Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a hűség fogalma?

Figyelt kérdés

Igazából ez nem kérdés akar lenni, inkább amolyan közvélemény kutatás.

Számtalanszor voltam már támadva, illetve lepontozva itt a nézeteim miatt.

Számomra a hűség nem azt jelenti, hogy nem fekszek le mással, nem csókolok meg mást, hanem hogy kitartok a párom mellett jóban-rosszban (persze itt is van pár kivétel)...

Tehát ha a párom meg is botlana, nem tekinteném világ katasztrófájának, nem dobnám ki, stb, stb...


Általában ilyenkor kapom a köveket, az értetlenkedést...


Erre ma felléptem Facebookra, és mit látok?


Egy 21 órával ezelőtt felkerült kép, amin egy pár kézen fogva, rajta a szöveg:


"A hűséghez nem kell póráz, aki szeret, veled marad."


És rajta 21 óra alatt 1.400 like...


Akkor ez most hogy is van? Mégiscsak elfogadott az én szemléletem is, csak jobb megjátszani a szentet?

Vagy én értelmezem félre a képaláírást!


Vagy ezek az emberek nem tudják, hogy mit lájkolnak? :D


2014. nov. 27. 09:22
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Illetve: ha megkívánok mást, és lefekszem vele, a többség szerint nem vagyok hűséges...


De ha otthagyom a páromat, hogy más férfival legyek, akkor az lennék? Szerintem meg pont akkor nem...


Tehát nem köveket, és sablonszövegeket kérek, hanem érveket, és ellenérveket!

2014. nov. 27. 09:25
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

van, aki így gondolja, van aki úgy. nekem már az is megcsalás, ha más után vágyakozik, hisz érzelmileg már nem csak én vagyok neki fontos.

a testiség akármilyen formája nálam már nem fogadható el, se csók, se ölelés, se "olyan" puszi, a szex pedig végképp. ez mind olyan ok, ami miatt akármennyire is szeretem a párom, de sose tudnék már rá úgy nézni, mindig ez járna a fejemben, egyszerűen nem tudnék többet megbízni benne, és egy kapcsolat szerintem az őszinteségen és a bizalmon áll.

előbbi miatt is mondom azt, hogy ha mással akar lenni, mondja meg, és ne alázzon meg azzal, hogy megcsal, és akkor nem hülyítjük egymást, sokkal könnyebben túl lép rajta az ember.

2014. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:

Hűség fogalma a legáltalánosabban szerintem:


- Kitartás valaki/valami (egy kedvelt s ezáltal fontos, jelentős személy, kedvenc élőlény, dolog-tárgy, elfoglaltság-hobbi, elv-elképzelés) mellett minden féle-fajta körülmények között. Azt hiszem, itt a buktatót a "minden körülmény" jelenti: lehet az életveszélyes is és akkor is "folytatnád" a kitartást, különösebb megfontolás nélkül?

2014. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:

#3-as:


életveszélyes és/vagy az életedre nen feltétlenül pozitív hatással levő

2014. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Miért kívánnál meg mást, ha ott van a szerelmed teste és lelke?
2014. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Azért mert neked megfelel a nyitott kapcsolat másoknak (a többségnek) meg nem. Aki nyitott kapcsolatban akar élni az éljen abban (és keressen olyan párt aki szintén nyitott kapcsolatot akar), de ne erőltesse rá a saját nézeteit azokra akik nem akarnak ilyenbe élni. Én nem akarok nyitott kapcsolatban élni, nem tudnám elviselni, hogy a párom másokkal szexeljen és senki ne kényszerítsen erre vagy győzködjön arról, hogy nekem ezt hagyni kéne.
2014. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Nem győzködök senkit...


Csak nem értem, ha az én nézetem a ritkaság, akkor a fenti idézetet miért lájkolják annyian?


Na meg azt sem értem, hogy miért elfogadottabb, ha a férfi otthagyja a nőt egy másikért? Aztán hangoztatja, hogy legalább hűséges volt! Pedig ezt egyáltalán nem nevezném hűségnek...

2014. nov. 27. 10:16
 8/36 anonim ***** válasza:

1) A hűség mint az interperszonális kapcsolatok egyik általános eleme csak az adott személyek tekintetében értelmezhető: valakinek ezt jeleni, valakinek azt; a felektől függ.

2) Egy közösségi oldalon lévő, tetszést kifejező cselekményből következtetéseket levonni hülyeség. Az eredmény nagyon nem reprezentatív.

2014. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell vele foglalkoznod kérdező.

Mindenki előadja a hattyú halálát, így megcsalás úgy megcsalás, és a kétharmaduk 10-15-20 év múlva meglépi.



Kétféle hűség van: Az elméleti (amit én csak lányregényes habos babos légvárnak nevezek) és a gyakorlati!

Amikor megkérdezed mi a hűség, mindenki elmondja a légvárat, de közben a gyakorlatira vágyik. (élethosszig tartó kitartás)

A fejekben nincsen rend a kérdésben. Ezért nem meglepő, hogy sosem lesz élethosszig tartó kapcsolata, mert előbb utóbb valamiért szakít. Kapcsolatról kapcsolatra bukdácsolnak 3-5 évente.

Ezért külön kedvencem az: "én egyik páromat sem csaltam meg sosem". Érted, egyiket sem :) És csak kiderül, hogy nem félrelép, hanem kompletten partnert vált, újrakezd mindent :D De közben sírig tartó házasságról álmodozik.


Majd megértik. Nem kell ezzel foglalkozni. Előbb utóbb leesik, hogy hol a hiba a mátrixban.

Rá fog jönni, hogy nagyanyáink nem azért voltak együtt 50 évig mert minden sima volt és nem tudták volna egymást kihajítani évente vagy tucatszor, hanem mert nem hagyták el egymást. (gyakorlati hűség)

Eddig sem működött másképp most sem fog.

2014. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz az nem hűség, az lojalitás.


Hűségesnek lenni azt jelenti amit te leírsz.

Hűségesnek lenni, az amikor nincs melletted a párod, akkor is megbízol benne, hogy amiket megosztottál vele azokat nem adja ki, hogy magának mással szemben előnyt kovácsoljon.

Nyugodtan elengedheted bárhova, mert tudod, hogy nem fog megbotlani.

Nem kell szabályok szerint együtt lenni, nyugodtan elengedheted magad vele és tudod, hogy nem várja el a párod, hogy másként viselkedj mint amit akarsz.

Ha jön valaki aki jobb nálad küsőben biztos lehetsz benne, hogy kettőtök közül téged fog választani. A hűség nem elválasztható a bizalomtól és vagy van, vagy nincs.


Nagyon sokan félreértik a hűség fogalmát, még azok is akik ezt a képre like-ot nyomtak ahogy te is.

2014. nov. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!