Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ráíratnád az asszonyra a ház...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ráíratnád az asszonyra a ház felét?

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem valós a szituáció, kitaláltam. Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan viselkednék egy ilyen helyzetben, ezért érdekelne a véleményetek.


Jól kereső férfi vagy, nettó 600-700 alsó hangon.

Felépültél/vettél egyedül egy házat/lakást, majd később megnősütél. A nő keres mondjuk 150 körül, ketten tartjátok fent a házad.


6-8 év házasság/együttélés után kéri, hogy írasd rá a ház felét.


Szóval?


2014. nov. 21. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem,miért kéne ráiratni.Ha vannak közös gyerekek,azokra iratnám,nekem,meg feleség,haszonélvezet halálig. De lehet csak inkább nekem,mert késöbb nem tudnám kitenni! Úgyhogy nem semmit nem iratnék rá,magamnak hazonélvezet,gyerek tulaj ennyi.

Feleség meg örököljön a saját családjától,azzal azt csinál amit akar,azt a házat sem fogja az én nevemre iratni,amit ő örököl.

2014. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Miért kérne ilyet?

Egyébként nem valószínű :)

2014. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint, 5 év után a bejegyzett élettárs is igényt tarthat a vagyon felére, válás esetén meg automatikusan vagyoni részre is igényt tarthat fele részben. Így házasság esetén igazából ráiratni sem kell.

De ezt egy ügyvéd jobban tudja, én így emlékszem.

2014. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem,15 év után lesz közös vagyon,én úgy tudom,legalábbis régen úgy volt!
2014. nov. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Van benne valami.

Vagy akkor ő kezdjen el külön gyűjteni pénzt és vegyen magának egy lakást, hogyha valami történik, elváltok, akkor ne az utcára kelljen mennie?

Bár nyilván ez sem megoldás, mert a házat nem lehet konkrétan elfelezni attól még, hogy ketten lesztek a tulajdonosai.

Hát bonyolult :)


Egyébként akik írták, hogy a fele úgy is a feleségé lesz: A házasság előtt szerzett vagyon, nem külön vagyonnak számít örökre?

2014. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A feleség automatikusan előállhat vagyoni követeléssesl. a Házasság előtti vagyon vita tárgya lesz, a közösen szerzett vagyon pedig biztosan felesbe megy.


Ezért szokták javasolni jogászok a házassági szerződés megkötését, ahol előre le lehet írni ilyeneket, hogy ki mit visz be, stb...

2014. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
és ha le van írva, hogy enyém volt mondjuk a ház, akkor jogi alapon se 5, se 15 se semennyi év után nem kérhet ilyet hivatalosan?
2014. nov. 21. 12:34
 8/15 anonim ***** válasza:
én eleve az asszony nevére írattam amikor vettük a lakást, pedig jó ideig csak együtt éltünk (már összeházasodtunk) ... jóval idősebb vagyok mint ő, és a franc tudja az aktuális kormányoknál, hogy mikor találják ki, hogy családon belül is jelentős örökösödési illetéket kell fizetni, és nagy eséllyel én patkolok el előbb ... igaz, egyszer már elváltam, és akkor egy egész házat hagytam ott mindenestől a volt nejemnek ... valahogy nem izgat ez a dolog
2014. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha feleségül veszed a vagyonod fele alapból az övé, ilyen hülye a jogrendszer.

DE, ha még nem is veszed feleségül csak együtt élsz vele 10 évig, akkor is övé az ingatlanod fele, ahol együtt életetek. Ezt a bíróságon számon kérheti elemi jogként

2014. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én sztorim valós.: 13 év után választás elé állított a párom,hogy írassam rá a kapcsolatunk előtt szerzett vagyonomból épített,csak az én nevemen lévő házat.Azóta már elköltözött :D .Jogilag a házasság elött(igazolható)vagyonra nem tarthat igényt.A HÁZASSÁG alatt szerzett mindenfajta vagyon(függetlenül ki mennyit keres:közös)feleződik.Ugyanez a helyzet élettársak esetén is(5 év után),de az élettársi kapcsolatot bizonyitani kell.
2014. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!