülvevő közösség is.
2014. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen hatással van a párkapcsolat a személyiségünkre, de nemcsak a párkapcsolat, hanem pl. a baráti kapcsolat is. Nem egy ismerősöm lett könnyen kapható, mert olyan társaságban volt, ahol ez volt a menő. Ízlések és pofonok!

Mi a Párommal nagyon különbözünk egymástól, mégis kiegészítjük egymást, de akár negatívan is hathat egymásra két ember. A lényeg, hogy boldoggá tegyék egymást és jól érezzék magukat az életben! :)


22L

2014. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PearlDiver ***** válasza:

#1 Szerintem nem mindig magad döntöd el, hogy mennyit vagy hajlandó változni. Sokszor észre sem vesszük, hogy milyen hatással van ránk egy másik ember, csak amikor már a reakciókat kapjuk.

Szerintem azon múlik, hogy jó vagy rossz irányba változol, hogy a párod mennyire fogadja el megjegyzés nélkül a rossz tulajdonságaidat. Egy jó társ ezekkel együtt is szeret, de nem titkolja előled ha látja, valamit rosszul csinálsz.

2014. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a szakítás miatt változtam meg nagyon de nagyon durván olyan dolgokat teszek most amiről régebben csak "álmodtam" És olyat is amire azt mondom hogy sosem tenném meg.
2014. nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem a párom pozitív irányba változtatott meg hál'istennek, például jobb jegyek, meg jobban részt veszek úgy mindenben és sokkal közvetlenebb lettem meg hát az önbizalmam is megnőtt :)


Viszont barátnőm negatívan változott meg mikor összejött a barátjával, olyan tipikus, hogy a pasim a legfontosabb barátok kit érdekelnek ember lett

2014. nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!