Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Menni vagy maradni? Ez itt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menni vagy maradni? Ez itt a nagy kérdés. (elég hosszú)

Figyelt kérdés

Szóval. Előre leszögezném, hogy TANÁCSOKAT, TAPASZTALATOKAT ÉS NORMÁLIS válaszokat várok és nem gúnyos kioktatásokat meg hogy nekem kell tudnom mert tényleg elég nagy dilemmában vagyok. Köszönöm előre is!!!


A történet úgy kezdődik, hogy már majdnem 3 éve együtt vagyok a barátommal. Eddig minden szép és jó volt persze voltak vitáink és kisebb olykor nagyobb veszekedéseink, de mindig együtt maradtunk mert bíztunk egymásban és szerettük egymást. De ez egy kb. olyan fél éve eléggé megváltozott. És erről én tehetek nagyrészt mert megváltozott bennem valami de még magam sem tudom hogy mi. De nem mindenről én tehetek mert neki is van egy-pár olyan dolga amin változtatnia kéne. Nos olyan fél éve kezdett bennem kialakulni egy olyan érzés,hogy mintha nem ő lenne nekem az igazi. Odáig meg mindig azt éreztem. Teljesen különbözünk csak egypár olyan dolog és téma van amiben egyetértünk és hasonlítunk. Én nyitott, barátkozós, szabad szellemű, spontán, kalandvágyó vagyok, aki nem szereti az unalmat és s szürkeséget, mindig valami újra és érdekesre vágyik, minél több barátokat szerezzen és sok helyre el szeretnék jutni és sok mindent meg akarok tapasztalni. Velem ellentétben ő eléggé zárkózott nekem is elég nehezen nyílt meg inkább olyan otthonülős típus aki nem szereti a pezsgést és az ide-oda menészetet. Úgy is mondhatnám, hogy a megszokások ura. Ő utál minden kultúrával kapcsolatos dolgot, mint pl. az olvasás. Én meg imádok olvasni. Meg még sorolhatnám. Mostanában meg teljesen elhanyagolva érzem magam, mivel autószerelő és magánvállalkozó. Folyamatosan szinte megállás nélkül a műhelyébe van még ha nem kötelező akkor is inkább lent marad.Nemrégen is egy csomószor lent voltam vele segítettem neki, takarítottam stb. pedig odavolt a kezem mert eltört. Nem az hogy én most lusta vagyok vagy ilyesmi, hanem hogy ha van egy kis szabadideje még akkor is szerel. Meg amikor náluk vagyok másról sem tud beszélni csak a kocsikról meg az ilyen-olyan összeszerelésekről meg ilyen csapágy olyan hidraulika meg anyám kínja. És ez egy bizonyos szinten már szerintem mindenkit idegesítene. Velem meg csak kb. este foglalkozik miután mindent kibeszélt a szüleivel meg végre abbahagyott mindent. Őt nem érdekli nagyon semmi soha nem járunk el sehová kikapcsolódni egyszer nem voltunk el nyaralni vagy moziba még egyszer sem, kirándulni vagy csak egyet sétálni. Nem mintha le akarnám húzni anyagilag mert nem ez a szándékom csak sajnos nem tudok mondani egy maradandó szép emléket amit kettesben töltöttünk volna. Sokszor rám erőszakol dolgokat és nagyon sakkban tart úgy érzem. Mikor pl. a barátnőimmel ki szoktam menni sétálni vagy beszélgetni azért is kiakad szinte nem állhatok szóba senkivel. Hogyha elmennék hétvégén valahova meg egyenesen "felnyársalna". Úgy érzem hogy megfojt és nem tudom kiélni magam és nem csinálhatom azt amit szeretnék. Egyszóval kénytelen vagyok miatta elnyomni a bennem élő igazi énem és vágyaimat. A családjában is szinte folyamatosak a veszekedések és a cirkuszok és van, hogy én is az áldozatává válok pedig nem is nagyon csináltam, tettem vagy mondtam olyasmit és mégis sokszor rajtam csattanik az ostor és már nem akarok elmenni hozzájuk. Mert ő ugye a munkája miatt sosem jön el hozzánk. Csak értem. És ez még nem minden. Ennek következtében megismerkedtem egy fiúval. Aki helybeli de régebben még nem nagyon beszéltünk csak nyár elején a barátnőim által ismertem meg. És nagyon jóba lettünk egész nyáron beszélgettünk meg kint lógtunk. Ő meg persze teljesen olyan mint én vagyok. Imád olvasni, ugyanazokat a dolgokat szereti mint én és rengeteg mindenben egyezünk. Vele is párszor összevesztem de kibékültem vele mert nem bírtuk egymás nélkül. Őrajta láttam, hogy többet érez, de nem vallja be sehogyan sem. Szerintem azért mert tudja, hogy van barátom elég rég óta. A viselkedéséből, nézéséből és sok egyéb más dologból tudom, hogy szerelmes belém. Először én barátként tekintettem rá de kb. olyan 2 hónapja kezdek megijedni, hogy már én is többet érzek. Mellette az IGAZI önmagam lehetek, pörgök, mosolygok, hülyéskedünk, beszélgetünk és bevallom,hogy sokszor már a barátságon túli dolgokat mutatunk egymás felé( nem csókolózás vagy hasonló) hanem egymásra meredten nézés, hosszas elköszönések ölelésben. Nem csaltam meg a barátomat, eszemben sincs. És ebben a helyzetben nem tudok mit csinálni mert kettős érzéseim vannak. Ha szakítanák a barátommal biztos hogy ki lennék és nagyon fájna de mellette sem jó mert megfojt ezzel a mentalitással és hogy a kocsik már lassan a szerelmei és semmi másról nem tudunk beszélgetni míg a másik fiúval meg bármiről el tudok beszélgetni és vele igazán magam lehetek, csak már iránta is többet érzek, mint barátság.



Kérlek titeket, hogy értelmes, normális válaszokat adjatok! Köszönöm!


2014. nov. 14. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérem szavazzanak.

Kérdező csak akkor ér ha mindentől függetlenül elfogadod a GyK. tanács döntését és maradéktalanul betartod.

2014. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A történet úgy kezdődik, hogy már majdnem 3 éve együtt vagyok a barátommal. Eddig minden szép és jó volt persze voltak vitáink és kisebb olykor nagyobb veszekedéseink.... brrrrrrrrrrr.........hrrrrrrrrrr....grrrrrrrrrrrrrr... elaludtam. Olyan jó (értsd az iróniát) mesét olvasok, mintha egy könyv lenne...


Sajnos innen tovább nem ment, regényeket miért írsz? Van aki elolvassa. Nem hosszú a sztori, csak nagyon rizsázod, így anyámat se szoktam végighallgatni, mikor elkezd valamit, és sose azt mondja amiért elkezdte, hanem hogyan jutott el odaág. általában akkor már elkezdek másról beszélni. Gyűlölöm a rizsát.

2014. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Ugyanez... csak az anyás sztorikkal az a baj hogy ráadásul még unalmasak is. Én is szoktam rizsázni de a végén mindig kiderül hogy minden részlet fontos volt. :)
2014. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ő is nagyon unhat már téged szerintem,nagyon nem passzoltok,csak azért mondom,mert majdnem olyan vagyok mint a párod,bár én vittem mondjuk hétvégente ide-oda az exem,de bulizni,meg ilyen semmi helyekre soha az életbe,mást se fogok.

Engem is jobban érdekel az autószerelés mint a nők,egyszerüen ez van,eé nem tudnám viselni,ha még nyávogna esténként valaki nekem,hogy ide-oda ..ezt-azt.

Inkább megvagyok egyedl...sokkal jobb.


Amúgy mi az a " menészetet " ?

2014. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudod ha nem tudsz végigolvasni kedves 2-es válaszoló egy ennyike szöveget, akkor nem lehet nagy IQ-d. Ez nem rizsázás, hanem leírtam mindent hogy igazán érthető legyek. Hát sajnállak, ha ennyi figyelőképességed van. De nem pont ilyen emberektől várok választ.
2014. nov. 14. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Biztos veled is volt már úgy pl egy filmmel, hogy annyira jó volt, hogy hiába volt 2,5 órás, simán végignézted helyedben, és nyilván volt már olyan élményed is hogy egy 90 perces filmet sem tudtál megnézni, annyira unalmas és szar volt.

2014. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A többiekkel ellentétben én elolvastam a történeted. Ezt bírom, hogy ha nem írtok többet, akkor az a baj, hogy „nincs elég információ”, ha meg rendesen leírjátok, akkor „ó, ez már sok”. Szerintem az a baj, hogy te ezt hagytad is, hogy így ellaposodjatok és elmenjetek egymás mellett. Én nagyon úgy érzem, hogy nem kell sok idő és a másik srác téged teljesen meghódít. Lehet azért, mert új, „friss húsi”, de lehet azért, mert valóban jobban törődik veled és jobban összeillik a mentalitásotok. Neked kell eldönteni azt, hogy a párodban látsz-e fantáziát arra, hogy van-e közös jövőtök illetve tudna-e egy kicsit alkalmazkodni az igényeidhez vagy akkor nincs miről beszélni. Szerintem fiatalok vagytok még, hogy beletörődjetek az „elfásulásba” (20-30 év házasság után még azt mondom, hogy oké. Meg ha már most ilyen, később mi lesz.) Neked kell tudni, hogy mennyire szereted. Mennyi idősek vagytok?
2014. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó válaszoló, hogy végigolvastad. Gondolkodni fogok a dolgokon és a lehető legkomolyabban beszélek a barátommal az egész kapcsolatunkról. Hogyha nem változik semmi azután sem, akkor hiába lesz rossz, de sajnos muszáj lesz szakítani mert a "fásultság" és az unalom az nem az én területeim.


Kérdésedre válaszolva én 19 éves vagyok, a barátom 22. Igen. Ez elég fiatal, ahhoz hogy már most ellaposodjon a kapcsolatunk.

2014. nov. 15. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!